امروز01 اردیبهشت 1403

9 مدل میز عسلی جدید و شیک برای انواع مبل

مدل میز عسلی
5/5 - (1 امتیاز)

می‌گویند آشپزخانه قلب خانه است؛ اما اگر به دور و اطرافتان نگاه کنید وسایل زیادی هستند که در نبودشان نظام چینش وسایل منزل بر هم می‌ریزد و هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین آن‌ها شود. راه دوری نروید؛ همین مبل و سرویس پذیرایی منزل را بدون مدل میز عسلی اطرافش تصور کنید؛ پذیرایی با این سرویس ناقص فاجعه بار است!

میز عسلی یکی از وسایل چند کاره دکوراسیون منزل بوده که در عین زیبایی بسیار پرکاربرد است. برای پذیرایی از مهمان‌ها میز عسلی ضروی است و هر مبل تک نفره یا میان هر دو مبل یک میز عسلی قرار می‌گیرد. اگرچه میز جلومبلی بخش اصلی میز هر ست مبل و پذیرایی را تشکیل می‌دهد اما جایگزین میزهای کوچک عسلی نمی‌شود.

شکل، استایل و بالانس میز عسلی با ست پذیرایی و محیط اطراف مهم است. اگر قرار باشد میز عسلی را به صورت جداگانه خریداری کنید باید در مقام یک طراح داخلی تصمیم گیری کنید و وسواس زیادی در این زمینه به خرج دهید. در صورتی که اولین بار است که برای انتخاب مدل مناسب میز عسلی اقدام می‌کنید راهنمای خرید امروز به‌نظر را از دست ندهید.

معرفی و بررسی 9 مدل میز عسلی مدرن و کلاسیک

پیشنهاد خریداران

میز عسلی مدل ST1 مجموعه 3 عددی

مشخصات محصول

 • شامل سه میز مستطیلی ملامینه
 • ابعاد میز اصلی: 37x30x40 سانتی متر
 • ابعاد میز دوم: 35x 30x34 سانتی متر
 • ابعاد میز سوم: 32x30x30 سانتی متر

میز عسلی مدل ST1 مجموعه سه میز از جنس ملامینه و با دوام است. رویه این میزها ضد خش بوده و فاقد شیشه است. طرح این میزها چوبی است و با دکوراسیون و کف پارکت هماهنگی خوبی ایجاد می‌کند.

میز عسلی ویانا مدل کلاسیک کد 117GHB مجموعه 3 عددی

مشخصات محصول

 • شامل سه میز مستطیلی MDF
 • ابعاد میز اصلی: 47x x45 x61 سانتی متر
 • صفحه ضد آب و مقاوم

مجموعه ویانا مدل کلاسیک از سه عدد میز با جنس MDF و روکش ضد آب تشکیل شده است. این محصول در رنگ‌های مختلف تولید شده و مستطیلی است. ضمنا قطعات محصول به صورت جداگانه هستند و به سادگی می‌توانید آن را سرهم بندی کنید.

میز عسلی کدclassic t 0506 مجموعه 4 عددی

مشخصات محصول

 • شامل چهار میز مستطیلی MDF
 • ابعاد میز اصلی: 41x61 سانتی متر
 • ابعاد میز دوم: 38x51 سانتی متر
 • ابعاد میز سوم: 34x40 سانتی متر
 • ابعاد میز چهارم: 30x30 سانتی متر

مجموعه میز عسلی کلاسیک از جنس MDF و با معرق تمام چوب تولید شده است. پایه‌های این ست از جنس چوب راش تولید شده‌اند و روی میز اصلی یک کشو قرار می‌گیرد. از میز اصلی می‌توانید به عنوان میز تلفن یا آباژور استفاده کنید.

میز عسلی مدل 123 کد 20 مجموعه 3 عددی

مشخصات محصول

 • شامل سه میز مربعی MDF
 • ابعاد میز اصلی: 42x35x35 سانتی متر
 • ابعاد میز دوم: 35x 35x38 سانتی متر
 • ابعاد میز سوم: 35x35x47 سانتی‌متر

میز عسلی مدل 123 مجموعه سه عددی میز مربعی از جنس MDF است. این محصول در سه رنگ متفاوت با پایه‌ای چوبی و طراحی مدرن کلاسیک تولید شده است. روکش این میزها کاملا ضد آب بوده و با روکش ضد خش پوشیده شده است.

میز پذیرایی مدل اقاقیا کد srv-30100 مجموعه 4 عددی

مشخصات محصول

 • شامل چهار میز دایره‌ای MDF
 • ابعاد میز جلومبلی: 80x80x50 سانتی متر
 • ابعاد میز عسلی اصلی: 53x 53x45 سانتی متر
 • ابعاد میز دوم: 43x43x40 سانتی‌متر
 • ابعاد میز سوم: 33x33x45 سانتی‌متر

مجموعه میز پذیرایی مدل اقاقیا شامل 4 میز است. میز جلو مبلی بزرگ که در به صورت دایره‌ای و با پایه نسبتا بلند تولید شده است. سه میز دیگر از نوع عسلی هستند و با ارتفاع کم‌تری تولید شده‌اند. طراحی این مجموعه دایره‌ای و از جنس MDF است.

میز عسلی کد 6642 مجموعه 2 عددی

مشخصات محصول

 • شامل دو میز دایره‌ای سنگی
 • ابعاد میز عسلی اصلی: 40x 40x50 سانتی متر
 • ابعاد میز دوم: 35x35x45 سانتی‌متر

این مجموعه شامل دو میز دایره‌ای با رویه سنگ مخلوط است. پایه این محصول فلزی بوده و در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود.

مشخصات محصول

 • شامل یک میز مربعی چوبی
 • ابعاد میز عسلی اصلی: 41x 40x51 سانتی متر

میز عسلی مدل 128HLK به صورت تک با بدنه از جنس چوب و روکش شد خش تولید شده است. طراحی شکیل این محصول مربعی بوده و دارای یک کشو کوچک است. روکش این میز از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار است.

مشخصات محصول

 • شامل یک میز دایره‌ای فلزی
 • ابعاد میز عسلی اصلی: 40x40x70 سانتی‌متر

میز عسلی مدل 011 از جنس فلز با پایه نسبتا بلند طراحی شده است. رویه این میز از جنس فلز آینه‌ای است و پایه‌ها در دو رنگ طلایی و نقره‌ای تولید می‌شوند.

میز عسلی تا شو کد TP421 مجموعه 4 عددی

مشخصات محصول

 • شامل چهار میز بیضی MDF
 • ابعاد میز عسلی اصلی: 53x48x38 سانتی متر
نقاط قوت
 • تاشو و کم جا

این مجموعه شامل چهار میز عسلی بیضی از جنس MDF بوده که رویه آن به نقوش برجسته مزین شده است. یکی از مزایای این محصول قابلیت تاشو آن است و می‌توانید به عنوان میز عسلی اضافه در کنار عسلی‌های اصلی مبلمان از آن استفاده کنید.

خرید میز عسلی با توجه به فضای اتاق یا سالن

خرید میز عسلی قبل از این که بخواهیم فاکتورهای زیبایی شناسی را دخالت دهیم به ابعاد میز و ارتباط آن با محیط و حتی عناصر دیگری نظیر تابلو اتاق پذیرایی و رنگ آن مربوط می‌شود.

میز جلو مبلی باید دو سوم هر مبل را پوشش دهد. اگر این مبل تک نفره باشد میز عسلی باید بیش از نصف طول مبل تک نفره یا دونفره را پوشش دهد.

فضای اتاقی که میز عسلی در آن قرار می‌گیرد در استایل میزی که انتخاب می‌کنید نیز موثر است. برخی از میزهای عسلی با پایه‌های بلندتر تولید می‌شوند و بسیار سبک هستند. در مقابل طراحی بعضی از میزهای عسلی پایه کوتاه، سنگین و پهن‌تر است. این نوع میزها در طراحی داخلی به سبک مینیمالیستی بسیار رواج دارند.

هر چقدر که فضای اطراف هر مبل بیش‌تر باشد میز عسلی را می‌توانید بزرگ‌تر و پهن‌تر انتخاب کنید. میز عسلی از نظر ارتفاع باید کاملا هم سطح با ناحیه نشیمنگاهی مبل باشد. بلندی یا کوتاهی پایه عسلی نسبت به مبل معضلی است که در خرید جداگانه سرویس مبل و عسلی به وجود می‌آید. بنابراین در ابعاد میز عسلی لازم است به ارتفاع میز دقت بیش‌تری داشته باشید.

بالانس میز عسلی با سرویس پذیرایی و مبلمان

انواع و اقسام میز عسلی در بازار وجود دارد؛ پس ما از نظر طراحی و رنگ عسلی محدود نیستیم و آنچه که باید در نظر بگیریم بالانس میز با مبلمان و سرویس نشیمن است.

با میز عسلی می‌توانید استیلی مدرن، کلاسیک، مفرح و حتی خلاقانه و ساختار شکنانه داشته باشید. اگر دو مبل تک گرد دارید یک عسلی بیضی یا گرد بهتر از میزهای عسلی چهار گوش است.

بالانس در چینش میز عسلی و مبلمان کلیدواژه مهمی است. ترکیب چیدمان مربعی مبل و میز جلو مبلی مربع را می‌توانید با خرید میز عسلی دایره‌ای تازه کنید. قرار نیست میز عسلی حتما با میز جلومبلی تطابق داشته باشد. البته خیلی از میزهای عسلی به صورت ترکیبی با میز جلو مبلی به فروش می‌رسند.

اگر  فضای داخلی خانه را به سبک مینیمالیستی چیده‌اید بد نیست نگاهی به میزهای عسلی با رویه شیشه‌ای بیندازید. ترکیب عسلی شیشه‌ای با پایه چوبی و سرویس مبلمان چوب ترکیبی زیبا و در عین سادگی مدرن است.

انتخاب شکل میز عسلی متناسب با شکل میز جلو مبلی

همانطور که گفتیم انتخاب شکل هندسی میز عسلی قانون و قاعده خاصی ندارد. حتی برخی معتقدند اشکال غیر معمول و ناهماهنگ عسلی ترکیب متضاد و جالبی با میز جلومبلی ایجاد می‌کند.

در انتخاب شکل میز عسلی فاکتور ایمنی هم اهمیت دارد. مثلا اگر فرزندتان کم سن و سال است بهتر است از میزهای دایره‌ای شکل استفاده کرده و تا زمانی که به سن بالای 7 سال نرسیده‌اند از اشیای گوشه دار استفاده نکنید.

انتخاب میز عسلی با توجه به محدودیت فضا

قبل از خرید میز عسلی لازم است مقیاس بندی مناسبی برای فضای قرارگیری لوازم نظیر مبل و سرویس پذیرایی داشته باشید. از آن جایی که فضای زندگی آپارتمان نشینی محدود است محیط قرارگیری مبل و میزهای اطراف آن باید محدوده مشخصی داشته باشد. به این معنی که میز عسلی قطعا از ابعاد مبل و میز جلومبلی باید کوچک‌تر باشد.

اگر فضای محدودی دارید و در عین حال شکل و طرح خاصی برای خرید میز عسلی در نظر ندارید مدل‌های دایره‌ای بهترین انتخاب ممکن هستند. میز دایره‌ای بدون آن که متوجه شوید تقارن و هماهنگی ناخواسته‌ای بین اجزای مختلف ست پذیرایی ایجاد می‌کند.

اگر روی میز عسلی وسایل زیادی نظیر انواع نوشیدنی قرار می‌دهید میزهای مستطیلی و دایره‌ای گزینه‌های بهتری هستند. ذهن ما اشیای گوشه دار با مرزبندی مشخص را بهتر می‌پذیرد و با میزهای عسلی مستطیل یا مربع کانون پذیرایی بهتر مشخص می‌شود.

انتخاب ابعاد میز عسلی متناسب با مبلمان

مبلمان همچون آغوشی هستند که میزهای کوچک عسلی را بغل می‌کنند. در این حالت باید این آغوش با ابعاد مبلمان به خوبی هماهنگ باشد تا وقتی از دور نگاه می‌کنیم همه چیز متناسب به نظر برسد!

اولین قدم در انتخاب ابعاد میز عسلی بررسی ارتفاع آن است. یکی از فاکتورهای مهم در تخمین ارتفاع فاصله‌ای است که میز عسلی را نسبت به مبل قرار می‌دهید. هر چقدر که میز عسلی به مبل نزدیک‌تر باشد باید ارتفاع بیش‌تری داشته باشد؛ اما نه بیش‌تر از سطح نشیمن مبل.

انتخاب ابعاد میز عسلی چالش بزرگی در خرید است؛ چون مبلمان در حالت عادی یک ارتفاع و زمانی که فرد روی آن می‌نشیند یک ارتفاع دیگر از سطح زمین دارند. این تفاوت به سبب نرمی و سختی نشیمنگاه مبل است که باعث می‌شود زیره مبل کمی فرو برود.

اگر مبل کاملا جامد و سخت است می‌توانید برای اندازه گیری ارتفاع میز عسلی، ارتفاع پایه مبلمان را تا نشیمنگاه اندازه گیری کنید. در غیر این صورت بهترین راهنمای شما ارتفاع میز جلومبلی است که از قبل با سرویس مبل خریداری کرده بودید.

سخن آخر

انتخاب مدل میز عسلی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. مدل میز باید همزمان با استایل چینش اتاق، رنگ و طراحی سرویس پذیرایی و سایر اشیای دور و اطراف هماهنگی داشته باشد. یکی از فاکتورهای محدود کننده در خرید میز عسلی ارتفاع آن نسبت به نشیمنگاه مبلمان است. بنابراین در انتخاب مدل دلخواهتان حتما ارتفاع میز را نسبت به پایه‌ها و نشیمنگاه سرویس مبلمان منزل یا محل کار بسنجید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر