امروز15 مرداد 1401

11 مدل پتو نرمینه گل دار از مدل نرمین، نگین و دونفره + خرید اینترنتی

خرید پتو نرمینه طرح دار
امتیاز دهیدpost

رویای شیرین و خواب گرم و نرم بدون بستر آسوده که با کالای خواب مناسب نظیر پتو باکیفیت پوشیده شده باشد ممکن نیست. اما با وجود این که بیش از یک سوم عمرمان در خواب می‌گذرد به هیچ چیز به اندازه نوع پتویی که استفاده می‌کنیم بی‌توجه نیستیم!

خواب باکیفیت ضامن سلامتی است و برای بهره‌مندی از آن به جز اتاق آرام، فضای ایمن و بالش مناسب به یک پتو مناسب هم نیاز دارید. با وجود تنوع بی‌نظیر کالاهای خارجی در بازار داخلی، خرید پتو نرمینه طرح دار به عنوان برند موفق ایرانی انتخابی مناسب برای تجربه خوابی باکیفیت است. انتخابی به صرفه و هوشمندانه که برای سبک زندگی امروزی و تمام فصول کاربردی و کارآمد خواهد بود.

با توجه به اهمیت استراحت شبانه و نیم روزی، انتخاب و خرید پتو مناسب حتی می‌تواند مهم‌تر از لباس خوابی باشد که بر تن می‌کنیم. فاکتورهای زیادی در کیفیت، کارایی و ماندگاری پتو موثر هستند که صفر تا صد آن‌ها را در راهنمای خرید امروز به‌نظر همراه با شما بررسی می‌کنیم.

معرفی و بررسی انواع پتو نرمینه طرح دار

پیشنهاد به نظر

پتو برجسته نرمینه مدل Sarvin سایز 210x150

معرفی محصول

 • ابعاد: 210 × 150 سانتی‌متر
 • مناسب برای: یک نفر
 • جنس پتو: پلی استر ضد حساسیت

برای روزهای معتدل و گرم سال به یک پتو سبک، نرم و مناسب نظیر پتو برجسته نرمینه مدل Sarvin نیاز دارید. محصولی که به صورت یک نفره و مشابه با پتوهای مسافرتی تولید شده اما پارچه‌ای فوق العاده نرم، باکیفیت و ضد حساسیت دارد.

طرح این پتو برجسته است و داخل یک ساک دستی عرضه می‌شود. برای شستشو آن بهتر است از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

پتو نرمینه بافت کد 9009-N سایز 220×160 سانتی متر

معرفی محصول

 • ابعاد: 220x160x1 سانتی‌متر
 • مناسب برای: یک نفر
 • جنس پتو: پلی استر

مدل 9009-N نرمینه بافت این بار با طرح کودکانه سیندرلا و به صورت یک نفره برای تجهیز اتاق کودک تولید شده است. طرح این محصول به صورت برجسته بوده و اکثر کودکان از تنوع رنگ به کار رفته در این محصول استقبال می‌کنند.

پتو مسافرتی نرمینه بافت مدل Sarvin کد N-14215 سایز 210×150 سانتی متر

معرفی محصول

 • ابعاد: 210x150x1 سانتی‌متر
 • مناسب برای: یک نفر
 • جنس پتو: پلی استر

این مدل محصولی دیگر از سری سروین نرمینه بافت است که با طراحی زیبا، بافت نرم‌تر و وزن کم‌تر نسبت به سایر مدل‌های مسافرتی تولید می‌شود. طرح روی این پتو برجسته است و علاوه بر ماشین لباسشویی قابلیت شستشو دستی نیز دارد.

پتو نرمینه بافت کد 9234-N سایز 220×160 سانتی متر

معرفی محصول

 • ابعاد: 220x160x1 سانتی‌متر
 • مناسب برای: یک نفر
 • جنس پتو: پلی استر

طرح‌های متنوع شاد و کودکانه یکی از نقاط قوت محصولات نرمینه است. این پتو با طرح میکی ماوس در ابعاد یک نفره از پلی استر خالص تولید شده و نقش و طرح آن برجسته است. برای شستن پتو نرمینه مدل میکی ماوس می‌توانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

پتو نرمینه بافت مدل نرمین کد 17224-N سایز 240×220 سانتی متر

معرفی محصول

 • ابعاد: 240x220x1 سانتی‌متر
 • مناسب برای: دو نفر
 • جنس پتو: پلی استر

خواب باکیفیت محصول عوامل مختلفی از جمله آرامش درونی و کیفیت کالای خوابی است که استفاده کنید. پتو نرمینه مدل نرمین در مدل دو نفره تولید شده و برای پوشش تخت دو نفره طراحی زیبا و چشنوازی دارد.

این پتو مشابه با سایر محصولات برند نرمینه بافت دو طرفه و دارای طرح و نقش برجسته است.

پتو نرمینه بافت کد 8613-N سایز 220×160 سانتی متر

معرفی محصول

 • ابعاد: 220x160x1 سانتی‌متر
 • مناسب برای: یک نفر
 • جنس پتو: پلی استر

تنوع طرح‌های پتو نرمینه بافت سلیقه مصرف کنندگان را پوشش می‌دهد. مدل باب اسفنجی از طرح‌های کودکانه نرمینه بافت است که با نقش برجسته، بافت نرم، راحت و سبک تولید می‌شود. اکثر پتوهای نرمینه را می‌توانید به دو صورتی دستی و با ماشین لباسشویی شستشو دهید.

پتو نرمینه بافت مدل نگین کد N-4034 سایز 235×215 سانتی متر

معرفی محصول

 • ابعاد: 235x215x1 سانتی‌متر
 • مناسب برای: دو نفر
 • جنس پتو: پلی استر

مدل نگین طرح نقش برجسته گل‌دار و جذاب نرمینه بافت است که متناسب با ابعاد تخت دو نفره تولید می‌شود. این مدل به صورت تک رنگ و بافت پلی استر خالص تولید شده و بافت نرم و لطیفی برای استفاده به عنوان روتختی دارد.

پتو مسافرتی نرمینه بافت مدل Sarvin کد N-200 سایز 220×200 سانتی متر

معرفی محصول

 • ابعاد: 220x200x1 سانتی‌متر
 • مناسب برای: دو نفر
 • جنس پتو: پلی استر

مهم‌ترین نقطه قوت پتوهای مسافرتی نرمینه بافت بدون پرز و ضد حساسیت آن‌ها است. نرمینه مدل نقش برجسته طرح سروین را به صورت دونفره نیز تولید کرده که بافت بسیار سبکی دارد و حمل و نقل آن برای استفاده در طول سفر یا فصول گرم سال ساده و مناسب است.

پتوی نرمینه بافت مدل نرمین NN6008 سایز 210x160 سانتی متر

معرفی محصول

 • ابعاد: 210x160x2 سانتی‌متر
 • مناسب برای: یک نفر
 • جنس پتو: پلی استر، نخ

مدل NN6008 از مرغوب‌‌ترین الیاف پلی استر به عنوان جایگزین نخ و پنبه تولیدشده است. الیاف پلی استر علاوه بر تامین گرمای بیش‌تر بهداشتی و ضد آلرژی بوده و بر خلاف نخ و پنبه جمع نمی‌شود.

این محصول حدود 2 کیلوگرم وزن دارد و به می‌توانید آن را به دو صورت دستی و با ماشین لباسشویی شستشو دهید.

پتو نرمینه بافت مدل نگین NN6334 سایز 215x155 سانتی متر

معرفی محصول

 • ابعاد: 215x155x1 سانتی‌متر
 • مناسب برای: یک نفر
 • جنس پتو: پلی استر

مدل نگین از پرطرفداراترین محصولات نرمینه بافت است که نقش برجسته و طرح گلدار آن معمولا مورد پسند اکثر خانواده‌ها قرار می‌گیرد. از پتو نرمینه بافت مدل نگین NN6334 می‌توانید به عنوان روتختی تخت یک نفره در تمام فصول سال استفاده کنید.

پتوی نرمینه بافت مدل نرمین کد NN6314 سایز 210x160 سانتی متر

معرفی محصول

 • ابعاد: 220x160x2 سانتی‌متر
 • مناسب برای: یک نفر
 • جنس پتو: پلی استر، نخ

تقریبا یک سوم طول عمر ما در خواب و در تماس با کالای خوابی که استفاده می‌کنیم سپری می‌شود. مدل لیلیوم از سری نرمین پتوهای نرمینه بافت است که به صورت یک نفره، با دوام و بافت برجسته تولید می‌شود.

برای شستشو این محصول بهتر است از خشکشویی یا ماشین لباسشویی استفاده شود و پتو را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

جنس پتو مهم‌تر از هر فاکتور دیگری است!

پتویی که برای پوشش تخت انتخاب می‌کنید چیزی نیست که با تغییر فصل بخواهید آن را تغییر دهید. معمولا از لحاف یا پتوی ثابتی برای پوشش تخت یک تا دو نفره استفاده می‌شود و بنابراین لازم است تمام فاکتورها از جمله قابلیت تبادل هوا را در انتخاب جنس پتو در نظر بگیریم. در این زمینه حتی کاربرد پتو هم مهم است. این که پتو را برای استفاده بزرگسالان خریداری می‌کنید یا خاص سنین یک تا سه سالگی کودک طراحی شده هم تعیین کننده خواهد بود.

پتوهای چهارفصل کتانی برای مصارف خانگی و هتل

پتوهایی که از جنس پنبه و کتان تولید می‌شوند چندکاره هستند و قابلیت تنفس خوبی دارند. این پتوها به اندازه کافی برای شب‌های زمستانی گرما دارند و فضای بین تار و پود آن‌ها برای استفاده در تابستان نیز مناسب خواهد بود.

پارچه‌های کتانی را به سادگی می‌توانید شستشو دهید؛ اما احتمال تغییر حالت و بافت آن در اثر شستشو مداوم وجود دارد. اکثر پتوهای کتانی سبک وزن هستند و مدل‌های کوچک آن برای استفاده در طول مسافرت بسیار مناسب است.

بد نیست بدانید خیلی از پتوهای کتانی حاوی مقادیر اندکی الیاف مصنوعی نظیر پلی استر هستند. برخی از پتوهای کتانی تک لایه و برخی دو لایه هستند. مدل‌های دولایه گرمای بیش‌تری برای فصول سرد سال دارند و پتوهای تک لایه به عنوان پتو بهاری استفاده می‌شوند.

پتوهای پشمی؛ گرم و نرم برای فصول مختلف

اکثر پتوهای نرمینه موجود در بازار از جنس پشم مدرن تولید می‌شوند که سبک وزن و زیبا است. این پشم قابلیت تبادل هوا و تنفس خوبی دارد و جاذب رطوبت است. در گذشته تماس برخی از پتوهای پشمی با بدن باعث آلرژی، حساسیت و خارش می‌شد که اکنون در مدل‌های مدرن امروزی این مشکل برطرف شده است.

پتوهای پشم شیشه؛ سبک و راحت

اگر سنگینی پارچه پشمی را دوست ندارید احتمالا طرفدار پتوهای پشم شیشه باشید که هیچ کمبودی از نظر تامین گرما، زیبایی و سبکی ندارند. در گذشته توصیه می‌شد از مدل‌های پشم شیشه کم‌تر استفاده شود؛ اما اکنون دوخت و طراحی پتوهای نرمینه تغییر کرده محتوای داخل پتو تماس مستقیم با بدن ندارد.

پتوهای اکریلیک و پلی استر برای سفر

برخی از پتوها از جنس الیاف مصنوعی تولید می‌شوند و بسیار سبک وزن هستند. این پتوها به دلیل ایجاد الکتریسیته ساکن و عدم تبادل هوا طرفداران زیادی برای مصارف خانگی ندارند؛ اما در طول سفر و طبیعت گردی بی‌نظیر هستند.

در حال حاضر برند نرمینه بافت انواع پتوهای مسافرتی اکریلیک باکیفیتی تولید می‌کند که پرز نمی‌دهند، براق و لطیف هستند و بر خلاف سایر پتوهای پشمی گره گره نمی‌شوند. این نوع پتوها سبک وزن هستند، لطافت بالایی دارند و الیاف به کار رفته در آن‌ها تبادل هوای بهتری نسبت به مدل‌های سنتزی بازار دارد.

راهنمای انتخاب سایز پتوی نرمینه بافت

فرقی نمی‌کند از چه برندی پتو خریداری می‌کنید. سایز پتوها از استانداردهای مشخصی پیروی می‌کنند و معمولا به عنوان پتو یک نفره، دو نفره یا کودک به فروش می‌رسند.

سایز استاندارد پتوهای دو نفره نرمینه بافت ۲۴۰x۲۲۰ سانتی متر است. پتوهای یک نفره هم در ابعاد ۶۰x۲۲۰ یا ۱۵۰x۲۲۰ تولید می‌شوند. بنابراین قبل از خرید بهتر است ابعاد تخت خواب را اندازه گیری کنید.

راهنمای شستشو و نگهداری از پتو در فصول مختلف

این روزها خرید پتو هم با توجه به صعود قیمت‌ها نوعی سرمایه گذاری است. پتو چیزی نیست که دائما جایگزین شود و بنابراین باید در مراقبت و شستشو این آن دقت کافی به خرج دهید.

مهم‌ترین نکته در نگهداری از پتوهای نرمینه استفاده از کاور یا روکش مناسب است. کاور مناسب از گره گره شدن بافت پتو و پرز دادن آن جلوگیری می‌کند. ضمن این که اکثر پتوهای نرمینه را می‌توانید در منزل با ماشین لباسشویی هم شستشو دهید. از این رو برای افزایش طول عمر محصول از رویه مناسب برای پتو استفاده کنید و دمای آب را هنگام شستشو خیلی بالا نبرید.

پتوهای اکریلیک و پلی استر مقاومت بیش‌تری در برابر شستشو مداوم دارند.

سخن آخر

پتو دلچسب‌ترین بخش کالای خواب است که به طور مستقیم در تماس با بدن قرار می‌گیرد. نرمینه از برندهای شناخته شده ایرانی است که در تولید انواع پتو مسافرتی و پلی استر تک نفره و دونفره فعالیت می‌کنید.

اکثر انواع پتو نرمینه طرح دار با الگوی برجسته و دارای نشان استاندارد هستند. حتی برای کودکان تنوعی بی‌نظیری از طرح‌های کارتونی و کودکانه وجود دارد. انتخاب شما کدام مدل است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر