امروز08 اسفند 1402

راهنمای خرید پولوشرت مردانه و زنانه و نحوه ست کردن آن در تمام فصول

خرید پولوشرت
5/5 - (1 امتیاز)

برای انتخاب استایل روزمره انتخاب‌های بی شماری وجود دارد؛ اما آن چه که روند انتخاب لباس را دشوار می‌کند نحوه ست کردن آن‌ها برای فصول مختلف است؛ مگر آن که از انواع کت و شلوار زنانه یا مردانه استفاده کنید که کاملا با هم منطبق هستند و دردسر انتخاب شلوار یا پیراهن را نداشته باشید!

لباس‌های غیر رسمی، کلاسیک و کژوال استایل محبوب مشترک بین بانوان و آقایان است و همیشه فرصت کافی برای گلچین کردن لباس‌ها را نداریم. در این بین خرید پولوشرت از منعطف‌ترین گزینه‌هایی است که می‌توانیم برای ست کردن لباس‌های مختلف امتحان کنیم. مدل لباسی که تا کنون بارها و بارها به عنوان تیشرت بر تن کرده‌اید!

پولوشرت را تقریبا می‌توان در هر موقعیتی بر تن کرد و بدان رسمیت بخشید؛ بدون آن که بخواهید درگیر ست کردن رنگ و مدل لباس‌های رنگارنگ کمدتان شوید. حتی اگر اطلاعات کافی درباره انواع پولوشرت ندارید راهنمای امروز به‌نظر با بررسی جامع انواع پولوشرت و نحوه ست کردن آن‌ها کمک می‌کند تا عاشق این استایل ساده و پرکاربرد شوید!

مدل محبوب

پولوشرت مردانه باینت کد 374-6

مشخصات محصول

 • جنس جودون
 • قد تا روی باسن و فرم معمولی
 • مناسب استفاده روزمره

پولوشرت مردانه باینت با طرح ساده، فرم معمولی، قد کوتاه و یقه دکمه دار طراحی شده است. روی آستین و دو یقه این مدل از پارچه همرنگ استفاده شده و جنس آن جودون با الیاف 100 درصد پنبه است.

این مدل را می‌توانید با شلوار جین ساده یا اگر از سایز اندامی استفاده می‌کنید با شلوار کتانی ست کنید.

پولوشرت آستین کوتاه مردانه زی مدل 1531270MC

مشخصات محصول

 • جنس نخ
 • قد تا روی باسن و فرم معمولی
 • مناسب استفاده روزمره

پولوشرت مردانه زی محصول جدیدی است که در تابستان و پاییز 2020 معرفی شد. پارچه این مدل از الیاف نخ و به صورت طرح دار تولید شده و آستین کوتاه و یقه برگردان است. با توجه به رنگ تیره و پارچه طرح دار این محصول بهتر است آن را با شلوار جین یا رسمی ساده ست کنید.

پولوشرت مردانه زی مدل 153132159DK

مشخصات محصول

 • جنس نخ
 • قد تا روی باسن و فرم معمولی
 • مناسب استفاده روزمره و رسمی

پولوشرت مردانه زی با قد 70 سانتی متر تا روی باسن قرار می‌گیرد و فرم آن معمولی است. لوگو این برند به صورت نمایشی روی سینه دوخته شده؛ اما آنقدر بزرگ نیست که نتوانید آن را در موقعیت‌های رسمی و زیر کت استفاده کنید.

پولوشرت آستین کوتاه مردانه زی مدل 15312620158

مشخصات محصول

 • جنس نخ
 • قد تا روی باسن و فرم معمولی
 • مناسب استفاده روزمره و رسمی

پولوشرت آستین بلند زی با رنگ خنثی خاکستری طراحی شده است.این رنگ و شلوار سفید را می‌توانید با یک کالج رنگ تیره ست کنید و استایل منحصر به فردی داشته باشید. بر خلاف تصور برخی از افراد پولوشرت‌ها هم می‌توانند در یک ترکیب متضاد و متناقض از نظر رنگی قرار گیرند و به این شکل استایل متفاوتی با آن‌ها تجربه کنیم.

پولوشرت مردانه زی مدل 153126654

مشخصات محصول

 • جنس نخ
 • قد تا روی باسن و فرم معمولی
 • مناسب استفاده روزمره، رسمی و نیمه رسمی

رنگ‌های روشن و انرژی بخش نظیر پولوشرت مردانه زی گزینه‌های جذابی برای یک استایل مردانه بهاری تابستانه هستند. در ست کردن این رنگ‌ها دقت کنید که بهتر است رنگ روشن را با رنگ روشن ترکیب کنید. مثلا همین پولوشرت را با رنگ آبی بهتر است با شلوار جین یا کتان سفید امتحان کنید.

معرفی و بررسی انواع پولوشرت زنانه

پولوشرت زنانه هالیدی مدل 858595-Pink

مشخصات محصول

 • جنس الیاف نخی
 • قد تا روی باسن و فرم معمولی
 • مناسب استفاده روزمره و ورزشی

پولوشرت‌ زنانه هالیدی با فرم اندامی تا معمولی تولید شده است. اگر بخواهید این مدل را با این رنگ ست کنید باید به دنبال عناصر رنگ روشن نظیر شلوار سفید باشید. این پولوشرت را می‌توانید در موقعیت‌های ورزشی و روزمره استفاده کنید.

پولوشرت آستین کوتاه زنانه سیاوود مدل V0036-6168101

مشخصات محصول

 • جنس الیاف نخ پنبه
 • فرم معمولی و پارچه ساده
 • مناسب استفاده روزمره و رسمی

پولوشرت زنانه سیاوود با پارچه ساده و یقه با گلدوزی‎های ظریف طراحی شده است. این طرح به همراه یقه برگردان که بدون دکمه است این پوشش را برای موقعیت ورزشی و رسمی مناسب می‌کند.

برای ست کردن این پولوشرت می‌توانید از شلوار با رنگ هماهنگ جذب، اسلش و جین استفاده کنید.

پولوشرت زنانه سیاوود کد 7110409

مشخصات محصول

 • جنس الیاف نخ
 • فرم معمولی و پارچه طرح دار
 • مناسب استفاده روزمره و رسمی

پولوشرت زنانه کاربرد گسترده‌ای دارد و با عناصر مختلفی نیز ست می‌شود. اگر در موقعیت ورزشی از این پولوشرت استفاده می‌کنید می‌توانید آن را با شلوار اسلش ست کنید. برای روزهای سرد هم می‌توانید همین مدل را با سویشرت رنگ مختلف بپوشید؛ پس از ترکیب رنگ‌های کاملا متناقض در ست کردن پولوشرت و سویشرت یا پولوشرت و هودی نترسید!

پولوشرت زنانه کرویت مدل PS2020

مشخصات محصول

 • جنس پلی استر
 • فرم معمولی و قد تا روی کمر
 • مناسب استفاده روزانه و ورزشی

برای پولوشرت‌هایی که قد کوتاه‌تری دارند ( قد تا روی کمر) بهتر است از شلوار جین استفاده کنید. اگر قصد دارید پولوشرت را در یک موقعیت رسمی‌تر استفاده کنید بهتر است آن را با شلوار اسلش رنگ خنثی یا رنگی ملایم‌تر از رنگ پولوشرت ست کنید.

پولوشرت زنانه دیون مدل SK5

مشخصات محصول

 • جنس پلی استر و ویسکوز
 • فرم معمولی و قد تا روی باسن
 • مناسب استفاده روزمره

برای ست کردن این مدل می‌توانید از شلوار رسمی و جین راسته استفاده کنید؛ اما چون فرم این لباس معمولی تا جذب است شاید بهتر باشد از شلوارهای گشاد یا بگ استفاده نکنید. الیاف این پوشش علاوه بر پلی استر از ویسکوز تشکیل شده و ماهیت طبیعی دارد؛ بنابراین از تعریق در فصول گرم جلوگیری می‌کند.

پولوشرت؛ پیراهنی که تیشرت نیست!

شاید اگر بخواهیم تفاوت اصلی پولوشرت را با انواع تیشرت بدانیم بهتر باشد تاریخچه آن را بررسی کنیم. درباره این که انواع پولوشرت چه زمانی معرفی شدند سند دقیقی در دست نیست. اما ظاهر و طراحی این لباس به کشف پیشینه آن کمک می‌کند.

پولوشرت همان زیرپیراهن یا تیشرت‌هایی است که همیشه می‌پوشیده‌اید؛ با این تفاوت که یقه آن‌ها باز نیست و معمولا با یک یا دو دکمه بسته می‌شود. این لباس یک پیراهن قد کوتاه است که که به سادگی پوشیده می‌شود و از طرفی می‌توانید یقه آن را هر زمان که دوست دارید بسته نگه دارید.

اگر اهل تماشا مسابقات گلف یا فوتبال آمریکایی باشید حتما بارها و بارها آن را بر تن ورزشکاران دیده‌اید. حتی تنیس بازها هم از پولوشرت به عنوان لباس رسمی تیم خود استفاده می‌کنند. اگر دیدتان را گسترده‌تر کنید می‌بینید که امروزه در اکثر مسابقات ورزشی از جمله فوتبالیست‌ها هم با انواع پولوشرت در زمین حاضر می‌شوند. به نظر می‌رسد پولوشرت پوشش بهتری با توجه به تحرکات ورزشی باشد و کم‌تر روی بدن حرکت کند.

پولوشرت بهتر است یا تیشرت؟

پولوشرت معمولا به فرم کوتاه، معمولی تا آزاد، یقه دار و آستین کوتاه تولید می‌شود. با این که پولوشرت به اندازه انواع تیشرت راحت است اما یقه برگردان دارد و همین باعث می‌شود تا ظاهر این لباس رسمی‌تر از انواع تیشرت باشد. بنابراین انتخاب از بین پولوشرت و تیشرت کاملا سلیقه‌ای بوده و به محلی که قرار است در آن حضور داشته باشید بستگی دارد.

اگر قرار است در یک قرار دوستانه، کاری و حتی در محیط کاری در روزهای گرم تابستانی حاضر شوید پولوشرت به همراه یک کت می‌تواند استایل رسمی و آزادی باشد؛ اما قطعا تیشرت به اندازه پولوشرت رسمیت ندارد.

پولوشرت؛ تطبیق‌پذیرترین پوشش مردانه و زنانه

همانطور که گفته شد یکی از مشکلاتی که ست کردن لباس‌ها را دشوار می‌کند لزوم توجه به طرح و کاربری آن‌ها به جز رنگ است. بنابراین گاهی انتخاب یک پیراهن و یک شلوار که برای یک موقعیت نیمه رسمی یا دوستانه مناسب باشند زمانبر و خسته کننده می‌شود.

به جرئت می‌توان گفت انواع پولوشرت از نظر تطبیق پذیری بهترین گزینه‌های موجود در بازار برای بانوان و آقایان پرمشغله هستند. پولوشرت‌ها ظاهر ساده‌ای دارند؛ اما یقه و حتی جیب رویی آن‌ها تنوع خوبی ایجاد می‌کند. پولوشرت را می‌توانید با یک شلوار جین، کتان و رسمی بپوشید و بدون درگیر شدن با جزئیات استایل جذابی داشته باشید.

راهنمای ست کردن انواع پولوشرت زنانه و مردانه

پولوشرت لباسی تطبیق پذیر است که ست کردن آن کار دشواری نیست؛ اما در انتخاب پولوشرت و ست کردن آن با شلوار و سایر اجزای پوشش خود باید به نکات مهمی توجه کنید:

پولوشرت مکمل استایل معمولی تا آزاد است

برخی از تیشرت‌ها با فرم جذب تولید می‎شوند و در بدن چسبان هستند؛ اما پولوشرت‌ها بر خلاف تیشرت‌ها هرگز چسب نیستند و معمولا برای استایل معمولی تا نسبتا آزاد استفاده می‌شوند. این موضوع هم به پیشینه این لباس برمی‌گردد؛ چون پولوشرت از ابتدا برای مسابقات ورزشی طراحی شده بود و ورزشکار هم باید از لباس‌های آزادی استفاده کند که تنفس پوستی را مختل نمی‌کنند.

پولوشرت را می‌توانید با کت و شلوار بپوشید

بر خلاف تصور برخی از افراد پولوشرت می‌تواند برای استفاده زیر کت و شلوار جایگزین پیراهن مردانه و زنانه باشد. فقط کافی است پولوشرت را کمی روشن‌تر یا تیره‌تر از کت و شلوار انتخاب کنید.

بسته به این که از کت و شلوار برای چه موقعیتی استفاده می‌کنید می‌توانید از کفش‌های مختلفی استفاده کنید. اگر قرار است در یک مهمانی یا قرار دوستانه شرکت کنید می‌توانید پولوشرت را با یک کت تک و کفش کالج بپوشید.

پولوشرت برای استایل تفریحی و خیابانی

یکی دیگر از کاربردهای پولوشرت ست کردن آن با شلوارک برای ورزش‌های آبی است. پولوشرت می‌تواند با یک گرمکن و لباس ورزشی هم به خوبی ست شود. بنابراین در کنار کاربرد رسمی و نیمه رسمی می‌توانید از همان پولوشرت در طول سفر استفاده کنید.

پولوشرت اندامی و شلوار کتانی

پولوشرت‌ها در مدل‌های ثابت و پارچه‌های نخ پنبه تولید می‌شوند. اگر پولوشرت اندامی باشد می‌توانید آن را با شلوار کتانی ست کنید؛ به شرط آن که پولوشرت قد کوتاهی داشته باشد و مجبور نشوید آن را داخل شلوار قرار دهید. در عین حال می‌توانید پولوشرت‌هایی که حالت آزادتری در بدن دارند را با شلوار کتانی ست کنید.

سخن آخر

خرید پولوشرت از چند جهت نسبت به انواع تیشرت برای استفاده روزمره و نیمه رسمی برتری دارد. در وهله اول پولوشرت‌ها به سبب برخورداری از یقه برگردان شبیه به پیراهن مردانه هستند و بنابراین جایگزین خوبی برای آن‌ها در کت و شلوار یا استفاده از کت تک به شمار می‌روند. ضمن این که پولوشرت‌ها ظاهر ساده و یقه دکمه دار دارند و با فرم معمولی طراحی می‌شوند. بنابراین علاوه بر موقعیت ورزشی برای محل کار و حتی استفاده در موقعیت‌های رسمی مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر