امروز01 خرداد 1403

11 مدل از بهترین دستگاه پرزگیر لباس؛ معرفی و خرید آخرین مدل های 2021

دستگاه پرزگیر لباس
امتیاز دهیدpost

گاهی شستشو لباس‌هایی که دوستشان داریم نتیجه‌ای جز پشیمانی ندارد؛ لباس‌هایی که بابت کیفیت به ظاهر مناسب آن‌ها هزینه زیادی پرداخت کرده‌ایم اما بلافاصله بعد از شستشو گلوله گلوله می‌شوند و کهنه به نظر می‌رسند؛ انگار نه انگار که این همان لباس دوست داشتنی است که به تازگی خریداری کرده‌ایم و اتفاقا شوق و ذوق زیادی برای خرید و تن زدن آن‌ها داشتیم!

پرز دادن لباس‌ها پدیده‌اي طبيعی است كه نه فقط بر اثر شستشو بلكه به دنبال استفاده مداوم از لباس رخ می‌دهد. لباس‌ها در اثر كشيده شدن يا شستشو نامناسب گلوله گلوله می‌شوند و ساییده و از كار افتاده به نظر می‌رسند. به همين دليل توصيه می‌شود از همان ابتدا و براي متوقف كردن اين روند از انواع دستگاه پرزگیر لباس استفاده كنيد كه تا حدودي ظاهر از پيشرفت پرزدهی الیاف پارچه جلوگيری می‌كند.

دستگاه‌های پرزگير با مكانيسم مشابه با پرزگيرهای دستی انواع مو و پرز را بدون آسيب رساندن به الياف لباس جذب و رفع می‌كنند. از دستگاه‌های پرزگير نه فقط براي لباس بلكه برای فرش و مبل هم استفاده می‌شود. راهنمای خريد امروز به‌نظر مرور مختصری بر انواع دستگاه پرزگير لباس پرفروش بازار با تمركز بر نقاط ضعف و قوت آن‌ها است. همراه ما بمانيد.

معرفی و بررسی انواع دستگاه پرزگیر لباس

مدل پر فروش

مشخصات محصول

 • نوع سری: متحرک و قابل تعویض
 • منبع تغذیه: باتری قلمی

لباس‌ها بعد از چند بار شسته شدن و یا استفاده مداوم گوله گوله می‌شوند و پرز می‌دهند. پرزگیر واکن مدل 101 از دستگاه‌های برقی کاربردی است که با یک تیغه گردان برای پرززدایی لباس پشمی، نخی و بافتنی طراحی می‌شود.

این محصول با دو باتری قلمی کار می‌کند و یک مخزن برای جمع‌آوری پرز دارد. این پرزگیر را می‌توانید به سادگی حمل و نقل کنید، داخل کیف قرار دهید و در صورت پر شدن مخزن با استفاده از برس همراه آن را تمیز کنید.

پرزگیر لباس مدل feixiang کد 5922

مشخصات محصول

 • نوع سری: متحرک
 • منبع تغذیه: باتری قلمی

طراحی پرزگیر لباس مدل feixiang مشابه با یک تراش رومیزی جمع و جور است و با باتری قلمی کار می‌کند. کارکرد و ساختار این مدل بسیار ساده است و فقط کافی است بعد از قرار دادن باتری دستگاه را با دکمه‌های کناری روشن کنید.

پرزگیر لباس مدل WK-905

مشخصات محصول

 • نوع سری: متحرک و قابل تعویض
 • منبع تغذیه: قابل شارژ با برق شهری 220 ولت

استفاده از پرزگیر در محل کار، منزل و خلاصه برای زیبایی بیش‌تر لباس لازم است. پرزگیر لباس مدل WK-905 به راحتی و با یک تیغه متحرک گلوله‌های پرز را از لباس جدا می‌کند.

طراحی بدنه این مدل ارگونومیک است، به سادگی می‌توانید آن را حمل و نقل و با برق شهری شارژ کنید.

مشخصات محصول

 • نوع سری: متحرک
 • منبع تغذیه: باتری قلمی

دستگاه‌های پرزگیر عملکرد سریع‌تری نسبت به مدل‌های دستی دارند. از پرزگیر لباس مدلbeh12 می‌توانید برای سطوح مبل، ملحفه، فرش و زدودن موی حیوانات خانگی از روی لباس استفاده کنید. این مدل علاوه بر ابعاد کوچک قیمت مناسبی دارد.

مشخصات محصول

 • نوع سری: ثابت
 • منبع تغذیه: برق شهری

برای استفاده مداوم و زدودن کرک و پرز، پرزگیرهای شارژی انتخاب مقرون به صرفه‌تری هستند.  پرزگیر لباس درما به صورت شارژی کار می‌کند و یک تیغه فلزی تیز برای رفع کرک و پرز لحاف، مبل و سایر سطوح ضخیم دارد.

این مدل علاوه بر کارایی مناسب، از طراحی زیبا و خوش‌دستی برخوردار است.

پرزگیر لباس مک استایلر مدل MC-6202

مشخصات محصول

 • نوع سری: ثابت
 • منبع تغذیه: برق شهری

پرز و کرک عمر الیاف لباس را کاهش می‌دهد و به مرور زمان روی زیبایی ظاهری آن نیز اثر می‌گذارد. پرزگیر لباس مک استایلر مدل MC-6202 از یک موتور سه واتی، تیغه گردان و یک محافظ صفحه تشکیل شده و برای پرززدایی انواع مانتو، لباس ورزشی، ژاکت، جوراب و … مناسب است.

این دستگاه طراحی ارگونومیک و جمع وجوری دارد و می‌توانید در محیط کار و خارج از منزل نیز از آن استفاده کنید.

پرزگیر لباس کیمی مدل km-2718

مشخصات محصول

 • نوع سری: ثابت
 • منبع تغذیه: برق شهری
نقاط قوت
 • پرزگیر دوکاره ( دستی و برقی)

شاید بزرگ‌ترین مزیت پرزگیر لباس کیمی مدل km-2718 بعد از کیفیت بالایی که دارد بدنه زیبا و طراحی شیک آن برای استفاده روزمره باشد. از این پرزگیر به سادگی می‌توانید برای رفع کرک و پرز لباس‌های نخی، پشمی، بافتنی و کتان استفاده و بعد از هر بار با برس تمیز کننده همراه محصول آن را پاک کنید.

این مدل علاوه بر عملکرد شارژی یک پرزگیر چسبی دستی در پشت بدنه دارد و بنابراین از هر دو حالت می‌توانید استفاده کنید.

پرزگیر برقی لباس میجیا مدل MQXJQ01KL

مشخصات محصول

 • نوع سری: متحرک
 • منبع تغذیه: برق شهری
نقاط قوت
 • ظرفیت بالای باتری

فقط یک بار شارژ کافی است تا بتوانید از پرزگیر برقی لباس میجیا برای 90 دقیقه و بدون توقف استفاده کنید. این مدل علاوه بر موتور قدرتمند طراحی ظاهری زیبا و خوش‌دستی دارد.

سری این پرزگیر متحرک است و بعد از هر بار استفاده بهتر است داخل آن با برس مخصوص از کرک و پرز پاکسازی کنید.

پرزگیر لباس کلترونیک مدل MC 3240

مشخصات محصول

 • نوع سری: متحرک
 • منبع تغذیه: باتری

اگر به دنبال خرید پرزگیر جمع و جور و جیبی برای استفاده در خارج از منزل هستید پرزگیر لباس کلترونیک مدل MC 3240 پیشنهاد امروز به نظر به شما است. این مدل با بدنه بسیار کوچک و وزن 100 گرم تولید شده و با باتری قلمی کار می‌کند.

پرزگیر لباس متیو مدل MLR 15

مشخصات محصول

 • نوع سری: متحرک
 • منبع تغذیه: باتری

پرزگیر لباس متیو مدل MLR 15 ابزاری اختصاصی برای رفع گلوله‌های ریز و درشت لباس است که بعد از چند بار استفاده یا شستشو ایجاد می‌شوند. این مدل با یک تیغه چندکاره و موتور قدرتمند طراحی شده و بدنه زیبا و مستحکمی دارد.

پرزگیر لباس کلترونیک مدل MC 3241

مشخصات محصول

 • نوع سری: ثابت
 • منبع تغذیه: باتری

نحوه کار پرزگیر لباس کلترونیک مدل MC 3241 بر اساس حذف گلوله‌های لباس از الیاف پارچه با استفاده از یک شبکه فلزی مقاوم است. این مدل با دو باتری قلمی کار می‌کند و در مجموع وزن سبکی برای استفاده در طول سفر و محل کار دارد.

چرا لباس، فرش و مبل پرز مي‌دهند؟

دردسر پرز دادن لباس‌ها زمانی شروع مي‌شود كه براي اولين بار آن‌ها را شستشو می‌دهيد و در اثر اين شستشو الياف آن‌ها شل و سست می‌شود. البته این موضوع تا حد زیادی به جنس لباسی که خریداری کرده‌اید هم مربوط می‌شود؛ اما به هر حال هر نوع لباسی بعد از شستشو مکرر ممکن است ظاهر گلوله گلوله پیدا کند و کمی کهنه به نظر برسد.

اما دلیل اصلی پرز دادن نه فقط شستشو بلکه استفاده مداوم از لباس، فرش، مبل یا سطوحی است که استعداد پرز دادن دارند! همین نشستن و برخاستن روی مبل‌هایی که الیاف ابریشمی یا نخی دارند احتمال پرز دادن را افزایش می‌دهند. لباس‌ هم از این قاعده مستثنی نیست و هر چقدر که بیش‌تر پوشیده شود الیاف آن از هم فاصله می‌گیرند.

با توجه به این که پرز دادن لباس‌ها قابل پیشگیری نیست پیشنهاد می‌کنیم یک دستگاه پرزگیر لباس مناسب در خانه داشته باشید. دستگاه‌های پرزگیر لباس ابعاد کوچکی دارند و حتی می‌توانید یکی از اين پرزگيرها را در كيف دستی و همراهتان داشته باشيد.

آشنایی با کاربردهای متنوع انواع دستگاه پرزگير

پرزگيرها جديدترين متد حذف مو، پرز و پشم از سطوح مختلف هستند. دستگاه‌های پرزگير به يک مخزن داخلی مجهز هستند و بر خلاف مدل‌های دستی پرز را جذب و وارد مخزن می‌كنند. به اين شكل كه یک تيغه بسيار كوچک روی سطح پرزگير لباس قرار دارد و در تماس با لباس پرز را جذب می‌كنند.

در ادامه سه کاربرد اصلی دستگاه‌های پرزگیر لباس را بررسی می‌کنیم:

 1. جذب پرز لباس و انواع بافت: لباس‌ها به ویژه مدل‌های ابریشمی، بافتنی و کشباف پرز می‌دهند. بنابراین می‌توانيد از دستگاه پرزگير براي رفع اين گلوله‌های آزاردهنده استفاده كنيد.
 2. جذب موی حیوانات خانگی: يكي از مهم‌ترين كاربردهای دستگاه پرزگير جذب موی حیوانات خانگی است. ريزش موي حيوانات اجتناب‌ناپذير است و هیچ راه قطعی براي دفع آن‌ها وجود ندارد. بنابراين می‌توانيد به صورت دوره‌ای لباس، مبل و سطوح مختلف مثل فرش را با پرزگير تميز كنيد.
 3. جذب پرز فرش و مبل: راه رفتن مداوم روي فرش و مبل پرز ايجاد می‌كند. براي فرش‌های كوچک با ابعاد محدود می‌توانيد از دستگاه‌های برقی و شارژی پرزگير لباس استفاده كنيد.

فاكتورهایی كه در خريد پرزگير لباس اهميت دارند

حتي در لباس‌هايی كه پارچه درجه یک و مقاومی دارند ممکن است پرزهای گلوله شده را مشاهده كنيم. دستگاه‌های پرزگير لباس برخلاف مدل‌های دستی نياز به تعويض چسب ندارند و به صورت دائمی با چرخش يک تيغه گردان پرز و موهاي سطوح را جمع آوری می‌كنند.

در خريد دستگاه پرزگير مناسب انواع سطوح بد نيست به نكات زير توجه كنيد:

 • منبع تغذيه دستگاه پرزگير: اكثر پرزگيرهای برقی با باتری قلمی قابل تعويض كار می‌كنند و قیمت مناسبی دارند. برخي از پرزگيرها به صورت شارژی كار می‌كنند و نيازي به تعويض دائمی باتری‌ها نداريد.
 • ابعاد مناسب و سبكی بدنه: خيلي از افراد پرزگيرهای دستی را به سبب سبکی بدنه به مدل‌های برقی ترجيح می‌دهند. بنابراين در خريد انواع پرزگير به وزن نهايی دستگاه همراه با باتری دقت كنيد.
 • آلودگی صوتی دستگاه: اكثر دستگاه‌های پرزگير آلودگی صوتی کمی دارند. صدای پرزگيرهای برقی به سبب چرخش مداوم تيغه‌ها است و بد نيست دستگاه را از اين نظر تست كنيد.

چند نكته طلايي براي كاهش پرزدهی لباس‌ها

با اين كه احتمال پرز دادن هر نوع لباسی وجود دارد اما شايد بد نباشد در نگهداری انواع لباس‌ها چند فاكتور كليدی زير را در نظر بگيريد:

شستشو خشن لباس‌ها و لكه‌گيري با دست

اكثر لباس‌ها قربانی شستشو خشن با دست و تلاش براي لكه‌گيری بخشی از الياف پارچه می‌شوند. به همين دليل توصيه می‌شود لباس‌ها به ويژه پارچه‌های مستعد پرزدهی را داخل ظرف پر از آب و مواد شوينده ابتدا نمدار كنيد و سپس به آرامی ماساژ دهید.

كاهش اصطكاک سطح لباس

لباس‌ها در اثر استفاده مداوم پرز می‌دهند. ورزش و فعالیت‌ مثل پیلاتس که با کشش عضلات بدن همراه است به الیاف پارچه آسیب می‌رساند. بنابراین توصیه می‌شود برای فعالیت‌های سنگین و مداوم از لباس‌هایی با الیاف مصنوعی و مقاوم نظیر پلی استر یا ترکیبی از آن استفاده شود.

سخن آخر

شستشو مداوم و حتی تن زدن لباس برای اولین بار هم ممکن است باعث ایجاد پرز و کرک در الیاف لباس شود. روش‌های زیادی برای از بین بردن پرزها به صورت دستی وجود دارد؛ اما با انواع  دستگاه پرزگیر لباس به سرعت و با صرف زمان کم‌تر می‌توانید از رفع پرز و گلوله‌های آزاردهنده پارچه لباس مطمئن شوید.

پرزگیرها به دو صورت شارژی و یا با استفاده از باتری قلمی کار می‌کنند. برای منزل بهتر است از پرزگیرهای مخزن‌دار استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر