امروز04 اردیبهشت 1403

جدیدترین مدل‌های جاکفشی شیک و مدرن

خرید جاکفشی
5/5 - (1 امتیاز)

کفش‌ها به همان اندازه که می‌توانند در محافظت از قلب دوم ما موثر باشند، عامل انتشار آلودگی محیطی است. آلوده‌ترین چیزی از محیط خارج با خود به منزل می‌بریم! پس سازماندهی و قرار دادن آن‌ها در محفظه مناسب جاکفشی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما مزایای خرید و استفاده از مدل جاکفشی به همین جا ختم نمی‌شود.

جاکفشی‌ها بخشی از دکوراسیون داخلی منزل هستند و ترکیب آن‌ها با جالباسی و سایر تجهیزات مشابه نقش مهمی در فضاسازی داخلی دارد. یک جاکفشی مناسب مجموعه منسجمی فراهم می‌کند تا کفش‌ها را بر اساس اولویت و فصل داخل آن چینش و همزمان از آن‌‌ها در برابر رطوبت، ضربه و آسیب جلوگیری کنید. این روزها هر خانه‌ای به یک جاکفشی مناسب نیاز دارد؛ فکر می‌کنید کدام یک از محصولات بازار مناسب فضای منزلتان باشد؟

برای پاسخ به این سوال و آشنایی بیش‌تر با جدیدترین مدل‌های جاکفشی، این عنصر نظم دهنده در منزل همراه راهنمای خرید امروز به‌نظر باشید.

معرفی و بررسی مدل‌های پرفروش جاکفشی

پرفروش‌ترین

مشخصات محصول

 • ابعاد 80×30×46 سانتی‌متر
 • جنس ملامینه
 • قابلیت قرارگیری 10 جفت کفش
 • دارای محفظه واکس

ارتفاع داخلی هر طبقه در جاکفشی مدل SR1 برابر با 13.5 سانتی متر بوده که داخل آن صفحات ضد خش کار شده است. این جاکفشی ظرفیت قرارگیری 10 جفت کفش را دارد و در 5 طبقه مجزا با ابعاد 80×30×46 سانتی‌متر تولید شده است.

از رویه جاکفشی می‌توانید برای قرارگیری وسایل مختلف و تزئینی استفاده کنید.

جاکفشی مدل شمس کد ۶۰۹۰

مشخصات محصول

 • ابعاد 90×67×98 سانتی‌متر
 • جنس چوب ام دی اف
 • دارای چهار طبقه
 • دارای محفظه واکس

جاکفشی مدل شمس با بدنه چوبی، کیفیت بالا و پوشش ضد آب در چهار طبقه مجزا تولید شده است. این جاکفشی از مدل‌های در دار با تزئینات حاشیه های فلزی رنگ ثابت است که می‌تواند علاوه بر نظم دهی حال و هوای دکوراسیون منزل را تغییر دهد.

یکی از نقاط قوت این محصول کشوی مجزا برای قرارگیری واکس و سایر ملزومات جانبی است که بالای طبقات قرار می‌گیرد.

مشخصات محصول

 • ابعاد 120×32×27 سانتی‌متر
 • جنس ملامینه
 • دارای هفت طبقه
 • دارای محفظه واکس

جاکفشی مدل FH70 در هفت طبقه مجزا با وزن مناسب و ترکیب رنگ سفید قهوه‌ای تولید شده است. ابعاد و طراحی این جاکفشی باریک و مناسب قرارگیری در فضاهای مرده و اندک منزل است. داخل این محصول علاوه بر کفش می‌توانید از ملزومات تزئینی نیز استفاده کنید.

جاکفشی سایان هوم مدل JK 3.2

مشخصات محصول

 • ابعاد 110x76x35 سانتی‌متر
 • جنس ام دی اف
 • دارای پنج طبقه
 • دارای محفظه واکس

جاکفشی سایان هوم مدل JK 3.2 به صورت نیمکتی و با یک تشک طراحی شده است. بنابراین در کنار محفظه کفش می‌توانید از نیمکت برای نشستن استفاده کنید. پایه‌های این جاکفشی از جنس PVC مقاوم و بدنه از ام دی اف تولید شده است. محل اصلی جاکفشی زیر نیمکت بوده و کنار آن سه کشو مجزا برای قرارگیری واکس و ملزومات جانبی قرار گرفته است.

مشخصات محصول

 • ابعاد 160×45×30 سانتی‌متر
 • جنس لترون
 • دارای شش طبقه
 • دارای محفظه واکس

جا کفشی مدل EK18 با طراحی جمع و جور و کارآمد برای قرارگیری 12 جفت کفش در شش طبقه تولید شده است. یکی از مزایای این جاکفشی بلند ارتفاع زیاد بین طبقات است. بنابراین به راحتی می‌توانید انواع بوت و چکمه را داخل جاکفشی قرار دهید.

بالای آخرین طبقه یک محفظه برای قرارگیری واکس و سایر وسایل تزئینی و جانبی تعبیه شده است.

مشخصات محصول

 • ابعاد 30x20x2 سانتی‌متر
 • جنس پلاستیک
 • بدون طبقه
 • فاقد محفظه واکس

این جاکفشی با طراحی ویژه و قیمت اقتصادی مناسب مکان‌هایی طراحی شده که با محدودیت فضا برای قرارگیری جاکفشی بزرگ روبرو هستند. طراحی این جاکفشی به صورت یک صفحه پلاستیکی است که رد پای فرورفته برای قرارگیری هر جفت کفش روی آن مشخص شده است.

مشخصات محصول

 • ابعاد 30x30x90 سانتی‌متر
 • جنس ملامینه
 • دارای شش طبقه
 • دارای محفظه واکس

جاکفشی مدل FH130 یک مجموعه کامل برای قرارگیری کفش‌ها بر اساس اولویت است. محفظه کنار این جاکفشی باز است و کفش‌های دم دستی را می‌توانید داخل آن قرار دهید. اما بخش اصلی این جاکفشی کمدی و در دار است که می‌توانید کفش‌هایی که اولویت کم‌تری دارند را داخل آن قرار دهید.

جاکفشی صنایع چوب قائم مدل K604

مشخصات محصول

 • ابعاد 90×32×90 سانتی‌متر
 • جنس نئوپان با روکش ملامینه و ممبران
 • جاکفشی سه قلو با قابلیت جداسازی

جاکفشی صنایع چوب قائم مدل K604 از سه تکه مجزا با ارتفاع‌های مختلف تشکیل شده است. سایز جاکفشی بزرگ 32×30×90 سانتی‌متر است که در کنار آن دو مدل با ارتفاع متوسط و کوتاه‌تر قرار می‌گیرد. قابلیت جداسازی این جاکفشی به چیدمان راحت‌تر آن در صورت کمبود فضا کمک می‌کند.

جدیدترین مدل‌های جاکفشی بر اساس طراحی ظاهری

با جستجو مختصری مشاهده می‌کنید که تنوع عجیبی بین جاکفشی‌های بازار وجود دارد؛ تنوعی که باعث می‌شود مصرف کننده گزینه‌های بی‌شماری پیشرو داشته باشد و راحت‌تر از گذشته عناصر منزل را با هم هماهنگ کند.

ما بر اساس طراحی ظاهری انواع جاکفشی آن‌ها را در سه دسته زیر قرار می‌دهیم:

جاکفشی‌های مطبق با طراحی کلاسیک

طراحی کلاسیک و ساده جاکفشی‌ها همیشه محبوب بوده است؛ حتی با این که مدل‌های متنوع زیادی در بازار معرفی شده‌اند که شاید مصرف کننده را از خرید مدل‌های قدیمی و ساده منصرف کند.

مدل‌های کلاسیک به صورت طبقه بندی شده و شبیه به یک کمد با ارتفاع مختلفی طراحی می‌شوند. جنس مدل‌های مطبق پلاستیکی یا چوبی است و در برخی از مدل‌های جاکفشی چوبی ممکن است امکانات جانبی هم وجود داشته باشد؛ مثل جای واکس و محل قرارگیری وسایل متفرقه.

مدل‌های مطبق ممکن است به صورت در دار یا بدون درب تولید شوند. برخی از این جاکفشی‌ها طراحی خلاقانه‌ای دارند و ممکن است در کنار طبقات محلی برای نشستن تعبیه شده باشد. گاهی هم مدل‌های مطبق به صورت قفسه‌های بلند و باریک تولید می‌شوند و اگر محدودیت فضا داشته باشید می‌توانید از این مدل استفاده کنید.

جاکفشی‌های آینه دار

تمام مدل‌های جاکفشی ممکن است به شکل یک دراور و با آینه تولید شوند. به این شکل که بالای جاکفشی یک آینه نصب می‌شود. مدل‌های آینه دار فضای بیش‌تری اشغال می‌کنند.

جاکفشی و کمد

برخی از جاکفشی‌ها به صورت تلفیقی و همراه با کمد یا جالباسی تولید می‌شوند. بنابراین با خرید آن‌ها با یک تیر دو نشان زده‌اید!

جاکفشی‌های صفحه‌ای

مدل‌های صفحه‌ای شبیه به یک پادری هستند که روبروی درب منزل قرار می‌گیرند؛ با این تفاوت که در سطح رویی آن‌ها محل قرارگیری کفش برجسته شده و به این ترتیب به قرارگیری آن‌ها جلوی درب منزل یا داخل نظم می‌بخشند.

جاکفشی‌های داشبوردی

مدل‌های داشبوردی جدیدترین جاکفشی‌هایی هستند که استفاده آسان و طراحی ارگونومیکی دارند. باز شدن این جاکفشی‌ها مشابه با باز شدن درب داشبورد خودرو است؛ بنابراین با بیرون کشیدن درب کفش‌ها هم بیرون و در معرض دید شما قرار می‌گیرند.

فاکتورهایی که در خرید انواع جاکفشی باید بدانید

جاکفشی‌ها از جنس پلاستیک، فلز و چوب طراحی می‌شوند. توصیه می‌کنیم از جاکفشی‌های در دار برای محیط داخل منزل استفاده کنید و قبل از خرید به فاکتورهای زیر توجه داشته باشید:

ابعاد مناسب و تعداد طبقات جاکفشی

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در خرید جاکفشی توجه به ابعاد، شکل هندسی و تعداد طبقات جاکفشی است. برای تخمین ابعاد مناسب منزل ابتدا محل قرارگیری جاکفشی را برانداز کنید. سعی کنید از فضاهای مرده نزدیک به درب خروجی منزل برای قرارگیری جاکفشی استفاده کنید.

تعداد طبقات جاکفشی به جمعیت اعضای خانواده بستگی دارد. اگر از جاکفشی‌های بزرگ و چند طبقه استفاده می‌کنید بهتر است محصول بیش از یک درب داشته باشید. در این صورت دسترسی به طبقات مختلف آسان‌تر است.

قابلیت جداسازی بخش‌های مختلف جاکفشی

برخی از جاکفشی‌ها به صورت دوقلو و سه قلو طراحی می‌شوند. طوری که باکس‌های مختلف در کنار هم یا به صورت عمودی قرار می‌گیرند و مجموعه کاملی را به وجود می‌آورند. اگر از این مدل استفاده می‌کنید به قابلیت جداسازی اجزا توجه داشته باشید. در صورتی که اجزا از هم جدا شوند می‌توانید به سلیقه خودتان و بر اساس فضای موجود در منزل چیدمان جاکفشی را تغییر دهید.

نحوه باز و بسته شدن درب جاکفشی

همانطور که گفته شد برای فضای داخلی منزل بهتر است جاکفشی در دار باشد؛ اما نحوه باز و بسته شدن درب محصولات متنوع است. اکثر جاکفشی‌ها به صورت پنجره‌ای باز و بسته می‌شوند. برخی هم حالت کرکره‌ای دارند و باید درب را از بالا به پایین هدایت کنید. مدل‌های داشبوردی هم مشابه با داشبورد ماشین باز و بسته می‌شوند. بهتر است درب جاکفشی به لولاهای آرام بند مجهز باشد.

سخن آخر

جاکفشی یکی از لوازم خانگی اساسی در هر خانه‌ای است که به صورت مستقیم روی دکوراسیون محیط اثر می‌گذارد. برای نظم دهی به کفش‌ها در جلو و داخل منزل بیش‌تر از جاکفشی‌های در دار استفاده می‌شود. جاکفشی‌ها بر اساس ظاهر در مدل‌های مختلف نیمکتی، داشبوردی، کمد دار و … طراحی می‌شوند. انتخاب شما کدام است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر