امروز05 اردیبهشت 1403

11 مدل از بهترین دستگاه سبزی خردکن دستی (راهنمای خرید)

بهترین خرد کن دستی برای سبزی
5/5 - (3 امتیاز)

دوره روش‌های مکانیکی سبزی خردکن به لطف انواع تجهیزات جدیدی که برای پخت و پز و آشپزی معرفی شده‌اند تمام شده است. این روزها برای خرد کردن، له کردن یا مخلوط کردن مواد غذایی محدود ابزارهای دستی مدرن و جدیدتری طراحی شده‌اند که دردسر جابجایی دستگاه‌های برقی بزرگ‌تر را ندارند. احتمالا در آشپزخانه منزل شما هم یکی از همین ابزارهای دستی پیدا شود.

انواع بهترین خرد کن دستی برای سبزی از ابزارهای کاربردی، ارزان قیمت و کارآمد آشپزخانه هستند که با ساختار بسیار ساده‌ای تولید می‌شوند. این وسیله ساده به یک تیغه و گاه یک همزن جداگانه مجهز است و با استفاده از آن می‌توانید انواع سبزیجات را خرد یا مایعاتی نظیر تخم مرغ را مخلوط کنید.

خرد کن‌های دستی بر خلاف ظاهر ساده‌ای که دارند از مزایای زیادی نسبت به دستگاه‌های برقی برخوردار هستند. این وسایل کاربرد چند منظوره دارند که در راهنمای خرید امروز به‌نظر از دیدگاه مصرف کنندگان نقد و بررسی کرده‌ایم.

معرفی و بررسی انواع سبزی خرد کن دستی

پیشنهاد ما

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 5 تیغه
 • عملکرد: خردکن و همزن

خردکن دستی ایگوری در ابعاد مناسب و وزن کم طراحی شده و 2 عملکرد مجزا دارد. این خردکن بهترین وسیله برای خرد کردن سبزیجات در حجم کم است. با وجود بدنه‌ای که روی این محصول تعبیه شده مواد خرد شده را می‌توانید بدون تماس با هوای آزاد داخل محفظه نگهداری کنید.

این خرد کن با یک ریسمان متصل به دسته کار می‌کند. به این شکل که همزمان با بیرون کشیدن ریسمان تیغه‌ها شروع به کار می‌کنند.

این خرد کن علاوه بر تیغه دارای همزن مجزا برای مخلوط کردن مایع کیک و سایر ترکیبات مشابه است.

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 2 تیغه
 • عملکرد: خردکن و همزن، آبگیر میوه و سبزیجات، جدا کننده سفیده و زرده تخم مرغ

برای هم زدن ترکیبات مختلف مواد غذایی یا خرد کردن سبزیجات در حجم کم شاید روشن کردن وسایل برقی حداقل از نظر مصرف برق به صرفه نباشد. خردکن و سبزی خشک کن دستی مدل ALFREDO-ITALIAN دستگاهی چندکاره و ایمن برای ترکیب سفیده و زرده تخم مرغ، خرد کردن و حتی خشک کردن سبزیجات است. این محصول علاوه بر کارایی از قیمت مناسبی برخوردار است.

سبزی خردکن دستی کوئیک چاپر

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 3 تیغه
 • عملکرد: خشک کن، همزن، خرد کن

سه تیغه استیل و مقاوم به کار رفته در خرد کن دستی کوییک چاپر برای خرد کردن، هم زدن و خشک کردن انواع سبزیجات و مواد غذایی مناسب است. این محصول در ابعاد مناسب طراحی شده و با وجود دسته‌ای که روی بدنه طراحی شده کار کردن با آن ساده‌تر خواهد بود.

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 3 تیغه
 • عملکرد: خشک کن، همزن، خرد کن

خرد کن یکی از پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه بوده که مدل‌های دستی آن برای استفاده معمول خانواده مناسب‌تر است. استفاده از این مدل آسان بوده و فقط کافی است حجم مشخصی سبزیجات داخل محفظه قرار دهید و اهرم را بچرخانید.

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 4 تیغه مجزا
 • عملکرد: پوشر، خلال کن، ورقه‌کن،

خردکن باربکو یک دستگاه چندکاره برای خلال کردن، فشرده‌سازی و ورقه کردن مواد غذایی است. سه تیغه‌ خلال کن این دستگاه در ابعاد 6.8، 13.6 و 9 میلی‌متری طراحی شده‌اند و برای خرد کن انواع سبزیجات و مناسب هستند.

نحوه عملکرد این خردکن به صورت فشاری است و بنابراین کار کردن با آن آسان خواهد بود.

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 3 تیغه
 • عملکرد: خردکن، همزن، آب‌میوه‌گیری

خردکن دستی MRS مدل 898 ابزاری چندکاره برای خرد کردن سبزیجات است که امکانات مختلف دیگری از جمله آب‌‌میوه‌گیری دارد. با اهرم همزن این مدل همزمان می‌توانید ترکیبات مختلف مثل سفیده تخم مرغ و مایع کیک را مخلوط کنید.

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 4 تیغه
 • عملکرد: خردکن، همزن

در طراحی خردکن دستی مدل L3302 یک اهرم یا ریسمان تعبیه شده که با استفاده از آن و بدون نیاز به فشار از بالا تیغه‌ها شروع به حرکت می‌کنند. عملکرد رفت و برگشت این دسته کاملا اتوماتیک است و با وجود واشر موجود در سطح زیرین خردکن هنگام کار بدنه نمی‌لرزد.

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 3 تیغه
 • عملکرد: خردکن، همزن، سبزی خشک کن

طراحی دسته و ظرف خرد کن دستی هوم کت مقاوم و چشمنواز است. این مدل از معدود سبزی خردکن دستی بازار است که با یک اهرم فلزی طراحی شده و همزمان به عنوان همزن، خردکن و سبزی خشک کن به کار می‌رود.

مخزن این سبزی خردکن نسبتا بزرگ است و برای خشک کردن انواع سبزیجات در حجم بالا نیز مناسب خواهد بود.

سبزی خردکن دستی نایسر دایسر

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 8 تیغه
 • عملکرد: خردکن، پوشر، پوست‌کن، برش‌های متنوع

خرد و قطعه قطعه کردن مواد غذایی به شیوه آشپزهای حرفه‌ای چندان هم کار سختی نیست؛ فقط کافی است قطعات مختلف خردکن نایسر دایسر را در مراحل مختلف آشپزی استفاده کنید!

این محصول یک رنده، پوشر یا له‌کننده، خردکن در قطعات و اشکال مختلف و پوست‌کن است. مهم‌ترین ویژگی خردکن نایسر دایسر طراحی زیبا و ارگونومیک است که باعث می‌شود کار با دستگاه نسبت به استفاده از خردکن‌هایی که با اهرم کار می‌کنند ساده‌تر باشد.

مدل چهار رنده

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 4 تیغه
 • عملکرد: خردکن، خلال‌کن، رنده ریز و درشت

طراحی خردکن دستی تکتا درست مثل یک چرخ‌گوشت دستی است و از تیغه‌های متنوع آن می‌توانید جهت خرد یا رنده کردن استفاده کنید. بدنه این محصول به یک کفی مکنده مجهز است که برای ثابت کردن رنده روی سطوح صاف به کار می‌رود. این خرد کن ساده جایگزین مناسب و کاربردی انواع چرخ گوشت برای خرد کردن، رنده و خلال کردن سبزیجات است.

سبزی خردکن دستی یونی

مشخصات محصول

 • تعداد تیغه‌ها: 4 تیغه
 • عملکرد: خردکن، همزن، آبگیر، جداکننده سفیده و زرده تخم مرغ

خرد کردن سبزیجات، جدا کردن زرده و سفیده، ترکیب و مخلوط کردن مایع کیک و حتی تهیه آب‌میوه طبیعی را به دستگاه خردکن دستی Uni بسپارید. این محصول با تیغه تیتانیوم بسیار تیز تولید شده و با وجود آن تکه‌های یکدست و یکنواختی از سبزیجات و میوه‌ها برش می‌خورند.


کاربرد و ساز و کار سبزی خردکن دستی

احتمالا در محیط آشپزخانه اکثر منازل این روزها یک دستگاه غذاساز یا مخلوط‌کن پیدا می‌شود که از آن برای خرد کردن انواع مواد غذایی از جمله سبزی استفاده کنید. اما معمولا در کنار این دستگاه‌ها به مدل‌های دستی جمع و جور و کم‌دردسرتر نیاز دارید که در چشم بر هم زدنی مواد غذایی را میکس و خرد می‌کنند.

شاید مهم‌ترین دلیلی که خرد کن دستی را به غذاساز ترجیح می‌دهیم حجم مواد غذایی مورد نظر باشد. خرد کن دستی دردسر راه‌اندازی دستگاه‌های برقی را ندارد و بنابراین شاید خرد کردن سبزیجات با مدت دستی سریع‌تر و کم‌زحمت‌تر باشد.

خرد کن دستی امکان خرد کردن مواد غذایی به ویژه سبزیجات را در قطعات دلخواه فراهم می‌کند. درست مثل مدل‌های برقی یک خرد کن دستی هم ممکن است با بیش از یک تیغه داخلی تولید شود و کاربرد مختلفی داشته باشد.

هر آشپزخانه‌ای به سبزی خردکن دستی نیاز دارد!

عواملی که در ادامه بررسی می‌کنیم در مجموع باعث می‌شوند تا هر کسی در آشپزخانه منزل و حتی آشپزخانه‌های صنعتی به خرد کن دستی نیاز داشته باشد:

صرفه جویی در مصرف برق و هزینه‌ها

اگر امکان تجهیز آشپزخانه محل کار یا منزل را ندارید می‌توانید از یک خرد کن دستی ساده استفاده کنید که عملکرد مشابهی با دستگاه‌های برقی دارد. مدل‌های دستی مصرف برق ندارند، عمر بالایی دارند و احتمالا هرگز به تعمیر قطعات آن‌ها نیاز پیدا نمی‌کنید.

سرعت عمل بالاتر نسبت به روش‌های مکانیکی

در صورتی که از خرد کن برقی استفاده نکنید احتمالا مجبور باشید خرد کردن مواد غذایی و سبزی را روی انواع تخته گوشت آشپزخانه انجام دهید. این روش با بی‌نظمی و پخش مواد غذایی در محیط همراه است. در صورتی که با خرد کن دستی تمام مواد غذایی را داخل یک محفظه می‌ریزید و بدون نگرانی بابت پخش آن‌ها خرد و مخلوط می‌شوند.

قابلیت مخلوط کردن مواد غذایی

از خرد کن دستی می‌توانید به عنوان یک همزن کاربردی هم استفاده کنید. به جز مخلوط کردن سبزی و ادویه‌ها می‌توانید مواد غذایی مختلف نظیر تخم مرغ را با این خرد کن مخلوط کنید. بنابراین خرد کن‌های دستی می‌توانند یک همزن دستی سریع برای تهیه خامه قنادی یا تهیه کیک باشند.

عملکرد چندمنظوره سبزی خردکن دستی

به جز مخلوط کردن و خرد کردن می‌توانید از همزن دستی به عنوان یک وسیله چندمنظوره استفاده کنید. مثلا برخی از مدل‌های بازار امکان آبگیری سبزیجات را نیز دارند. برخی هم به پوست کن، رنده و له کن مجزا مجهز هستند.

قبل از خرید خرد کن دستی بخوانید

خرد کن‌ها این روزها یک وسیله همه‌کاره هستند و اهمیت آن‌ها درست مثل سرویس چاقو و کارد آشپزخانه بالا است. با این حال تجربه نشان داده هر دستگاه خرد کن دستی برای استفاده مداوم جهت پخت و پز مناسب نیست و بهتر است چند فاکتور را قبل از این که برای خرید خرد کن هزینه کنید در نظر بگیرید:

ابعاد محفظه دستگاه سبزی خردکن

خرد کن‌های دستی کوچک نیستند و می‌توانند محفظه‌ای به بزرگی خرد کن‌های برقی بازار داشته باشند. همانطور که گفتیم یک سری از خرد کن‌های دستی در شکل و شمایل چرخ گوشت تولید می‌شوند که فاقد محفظه هستند.

نوع تیغه‌ و کاربردهای مختلف خرد کن

در مدل‌های چندمنظوره بیش از یک تیغه وجود دارد. یک تیغه برنده، تیغه مخلوط کن، تیغه آبگیری و … که بهتر است قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی داشته باشند.

سوالات متداول

طرز استفاده از دستگاه سبزی خردکن دستی

همه خرد کن‌ها به یک شکل عمل نمی‌کنند. در اکثر مدل‌های بازار یک محفظه گرد یا مربع وجود دارد که معمولا یک اهرم و تیغه بدان متصل هستند. برای خرد کردن باید این اهرم را بچرخانید که ممکن است بر اساس سفتی و سختی مواد غذایی کمی زمانبر و دشوار باشد. ممکن است خرد کن به صورت ایستاده و با فریم چرخ گوشت تولید شده باشد و برخی از آن‌ها هم طراحی پرسی داشته باشند. به این شکل که مواد غذایی روی یک سطح قرار می‌‌گیرند و با فشار اهرم پرس و ریز می‌شوند.

بهترین مارک سبزی خرد کن خانگی

برندهای بوش، پارس خزر، یونیک، نایسر دایسر، هوم و ام آر اس بهترین دستگاه های سبزی خردکنی را تولید و عرضه می‌کنند.

قیمت سبزی خردکن

قیمت دستگاه های سبزی خردکن بستگی به برند، مدل و کیفیت آنها دارد، اما معمولا در بازه قیمت 50 هزار تومان تا یک میلیون تومان هستند.

سخن آخر

برای استفاده روزمره و زمانی که حجم مواد غذایی برای روشن کردن خردکن برقی و رنده برقی بالا نیست، دستگاه‌های سبزی خردکن دستی گزینه مناسب‌تری هستند. اولین خردکن‌های دستی برای قطعه کردن سبزیجات تولید شدند؛ اما به مرور زمان قابلیت‌های متنوعی مثل له کردن، رنده کردن، آب‌میوه‌گیری و مخلوط کردن به آن‌ها اضافه شد. تا چه اندازه از خردکن دستی در آشپزخانه و پخت و پز استفاده می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر