امروز۰۸ بهمن ۱۳۹۸

تامین آرامش کودک با انتخاب صندلی خودرو مناسب

صندلی خودرو کودک

مطمئن ترین روش برای جابجابی کودکان در مسافرت های داخل شهری و  بین شهری استفاده از صندلی ماشین کودک می باشد. با افزایش سطح آگاهی مردم و حس مسئولیت پذیری ،  استفاده از صندلی خودرو کودک به یک فرهنگ تبدیل شده است. شما می توانید وسیله مورد نیاز خود را با در نظر گرفتن امنیت کودکتان تهیه کنید، در کمال آرامش و راحتی فرزندتان را از جایی به جای دیگر منتقل کرده و از سفر خود لذت ببرید. براساس قوانین راهنمایی و رانندگی کشورمان، استفاده از صندلی خودرو کودک برای کودکان با وزن کمتر از ۳۶ کیلوگرم و قد کمتر از ۱۵۰ سانتی متر اجباری شده و اجرای این قانون سبب می شود کودکان از مصدومیت های گردن و ستون فقرات ناشی از  تصادف در امان بمانند.

ما در این مقاله سعی می کنیم انواع مدل های صندلی ماشین کودک، یار همیشگی فرزندتان را از لحاظ ایمنی، عملکرد  و بازه سنی مناسب بررسی کنیم، پس به خاطر سپردن آن ها خالی از لطف نیست. صندلی خودرو کودک یکی از مهمترین قطعاتی است که شما برای نوزاد خود خریداری می کنید. دستگاهی که به درستی بر روی اتومبیل شما نصب شود در طول یک تصادف از فرزند شما محافظت خواهد کرد. بیشتر مدل  صندلی هایی که در کشور ما تولید می شود مدل صندلی خودرو قابل تنظیم (همه کاره) است که در ادامه به معرفی این مدل می پردازیم.

صندلی خودرو کودک قابل تنظیم (همه کاره)

مدل صندلی قابل تنظیم از بدو تولد تا زمانی که کودک شما به اندازه کافی رشد کرده باشد که بتواند به تنهایی و بدون محافظ از کمربند ایمنی صندلی خودرو استفاده کند مناسب خواهد بود. این مدل  برای کودکان تا وزن ۳۶ کیلوگرم مناسب می باشد و بسته به وزن نوزاد قابلیت تنظیم صندلی به مدل رو به عقب و مدل رو به جلو را دارا می باشد.

زمانی که کودک شما کمتر از ۲ سال داشته و یا وزن کمتر از ۱۲ کیلوگرم داشته باشد شما می توانید صندلی را به مدل رو به عقب تنظیم کنید. همانطور که می دانید هنگام تصادف در افراد بزرگسال،  فشار وارده از تصادف به دلیل استفاده از کمربند ایمنی بین قسمت های قوی بدن مانند شانه ها و کمر تقسیم می شود، اما نوزادان به دلیل ساختار بدنی ضعیفی که دارند آسیب پذیر هستند، در نتیجه این صندلی که بصورت مدل رو به عقب بین دو صندلی تعبیه می شود از نوزاد محافظت کرده و نیروی وارده بین تمام قسمت های بدن او تقسیم می شود.

از طرفی، سر نوزاد به خاطر وزن بالا و سنگینی بر روی گردن ظریف او آسیب پذیر می باشد، پس شما می توانید با استفاده از این روش به بهترین شکل ممکن از نوزادتان محافظت کنید. از طرفی زمانی که کودک شما به اندازه کافی وزن گرفت و  به تنهایی قادر به نشستن بر روی صندلی برای مدت طولانی شد، می توان صندلی خودرو را به حالت رو به جلو تنظیم کرد. به دلیل ارتفاع مناسبی که این صندلی دارد کودک به راحتی می تواند به تماشای مناظر بیرون بپردازد.

مزایا و معایب استفاده از مدل های صندلی خودرو کودک 

شما گزینه های زیادی برای انتخاب صندلی خوردو کودکتان دارید اما مناسب ترین و ایمن ترین صندلی خودرو  برای کودک شما کدام گزینه است؟ ما بعضی ویژگی های صندلی خودرو کودک را با هم مقایسه می کنیم ، اما انتخاب اینکه کدام مدل با سبک زندگی و نیازهای های شما بیشتر همخوانی دارد به عهده شما خواهد بود.

شرکت های ایرانی چندین نمونه از این محصولات را تولید نموده اند که از لحاظ جنس، رنگ و کیفیت دارای تنوع زیادی هستند. در ادامه، چندین نمونه از محصولات پرفروش بازار  را با جزئیات بیان می کنیم ،با ما همراه باشید.

 

صندلی خودرو کودک دلیجان در ابعاد   ۴۹*۶۴*۳۷ و با وزن ۶ کیلوگرم از بدو تولد تا وزن ۱۸ کیلوگرم قابل استفاده بوده و  مجهز به بالشتک هایی برای حفاظت از سرو گردن کودک می باشد. این مدل را می توان به یکی  از سه حالت رو به جلو، رو به عقب و قابل تنظیم استفاده کرد. این مدل یکی از پرفروش ترین مدل های صندلی کودک در کشور ماست و با توجه به پایین بودن قیمت  از کیفیت بالایی برخوردار است. این مدل دارای سیستم ایزوفیکس نیست.

صندلی خودرو کودک دلیجان در ابعاد  ۶۵*۵۲*۵۱ با وزن ۱/۶ کیلوگرم تا وزن ۱۹ کیلوگرم قابل استفاده می باشد.این مدل را می توان به یکی  از سه حالت رو به جلو، رو به عقب و قابل تنظیم استفاده کرد. این مدل یکی از پرفروش ترین مدل های صندلی کودک در کشورمان است و به دلیل تامین امنیت بیشتر طرفداران مخصوص به خود را دارد. این مدل دارای سیستم ایزوفیکس نمی باشد.

صندلی خودرو کودک چیکو در ابعاد ۵۳*۴۸*۷۴ و با وزن ۵/۱۱ کیلوگرم  از بدو تولد تا وزن ۵/۲۹ کیلوگرم قابل استفاده بوده و مجهز به سیستم تهویه مطبوع می باشد که به تکیه گاه صندلی  متصل شده است. این مدل را می توان به یکی از سه حالت رو به جلو، رو به عقب و قابل تنظیم استفاده کرد. این مدل یکی از پرفروش ترین مدل های صندلی کودک در کشورهای غربی است و به دلیل تامین امنیت بیشتر طرفداران مخصوص به خود را دارد.  این مدل دارای سیستم ایزوفیکس می باشد و صندلی کودک به وسیله دو یا سه اتصال بسیار قوی به صندلی خودرو وصل می شود.

سخن آخر

بدون شک حفظ امنیت فرزندان برای هر پدر و مادری در اولویت قرار دارد. با انتخاب و نصب یک صندلی ماشین کودک مناسب در طول مسیر چه مسافرت درون شهری چه مسافرت چند روزه این امنیت را برای کدکان خود تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.