امروز03 مرداد 1403

سخنرانان انگیزشی که از نکات کاربردی مسیر موفقیت برای شما می گویند

سخنرانان انگیزشی
5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

مسیر موفقیت برای کسانی که افراد موفقی را دور و برشان ندارند، پیچیده به نظر می‌رسد و خوبی کتاب‌های نوشته شده توسط سخنران‌های انگیزشی همین است؛ آن‌ها می‌توانند همان افراد موفقی باشند که این افراد به آن‌ها نیاز دارند.

سخنران‌های انگیزشی مسیر موفقیت را طی کرده‌اند و همچنان هم در آن حرکت می‌کنند؛ چون موفقیت جاده‌ای نیست که انتها داشته باشد. آن‌ها در کتاب‌هایشان تجربه‌های خود را به نسل‌های بعد انتقال می‌دهند تا پیمودن این مسیر برایشان آسان‌تر شود. در این مقاله شما را با پنج کتاب عالی نوشته شده توسط سخنران‌های مشهور دنیا آشنا می‌کنیم.

  1. قدرتِ من هستم

فرض کنید کسی از شما می‌خواهد درباره خودتان صحبت کنید و از ویژگی‌هایتان برای او توضیح دهید. در مواجهه با چنین سوالی اغلب جواب‌ها در قالب جمله « من هستم» می‌آیند، من خوش‌رو هستم، من موفق هستم، من حساس هستم و ده‌ها «من هستم» دیگر بر اساس دیدگاهی که شما نسبت به خودتان دارید، شکل می‌گیرد. «جول اوستین» در کتاب بسیار موفق خود قدرتِ عبارت من هستم را بررسی می‌کند؛ برای همین هم اسم این کتاب را «قدرت من هستم» گذاشته است.

اوستین که یکی از بهترین سخنران‌های انگیزشی دنیاست و کتاب‌ها و سخنرانی‌هایش مخاطبان میلیونی دارد، در این اثر تلاش می‌کند به خواننده یاد دهد چطور باورهای او درباره خودش و کلماتی که درباره خود در طول روز به کار می‌برد، می‌تواند مسیر زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد. جالب است بدانید در حال حاضر تاکید زیادی بر روی اثر مثبت تشویق بر افراد می‌شود و در این کتاب هم تاکید زیادی بر استفاده از عبارت‌های مثبت شده است. عبارات مثبت می‌توانند فرد را به داشتن صفت خوب تشویق کنند و آن صفت را در او متبلور سازند؛ در حالی که عبارات منفی ممکن است در مورد به بروز رساندن صفات منفی همین کارکرد را داشته باشند. پس خودتان را در قالب جمله‌های خوب تعریف و باور کنید و این کار را از طریق خواندن کتاب جذاب «قدرت من هستم» ساده‌تر انجام دهید.

  1. اثر مرکب

درباره کتاب اثر مرکب و نویسنده آن

متیو مک‌کانهی، بازیگر معروف فیلم میان ستاره‌ای در یکی از سخنرانی‌هایش تعریف می‌کند قهرمان و الگوی او همیشه خودش بوده است؛ خودی که قرار است طی یک بازه زمانی به او برسد؛ مثلا اگر در 15 سالگی از او می‌پرسیدند قهرمان تو چه کسی است؟ می‌گفت خودم در 10 سال آینده و این باور تا به امروز هم در او ادامه داشته است؛ باور به پیشرفت شخصی.

پیشرفت شخصی یکی از مهم‌ترین کلید واژه‌های دوران ماست و هدفی بسیار مهم برای رسیدن به موفقیت است. دارن هاردی، یکی از موفق‌ترین و ثروتمندترین سخنران‌های انگیزشی دوران، کتاب «اثر مرکب» را برای آموزش ساده پیشرفت شخصی نوشته است؛ آن هم نه از طریق انجام کارهای خیلی خاص یا خیلی بزرگ؛ بلکه با شروع انجام کارهای ساده روزمره.

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب به شما نشان می‌دهد هر تغییر کوچکی که در خودتان و سبک زندگی‌تان ایجاد کنید، می‌تواند مسیر زندگی شما را برای همیشه تحت تاثیر قرار داده و آن را عوض کند. بنابراین لازم است نسبت به تغییراتی که در خودتان ایجاد می‌کنید، آگاهانه برخورد کنید. پیشنهاد می‌کنیم را به فهرست خریدتان اضافه کنید و روزانه بخشی از وقت‌تان را به یادگیری در جهت تغییر آینده‌تان اختصاص دهید.

  1. پدر پولدار، پدر فقیر

در رابطه با هر تصمیم اقتصادی یا هر تصمیمی که به نوعی با مسائل مالی زندگی افراد در رابطه است؛ معمولا دو نوع طرز فکر وجود دارد که یکی منجر به کسب ثروت بیشتر می‌شود و دیگری منجر به فقر بیشتر. رابرت کیوساکی، کارآفرین و نویسنده موفق این دو دیدگاه را تحت عنوان پدر پولدار و پدر فقیر معرفی می‌کند؛ به عبارت دیگر  او به بررسی تفاوت بین اینکه در یک موقعیت خاص یک پدر پولدار چه توصیه‌ای به فرزندش می‌کند و چطور تصمیم می‌گیرد با تصمیم یک پدر فقیر در همان وضعیت پرداخته است. مثال‌هایی که کیوساکی در این کتاب زده ممکن است در زندگی روزمره شما یا اطرافیان‌تان بارها دیده شده باشد، بدون اینکه توجه‌تان را جلب کرده باشد؛ چون انگار نوعی قانون نانوشته وجود دارد که روش‌های به کار گرفته شده توسط ثروتمندان، برای فقرا کارکردی نخواهد داشت.

رابرت کیوساکی با این کتاب به شما آموزش می‌دهد چنین قانون نانوشته‌ای وجود ندارد و همه چیز به شفاف بودن ذهن شما، آگاهی و گرفتن تصمیم درست در زمان درست بستگی دارد. بنابراین اگر دنبال روشی برای تغییر فکر و زندگی‌تان هستید، خواندن کتاب «پدر پولدار، پدر فقیر» را از دست ندهید.

  1. برتری خفیف

نکات موفقیت در کتاب برتری خفیف

یادگیری روش‌های رسیدن به موفقیت وقتی از زبان افراد موفق انجام شود، لذتی چند برابر پیدا خواهد کرد؛ نمونه‌اش هم کتاب بسیار پر فروش و موفق «برتری خفیف» است که جف اولسون، یکی از موفق‌ترین و شناخته شده‌ترین مدیران و سخنران‌های انگیزشی آن را نوشته و در آن از تجربه‌های خودش نوشته است. اولسون که به عنوان یکی از نویسنده‌های برتر کتاب‌های خودیاری شناخته می‌شود، کتابش را به نوعی به دو بخش تقسیم کرده است؛ یکی شرح حال خودش و تاثیراتی که تصمیم‌هایش بر رسیدن او به اهدافش گذاشته‌اند و دیگری آموزش رسیدن به «برتری خفیف» برای خوانندگانش است.

اولسون باور دارد که هر اقدام به ظاهر کوچک و ساده‌ای می‌تواند به مرور زمان به بخشی از تفکر و به دنبال آن شخصیت شما تبدیل شود؛ به همین علت است که باید نسبت به اقدام کارهای روزمره و گرفتن تصمیم‌های کوچک هم دقت کافی را داشت. کسی که شبی 20 صفحه کتاب بخواند، در طول یک سال چندین کتاب خوانده و دیدگاهش را عوض کرده است. کسی که روزانه 20 دقیقه پیاده روی کند، در طول هفته حداقل دو ساعت به سلامتی‌اش کمک کرده و به مرور زمان این مدت را بیشتر هم خواهد کرد. بنابراین عجیب نیست که برایان تریسی این کتاب را تحسین کرده و در سراسر جهان از جمله ایران، «برتری خفیف» به شکل کتاب الکترونیکی و یا . اگر مدت‌هاست به دنبال خرید کتابی برای رسیدن به موفقیت نامحدود می‌گردید، برتری خفیف را از دست ندهید.

  1. بنویس تا اتفاق بیفتد

می‌گویند مصری‌های باستان یک باور خیلی خاص داشته‌اند و آن محقق شدن چیزهایی بوده که نوشته می‌شده‌اند. همین دیدگاه هم اساس نوشته شدن کتاب معروف و پر فروش «بنویس تا اتفاق بیفتد» است. هنریت آن کلاوسر، نویسنده این کتاب در این اثر جذاب و خواندنی به خوانندگانش آموزش می‌دهد چرا نوشتن در تحقق خواسته‌ها موثر است و افراد چطور می‌توانند با نوشتن به آنچه می‌خواهند برسند. بخشی از این مسئله شاید به نظمی باشد که بر اثر نوشتن در ذهن ایجاد می‌شود و آرزو را از شکل آرزوی دست نیافتنی خارج کرده و به هدف تبدیل می‌کند. در هر حال برای رسیدن به آرزوهایتان شاید همین کافی باشد که یک دفتر، یک خودکار و یک جلد کتاب «بنویس تا اتفاق بیفتد» را تهیه کنید و از فرمول‌های آن کمک بگیرید. به امتحان کردنش می‌ارزد. همچنین در این مطلب با دلایلی برای انجام این کار نیز آشنا خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر