امروز01 اردیبهشت 1403

خرید اینترنتی سوتین مجلسی، اسفنجی، جک دار (مناسب افتادگی)

خرید سوتین
5/5 - (1 امتیاز)

استفاده از سوتین به عنوان بخشی از پوشش روزمره بانوان به جز جنبه زیبایی نقش مهمی در سلامت دارد. سوتین باید با آناتومی منحصر به فرد بانوان سازگاری داشته باشد و با وجود آن احساس سنگینی و ناراحتی نداشته باشید. معیارهای شخصی شما برای خرید سوتین چیست؟

سوتین‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند و با اهداف مختلفی مثل سفت شدن یا فرم دهی سینه‌ها استفاده می‌شوند. از این رو کارایی سوتین ورزشی با سوتین فانتزی یا روزمره فرق دارد. مهم‌تر این که اندام شما منحصر به خود شما است و بنابراین فاکتورهای مختلفی مثل فرم سوتین، سایز کاپ سینه، دور سینه و طراحی ظاهری در خرید سوتین مطرح می‌شوند که برای هر فردی با دیگران متفاوت است.

نمی‌دانیم فرمول شما برای خرید سوتین چیست و تا چه اندازه به سایزبندی استاندارد در خرید این پوشش ضروری اهمیت می‌دهید. خرید سوتین به جز سایز تابع فاکتورهای مختلفی است که باعث می‌شوند در مجموع محصولی که انتخاب می‌کنید کاملا فیت و اندامی به نظر برسد؛ فاکتورهایی که در راهنمای خرید امروز به‌نظر به صورت کاربردی با هم مرور می‌کنیم.

معرفی و بررسی انواع سوتین ورزشی، فانتزی و روزمره

پیشنهاد به نظر

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: تی‌شرت
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: بدون پد

سوتین‌های اسفنجی و بدون فنر از مدل‌های محبوب بانوان برای فرم‌دهی به سینه‌ها هستند که در عین حال بافت راحتی دارند. سوتین زنانه مدل myilda3013Y پیشنهاد امروز به نظر شما بانوان است که بدون پد و از جنس نخ با کش صد حساسیت تولید می‌شود.

این محصول طرح‌دار، تک رنگ و مقرون به صرفه است.

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: پلانج
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: بدون پد

اگر به دنبال خرید یک سوتین راحت برای استفاده روزمره و فعالیت ورزشی هستید خرید سوتین طرح آدیداس را در لیست خریدتان قرار دهید. این محصول پد ندارد و جنس آن نخ پنبه قابل شستشو است.

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: تی‌شرت
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: بدون پد

برای استفاده روزمره بانوان سوتین‌های نخی فرم آزاد بهترین گزینه ممکن جهت تنفس بهتر پوست هستند. سوتین زنانه مدل RA از جنس پلی آمید و به صورت تی‌شرت طراحی شده و نسبت به قیمت از ارزش خرید بالایی برخوردار است.

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: بالکنی
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: بدون پد

مدل‌های مولتی وی یا همه کاره برای استفاده در موقعیت رسمی، روزمره و فعالیت‌های شدید طراحی می‌شوند. سوتین زنانه مدل sh-re از همین مدل‌های چندکاره است که با مدل بالکنی فرم برجسته‌تری به سینه‌ها می‌دهد. این محصول با قزن و  به صورت پلکانی باز و بسته می‌شود.

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: بالکنی
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: بدون پد

کاربرد سوتین فراتر از پوشش است و مدل آن روی فرم سینه‌ها و البته حس راحتی بانوان اثرگذار است. سوتین زنانه مدل gh-su از جنس نخ طرح‌دار با کش نرم و ضد حساسیت تولید شده است. از این سوتین می‌توانید در تمام موقعیت‌های رسمی و غیر رسمی استفاده کنید.

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: تی‌شرت
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: پد دار

یکی از مهم‌ترین اهداف استفاده از سوتین فرم‌دهی به پستان‌ها و جلوگیری از افتادگی آن‌ها در درازمدت است. سوتین زنانه مدل Nice98-F به فرم تی‌شرت و با پدهای نرم و اسفنجی تولید شده و برای استفاده روزمره به ویژه موقعیت‌های رسمی و مجالس مناسب است.

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: تی‌شرت
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: آستر دار

علاوه بر فرم‌دهی، زیبایی طرح و پارچه سوتین هم بر جذابیت اندام اثرگذار است. سوتین زنانه مدل NAR822N از پارچه گیپور ضد حساسیت و دارای آستر داخلی تولید شده است. دور ناحیه پستان‌ها در این سوتین با دو فنر حمایت می‌شوند و به این شکل فرم برجسته‌تری به سینه‌ها می‌دهند.

سوتین زنانه پانیذ کد 3429-4

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: تی‌شرت، نیم‌تنه
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: بدون پد، آستر دار

پارچه سوتین زنانه پانیذ به صورت چند ردیفه دوخته شده تا علاوه بر دوام بالاتر احساس راحتی بیش‌تری داشته باشید. این محصول از مدل‌های تی‌شرت نیم‌تنه است که در تولید آن از پارچه نخی و پلی آمید استفاده شده است.

قزن پشت این سوتین دو ردیفه بوده و بنابراین برای کسانی که از مدل سایز بزرگ استفاده می‌کنند استحکام و کشسانی بیش‌تری خواهد داشت.

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: تی‌شرت
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: دارای پد

راحتی و فرم‌دهی مناسب به سینه را با  سوتین ینینچی تجربه کنید. محصولی که با فنر داخلی و بدون اسفنج تولید می‌شود و کیفیت دوخت و پارچه آن برای تمام فصول سال، استفاده روزمره و رسمی مناسب است.

سوتین زنانه مدل 340005718

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: بالکنی
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: بدون پد

تمام اجزای سوتین زنانه مدل 340005718 برای استفاده روزمره و تامین راحتی بانوان طراحی شده است. کاپ این سوتین به صورت ساده و بدون اسفنج بوده و در ساختار آن از فنر استفاده نشده است. بنابراین برای استفاده مداوم طول عمر بالایی دارد.

یکی از مزایای این مدل کش پهن و پارچه ای پشتی آن است که به راحتی بیش‌تر سوتین و فرم‌دهی پستان‌ها کمک می‌کند.

سوتین شیردهی کد 3254-1

مشخصات محصول

 • مدل لباس زیر بالاتنه: تی‌شرت، نیم‌تنه
 • نحوه بسته شدن لباس زیر: قزن
 • فرم داخلی: بدون پد، آستردار

سوتین‌های شیر دهی روند تغذیه نوزاد را برای مادر تسهیل می‌کنند. محصولی که می‌بینید از سری مادر و کودک بوده که با بندهای قابل تنظیم و قزن سه ردیفه طراحی و در تولید آن از مواد ضد حساسیت استفاده شده است.

کاپ این مدل با دکمه کوچکی باز و بسته می‌شود و پیش از خرید لازم است در انتخاب سایز جهت راحتی خود و نوزاد دقت کافی داشته باشید.


راهنمای گام به گام انتخاب سایز دقیق سوتین

در انتخاب و خرید لباس زیر زنانه مانند شرت، مایو و سوتین باید دقت کنید. همانطور که ممکن است بارها تجربه کرده باشید سایزبندی موجود روی پارچه سوتین همیشه قابل اعتماد نیست. خیلی از اوقات سایز سوتین با دور سینه هماهنگ است اما کاپ آن تنگ یا گشاد‌تر است. بنابراین اگر قرار باشد سایز دقیق سوتین را طوری انتخاب کنید که کاملا اندامی و اندازه شما باشد لازم است نگاه ریزبینانه داشته باشید.

برای انتخاب سایز دقیق سوتین مطابق با راهنمای زیر مرحله به مرحله پیش بروید:

اندازه گیری سایز دقیق دور کمر با سوتین راحت و بدون کاپ

 1. برای این که سایز دقیق پستان‌ها را تخمین بزنید لازم است ابتدا یک سوتین بدون کاپ، کاملا راحت و البته اندامی را که در منزل دارید بپوشید. سپس جلوی آینه بایستید و دور قفسه سینه را به طور دقیق اندازه گیری کنید.
 2. در صورتی که نوار اندازه گیری یا متر که دور کمر قرار می‌دهید کاملا به سطح پوست نچسبد ممکن است اندازه گیری شما با خطا روبرو شود.
 3. اگر سایز دور کمر شما عدد اعشاری است می‌توانید به عدد بالاتر آن را گرد کنید؛ مثلا 84.5 را 85 در نظر بگیرید.
 4. دقت کنید که عدد دور کمر معمولا زوج است. اگر عدد اندازه گیری شده توسط شما فرد است باید به عدد زوج بالاتر از خود گرد شود.

اندازه گیری سایز دقیق دور سینه

برای سایز دور سینه نوار متر را درست از ناحیه نوک پستان‌ها قرار دهید؛ طوری که از این ناحیه دورکمر حلقه شود. دقت کنید که سایز پستان بانوان تحت شرایط هورمونی مختلف نظیر عادت ماهانه یا بارداری تغییر می‌کند. بنابراین منطقی است این اندازه گیری را در حالتی که سینه‌ها در شرایط طبیعی قرار دارند انجام دهید.

یکی از نکات مهم در خرید سوتین و اندازه گیری دور سینه توجه به تفاوت سایز دو پستان است. به طور طبیعی سایز یکی از پستان‌ها در بانوان بزرگ‌تر است. بنابراین لازم است اندازه گیری دقیق و نهایی بر اساس اندازه پستان بزرگ‌تر صورت گیرد.

راهنمای انتخاب سایز کاپ سوتین

مرحله سوم خرید سوتین اندازه گیری کاپ آن است. کاپ سوتین نه بر اساس اعداد بلکه با حروف انگلیسی نظیر A مشخص می‌شود. برای اندازه گیری کاپ تنها کافی است در اندازه گیری قبلی عدد مربوط به دور سینه را از عدد دور کمر تفریق کنید.

سایزی که به دست می‌آورید بر اساس اینچ یا سانتی متر توسط برندها با حروف انگلیسی طبقه بندی می‌شود. این سایزبندی برای محصولات مختلف متفاوت است. بنابراین تنها کافی است سه عدد دور سینه، دور کمر و کاپ را در اختیار داشته باشید تا کاپ مناسب خود را طبق برند و نوع محصول انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب استایل سوتین مناسب

همه چیز برای انتخاب استایل سوتین به فرم پستان‌ها و کاربرد سوتین در موقعیت‌های مختلف مربوط می‌شود:

انتخاب استایل سوتین بر اساس پهنای شانه

در صورتی که شانه‌های پهنی دارید از سوتین‌ با بند قابل تنظیم باریک استفاده کنید. شکل این سوتین باید طوری باشد که سینه‌ها را به سمت مرکز و میانه بدن متمایل کند. در صورتی که شانه‌های باریکی دارید بهتر است استایل سوتین انتخابی شما طوری باشد که خط بین سینه‌ها را برجسته‌تر نشان دهد.

انتخاب استایل سوتین بر اساس کاربرد

موقعیتی که در آن قرار دارید اهمیت زیادی در انتخاب استایل و مدل سوتین دارد. مثلا برای ورزش و فعالیت‌های شدید که ممکن است سینه‌ها تحرک زیادی به بالا و پایین داشته باشند طراحی سوتین باید کاملا ورزشی باشد؛ در غیر این صورت لیگامنت نگهدارنده پستان‌ها بیش از حد کشیده می‌شود و به دنبال تحرک احساس درد می‌کنید.

اکثر سوتین‌های ورزشی فرم کپسولی دارند و با طراحی ویژه آن‌ها پستان‌ها در یک کپسول محافظتی قرار می‌گیرند. بنابراین خط بین پستان‌ها کم‌تر دیده می‌شود و بندها پهن‌تر هستند. اغلب سوتین‌های ورزشی قابلیت تنظیم سایز دور کمر ندارند و مشابه با یک نیم تنه به صورت کشی طراحی می‌شوند.

سوتین‌های فریم دار و فانتزی

مدل‌های فریم دار با یک سیم داخلی طراحی می‌شوند که به شکل‌دهی سینه کمک می‌کنند. ممکن است در قالب سوتین‌ها از اسفنج و پدهای ضخیمی برای حجم دهی به سینه استفاده شده باشد.

نکته مهم در خرید سوتین فریم دار راحتی و عدم ایجاد حساسیت در تماس با بدن است. عمر سوتین‌های فانتزی به دلیل استفاده از همین فریم پایین است و بنابراین شاید برای موقعیت‌های روزمره مناسب نباشند.

سوالات متداول

سوتین مینی مایزر چیست؟

سوتین مینی مایزر یا کوچک کننده نوعی سوتین است که سینه های شما را کوچک‌تر نشان می‌دهد و برای بستن در زیر تی‌شرت و پیراهن مناسب هستند.

آيا سوتين اسفنجي باعث كوچك شدن سينه ميشود؟

خیر. سوتین های اسفنجی برای فرم دهی و برجسته نشان دادن سینه به‌کار می‌روند.

سوتین فنردار چیست؟

نوعی سوتین است که از فنر نیم دایره‌ای در قسمت پایینی سوتین استفاده می‌شود. این فنر به منظور بالا بردن و فرم دهی قرار می‌گیرد.

از چه سنی باید سوتین بست؟

سن بلوغ در دختران از سن ۹ تا ۱۴ سالگی است اما بستن سوتین بهتر است از زمانی شروع شود که سینه به حدی از رشد رسیده باشد.

کوچکترین سایز سوتین چیست؟

کوچکترین سایز سوتین A است اما اندازه های کوچکتری مانند AA و AAA نیز وجود دارند.

سخن آخر

درباره فواید پوشیدن سوتین و عدم استفاده از آن دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد. عدم استفاده از سوتین ممکن است مانعی برای فعالیت‌های متوسط تا شدید روزمره بانوان باشد. از طرفی سوتین‌ها در انواع مختلف اسفنجی، فریم‌دار فانتزی و ساده به فرم‌دهی سینه‌ها کمک می‌کنند و به این ترتیب حمایت کافی برای قرارگیری پستان‌ها و تامین راحتی بانوان به وجود می‌آورند.

یکی از عوامل کلیدی در انتخاب استایل سوتین توجه به پهنای شانه و کاربرد سوتین است. معیارهای شما برای خرید سوتین و پوشاک مناسب چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر