امروز04 خرداد 1403

راهنمای تخصصی انتخاب تا خرید بهترین سرویس قابلمه گرانیتی

بهترین سرویس قابلمه گرانیتی
5/5 - (1 امتیاز)

درست است که انتخاب نوع غذا و ارزش تغذیه‌ای آن تاثیر زیادی بر سلامت دارد؛ اما نباید از شیوه طبخ غذاها و آن سطوحی که هنگام پخت و پز با آن‌ها تماس دارند غافل باشیم. سرویس قابلمه مهم‌ترین ابزار ما در پخت و پز است که مستقیم روی حرارت قرار می‌گیرد و در شکل گیری فعل و انفعالاتی که روی غذا ایجاد شود تاثیرگذار خواهد بود. سرویس قابلمه محبوب شما از چه جنسی است؟

در میان برندهای مختلفی که انواع و اقسام سرویس قابلمه استیل، تفلون و چدن را عرضه می‌کنند قابلمه‌های گرانیتی همچنان از محبوبیت بالایی برخوردارند. انواع بهترین سرویس قابلمه گرانیتی هسته آلومینیومی دارند که در لباسی از گرانیت تزئین می‌شوند و کاملا نچسب هستند. سبک بودن، طراحی زیبا و نچسب بودن باعث شده تا قابلمه‌های گرانیتی محبوبیت بالایی داشته باشند.

در انتخاب سرویس‌های گرانیتی همزمان سه فاکتور ماندگاری و دوام، زیبایی و کیفیت پخت و پز با آن‌ها مطرح می‌شود. ما در راهنمای امروز به‌نظر نگاهی تخصصی و همزمان به این موارد داشته‌ایم. بعد از مطالعه این مطلب راحت‌تر می‌توانید مدل گرانیتی محبوب خود را از بین محصولات متنوع بازار گلچین کنید.

پیشنهاد خریداران

سرویس قابلمه 6 پارچه مرسانا مدل M6001

مشخصات محصول

 • سرویس قابلمه گرانیتی 6 پارچه
 • نچسب و دارای درب پیرکس
 • وزن قابلمه‌ها 2600 گرم

این سرویس شامل قابلمه سایز 22، سایز 18 و سایز 14 است. روکش گرانیتی به کار رفته در این سرویس به اندازه کافی ضخیم است و طبق ادعای تولید کننده بیش از 10 برابر سایر قابلمه‌ها نسبت به خش و گرما مقاومت دارد.

یکی از مزایای این سرویس طراحی سایزهای پرکاربرد و چینش آن‌ها در یک مجموعه است. این سه سایز بیش از سایر سایزها در آشپزخانه به دردتان می‌خورد.

سرویس قابلمه گرانیتی 7 پارچه تاپ مدل 7PC New

مشخصات محصول

 • سرویس قابلمه گرانیتی 7 پارچه
 • نچسب و دارای درب پیرکس سوپاپ دار
 • وزن قابلمه‌ها 5700 گرم

این سرویس مجموعه کاملی از قابلمه‌های سایز 20، 24 و 28 است. در کنار این سه قابلمه یک تابه سایز 28 وجود دارد که درب پیرکس سوپاپ دار آن برای قابلمه هم قابل استفاده خواهد بود.

این مجموعه از نمونه‌های پرفروش بازار است که با قیمت فوق اقتصادی تولید شده است. ضمن این که از تنوع رنگ خوبی هم برخوردار است و می‌توانید آن را با دکور آشپزخانه به خوبی ست کنید.

سرویس قابلمه 14 پارچه ویکند مدل New Flower

مشخصات محصول

 • سرویس قابلمه گرانیتی 14 پارچه
 • نچسب با بدنه چدن و روکش گرانیتی
 • وزن قابلمه‌ها 6500 گرم

سرویس قابلمه ویکند شامل قابلمه دو دستگیره به سایزهای 20 و 24 و 28 و 32 سانتیمتر است. در کنار این قابلمه‌ها یک قابلمه سایز 28 و سرویس کفگیر، ملاقه و دستگیره هم پیش بینی شده است. مجموعه‌ای کامل که برای پخت و پز ایده آل است.

تکنولوژی بکار رفته در قسمت تحتانی قابلمه‌های ویکند شما را از انواع شعله پخش کن برای طبخ بی نیاز می‌کند. ضمن این که طراحی بدنه این ست گرانیتی از جذابیت و زیبایی خاصی برخوردار است.

سرویس قابلمه 6 پارچه کوچک - شانل - مدل 6p

مشخصات محصول

 • سرویس قابلمه گرانیتی 6 پارچه
 • سطح نچسب با روکش گرانیتی سبک
 • وزن قابلمه‌ها 2400 گرم

سرویس 6 پارچه شانل از یک قابلمه سایز 18، قابلمه سایز 14 و سایز 22 تشکیل شده است. این سه سایز پرکاربردتر از ابعاد دیگر هستند و در پخت و پز بیش‌تر استفاده می‌شوند. این سرویس از وزن بسیار پایین و قیمت مناسبی برخوردار است.

سرویس قابلمه 6 پارچه کد 11022

مشخصات محصول

 • سرویس قابلمه گرانیتی 6 پارچه
 • سطح نچسب با روکش گرانیتی
 • وزن قابلمه‌ها 1300 گرم

این سرویس از سه قابلمه سایز 14، سایز 18 و 22 تشکیل شده است. وزن کلی این سه قابلمه کم‌تر از دو کیلوگرم بوده و قیمت مناسبی دارد.

سرویس قابلمه 10 پارچه دالغا مدل Full-A

مشخصات محصول

 • سرویس قابلمه گرانیتی 10 پارچه
 • بدنه از جنس چدن ضخیم با روکش 4 لایه گرانیتی
 • عدم نیاز به روغن جهت طبخ غذا
 • قابل استفاده در انواع ماشین ظرفشویی

سرویس‌های گرانیتی از تنوع و زیبایی خاصی برخوردار هستند و سرویس 10 پارچه دالغا نمونه‌ای از این قابلمه‌های زیبا برای آشپزخانه است. این محصول از جنس جنس دایکاست آلومینیوم یا چدن ضخیم طراحی شده و سطح بیرونی آن با روکش نچسب پوشیده شده است. تکنولوژی به کار رفته در این سرویس شما را از استفاده از روغن هنگام پخت و پز بی نیاز می‌کند. ضمن این که بخش زیرین سرویس طراحی شعله پخش کن دارد.

سرویس قابلمه 6 پارچه مدل Kando

مشخصات محصول

 • سرویس قابلمه گرانیتی 6 پارچه
 • دارای روکش گرانیتی نچسب با درب مقاوم پیرکس
 • امکان پخت غذا با کم‌ترین روغن

اکثر قابلمه‌های گرانیتی برای پخت و پز نیاز به روغن زیادی ندارند. سرویس قابلمه 6 پارچه مدل Kando هم با کفه گرانیتی ضخیم امکان توزیع یکنواخت حرارت و استفاده از روغن به مقدار خیلی کم را فراهم کرده است. این محصول از یک قابلمه سایز 14، قابلمه سایز 18 و سایز 22 تشکیل شده است.

سرویس قابلمه 6 پارچه مدل S65001

مشخصات محصول

 • سرویس قابلمه گرانیتی 6 پارچه
 • دارای کفه گرانیتی مقاوم با قابلیت توزیع حرارت یکنواخت

سرویس قابلمه 6 پارچه مدل S65001 شامل سه سایز پرکاربرد قابلمه است که با وجود روکش گرانیتی تا 10 برابر مقاومت بیش‌تری نسبت به مدل‌های مشابه دارند. این سرویس بسیار سبک وزن است و برای شستشو بهتر است از اسفنج بسیار نرم استفاده کنید.

سرویس قابلمه 20 پارچه گرانیتی رنکارد مدل 1120

مشخصات محصول

 • سرویس قابلمه گرانیتی 20 پارچه
 • دارای بدنه و کفه گرانیتی ضخیم
 • امکان پخت و پز رژیمی و بدون روغن

سرویس قابلمه 20 پارچه گرانیتی رنکارد مدل 1120 کامل‌ترین مجموعه‌ای است که برای پخت و پز نیاز دارید. این ست شامل ماهیتابه رژیمی، ست کفگیر، 4 قابلمه در سایزهای پرکاربرد و متنوع و ماهیتابه معمولی است. سرویس رنکارد تنوع رنگ بالایی دارد و طراحی بدنه آن متمایز و جذاب است.

سرویس پخت و پز 20 پارچه گرانیتی فونیکس مدل NEW YOURK

مشخصات محصول

 • سرویس قابلمه گرانیتی 20 پارچه
 • دارای درپوش‌های پیرکس با رینگ سیلیکونی و کفی ضدخش
 • جنس دسته از بدنه و نسوز

سرویس پخت و پز 20 پارچه گرانیتی فونیکس مدل NEW YOURK یکی از کامل‌ترین و زیباترین ظروف گرانیتی بازار است. کفه این قابلمه‌ها با فناوری مقاوم در برابر حرارت تولید شدند و ضخامت بالای بدنه باعث پخش سریع و بهتر گرما می‌شود.

روی بدنه اصلی از روکش سه لایه گرانیتی استفاده شده که باعث ایجاد سطح نچسبی روی محصول می‌شود. این مجموعه شامل قابلمه‌های سایز 32، سایز 28، سایز 24 و 20 است. در کنار این قابلمه‌ها دو عدد تابه رژیمی دو طرفه و ساده و یک ست کفگیر دریافت می‌کنید.

انواع قابلمه‌های گرانیتی و آشتی با ایمنی غذایی

بر خلاف اسم قابلمه‌های گرانیتی هسته اصلی این ظروف واقعا از گرانیت تولید نشده است. بخش داخلی این محصولات از استیل ضد زنگ بوده که با شیشه پوشیده شده است. این شیشه که در واقع چینی ذوب شده در دمای بالا است باعث می‌شود تا ظروف گرانیتی سطح نچسبی داشته باشند.

نمای ظاهری اکثر قابلمه‌های گرانیتی تیره است و روی این سطح تیره نقاط سفیدی قرار دارد. همین موضوع باعث می‌شود تا نمای کلی این ظروف از دید مصرف کننده جذاب‌تر باشد. ضمن این که وزن این ظروف خیلی بالا نیست و حمل و نقل آن‌ها در پخت و پز ساده است.

برخی از افراد به سبب مسائل مرتبط با سلامت و ایمنی در طبخ غذا با ظروف گرانیتی این قابلمه‌ها را قبول ندارند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید فاکتورهای زیر به عنوان نقاط قوت قابلمه‌های گرانیتی باعث می‌شود دیدگاهتان عوض شود:

سبک وزن بودن انواع قابلمه‌های گرانیتی

گرانیت بر خلاف سایر ظروف فلزی و چدنی که وزن بالایی دارند سبک است. همانطور که گفتیم خیلی از تصورات اشتباه درباره این سرویس‌ها به خاطر نامگذاری اشتباهی بوده که درآن‌ها صورت گرفته است. در واقع بخش عمده قابلمه‌های گرانیتی استیل ضد زنگ مقاوم است.

پخت و پز سریع‌تر و ایمن با ظروف گرانیتی

نحوه انتشار حرارت و پخش آن در سطح از فاکتورهایی است که در انتخاب بهترین قابلمه جهت پخت و پز مطرح می‌شود. از نظر انتشار حرارت قابلمه‌های گرانیتی شباهت زیادی به ظروف مسی دارند. همان طور که ظروف مسی حرارت را به خوبی منتقل می‌کنند مدل‌های گرانیتی هم به سرعت و یکنواخت گرما را پخش می‌کنند.

پخش گرمای یکنواخت در این محصولات دو مزیت مهم دارد. اول این که باعث می‌شود سرعت پخت و پز بدون مشکل بالاتر برود و دوم این که از نظر سلامتی و ایمنی غذایی هیچ مخاطراتی وجود نخواهد داشت.

مقاومت ظروف گرانیتی در برابر پوسیدگی و تغییر رنگ

اغراق است اگر بگوییم قابلمه‌های گرانیتی نسبت به تغییر رنگ و خط و خش ضد ضربه هستند. با این حال مقاومت سطوح داخلی آن‌ها به نسبت قابلمه‌های فلزی خیلی بالاتر است. طوری که مدت زمان بیش‌تری طول می‌کشد تا ظاهر قابلمه به سبب پوسیدگی، خط و خش و تغییر رنگ در اثر چسبندگی عوض شود.

شاید مهم‌ترین دلیل این موضوع سطح نچسب داخلی قابلمه‌های گرانیت باشد. از طرف دیگر روکش و پوشش نچسب داخلی مانع از واکنش دهی محصول با ترکیبات اسیدی می‌شود. این موضوع در انتخاب محصولی مناسب و مقاوم اهمیت دارد.

قابلیت شستشو سریع در ماشین ظرفشویی

خیلی از تولیدکنندگانی که مدعی طراحی ظروف با قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی هستند معمولا فاکتور ماندگاری محصول را نادیده می‌گیرند. همین موضوع باعث می‌شود تا مثلا قابلمه‌های سرامیکی را در ماشین ظرفشویی شستشو دهید اما در مدت زمان کوتاهی مجبور شوید سرویس خود را تعویض کنید!

اکثر قابلمه‌های گرانیتی قابلیت قرارگیری در ماشین ظرفشویی دارند. علت این موضوع هم هسته مقاوم استیل داخلی آن‌ها است.

ارزیابی تاثیر ظروف گرانیتی بر سلامت بدن

اولین چیزی که در خرید قابلمه‌ها ممکن است جستجو کنید این عبارت است: مضرات قابلمه گرانیتی، سرامیکی، چدنی یا آلومینیومی. اما مضرات قابلمه‌های گرانیتی چیست و تا چه اندازه می‌تواند تهدید کننده باشد؟

در تولید مدل‌های مختلف قابلمه‌های گرانیتی اگر از مواد اولیه مرغوب استفاده شده باشد تقریبا هیچ ماده مضری برای بدن به کار نمی‌رود. اما متاسفانه برخی از تولیدکنندگان به سبب استفاده از مواد اولیه بی کیفیت این موضوع را زیر سوال می‌برند. بنابراین همین مواد بی کیفیت باعث می‌شوند تا در ترکیبات هسته قابلمه PTFE یا PFOA وجود داشته باشد. ترکیباتی کاملا مضر که در دراز مدت اثرات خود را نشان می‌دهند.

از طرف دیگر تولید کننده ممکن است لایه گرانیتی خیلی نازکی در طراحی محصول به کار برده باشد. بنابراین باید به ضخامت روکش گرانیتی دقت داشته باشید. در صورتی که روکش کم قیمت یا نازک باشد ماندگاری محصول کاهش می‌یابد و مواد غذایی به سطح می‌چسبند.

قابلمه گرانیتی بخریم یا سرامیکی؟

اکثر مصرف کنندگان روکش گرانیتی را با مدل‌های سرامیکی مقایسه می‌کنند؛ چون طراحی این دو مدل به هم نزدیک است و از طرفی ممکن است تفاوت قیمتی فاحشی هم بین قابلمه سرامیکی و گرانیتی وجود نداشته باشد.

قابلمه‌های گرانیتی توانایی پخش حرارتی خوبی دارند؛ اما به همان سرعت حرارت از دست می‌دهند. بنابراین مدل‌های سرامیکی برای گرم نگهداری طولانی مدت بهتر هستند. از طرف دیگر سرامیک ضخامت و وزن بیش‌تری دارند. بنابراین قابلمه‌ها و تابه‌های گرانیتی سبک وزن‌تر هستند و از نظر زیبایی هم برتری دارند.

سخن آخر

اگر در کنار ایمنی و سلامت غذایی به زیبایی و سبک بودن سرویس پخت و پز اهمیت می‌دهید بهترین سرویس قابلمه گرانیتی پیشنهاد ما به شما آقایان و خانم‌های مشکل پسند است. اگرچه در گذشته اختلاف نظراتی پیرامون سلامت پخت غذا با مدل‌های گرانیتی وجود داشت اما اگر از مدل‌های باکیفیت و با ضخامت بدنه بالا استفاده کنید ضریب ایمنی غذایی بالاتر خواهد بود.

پخت و پز در قابلمه‌های گرانیتی هیچ نوع مخاطرات سلامتی ندارد و طعم اصیل غذا همچنان حفظ می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر