امروز07 اسفند 1402

راهنمای خرید بهترین کوله‌ پشتی مدرسه

بهترین کوله‌ پشتی مدرسه
4.8/5 - (17 امتیاز)

با انتخاب درست کوله‌ پشتی سلامتی فرزند خود را تضمین کنید.

با فرا رسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس هر دانش‌آموزی از پیش دبستانی گرفته تا دانشگاه به فکر خرید لوازم تحریر  وسایل مدرسه خواهد افتاد. بعضی‌ها روش رفتن به بازار را برای خرید انتخاب می‌کنند و بعضی‌ها نیز تصمیم می‌گیرند از فروشگاه‌های اینترنتی خرید کرده و در زمان خود صرفه ‌جویی کنند.

کوله‌ پشتی و کیف مخصوص دانش‌آموزان یکی از مواردی است که در لیست خرید قرار دارد. اما آیا می‌دانید برای انتخاب یک کوله‌ پشتی مناسب چه مواردی را باید در نظر گرفت؟ چرا که خرید یک کیف یا کوله‌ پشتی مناسب می‌تواند سلامتی فرزند شما را تضمین کند. انتخاب اشتباه کوله‌ پشتی می‌تواند بر روی سلامتی کودک تاًثیر بدی گذاشته و فرزند شما دچار کمر درد، گردن درد و یا حتی مشکلاتی که بعداًً در بزرگسالی خود را نشان خواهد داد، شود.

ما در این مقاله مواردی را که برای خرید یک کوله‌پشتی مناسب مدسه لازم هستند را بررسی کرده‌ایم. امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب درست برای فرزندتان کمک کند. با ما همراه باشید.

یک کوله‌ پشتی خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

اندازه کوله‌ پشتی

یکی از مراحل انتخاب یک کوله‌ پشتی مناسب، انتخاب اندازه مناسب می‌باشد. ولی چگونه می‌توان فهمید برای کودک شما کوله‌پشتی با چه سایزی مناسب است. برای جواب این سوال می‌توان گفت خوشبختانه یک استاندارد مشخصی وجود دارد. 

 

مقطع سایز مناسب
پیش دبستانی 12" ≅ 30cm
دبستانی 15" ≅ 38cm
راهنمایی 17" ≅ 43cm
از دبیرستان تا دانشگاه 18.5" ≅ 46cm

 

اول مشخص کنید که فرزند شما چه تعداد لوازم تحریر، کتاب و وسایل دیگر با خود به مدرسه می‌برد. و البته برای جا دادن این وسایل در کوله‌پشتی خود به چه تعداد جیب نیاز دارد. چرا که دانشجوها نیازهای متفاوتی نسبت به دانش آموزان ابتدایی و راهنمایی دارند. برخی از مواردی را که باید در نظر بگیرید شامل:

 • آیا به جای مخصوص لپ‌تاپ نیاز دارید؟
 • آیا جایی برای قرار دادن ظرف غذا خود نیاز دارد؟
 • آیا قسمتی در دسترس برای قرار دادن کلید و وسایل کوچک نیاز دارید؟
 • آیا به محفظه مخصوص قمقمه و یا تلفن همراه نیاز دارید؟
 • چه تعداد وسایل شامل کتاب و دفتر و لوازم تحریر با خود حمل می‌کنید.

جنس کوله‌ پشتی

پارچه‌ای که کوله پشتی از آن ساخته شده است، وزن، راحتی و دوام آن را تعیین می کند. 

 • پارچه‌های با الیاف مصنوعی جدید عمر طولانی‌تری دارند، اما کوله‌پشتی‌های چرمی نوع قدیمی و قابل اعتماد‌تر و محبوب‌تری هستند. 
 • پارچه های مصنوعی نسبت به چرم سبک تر هستند. اگر یک کیف چرمی انتخاب کنید، حتی اگر خالی هم باشد و وسیله‌ای هم درون آن نباشد باز بسیار سنگین‌ است. 
 • پارچه های مصنوعی مانند پلی استر و نایلون نسبت به الیاف طبیعی مانند پنبه نسبت به آب مقاوم‌تر هستند.
 • الیاف طبیعی مانند کنف نسبت به مصنوعی از نظر زیست محیطی پایدارتر هستند. اگر به داشتن یک کوله‌پشتی سازگار با محیط زیست اهمیت می دهید، الیاف طبیعی را انتخاب کنید.

بررسی زیپ‌ها

نوع زیپ می تواند در راحتی کوله‌پشتی تاُثیر‌گذار باشد. اگر جنس و نوع زیپ مرغوب نباشد زود خراب می‌شود. این را در نظر بگیرید دانش‌آموز در طول روز بارها زیپ را باز و بسته خواهد کرد پس بسیار مهم است زیپ روان باشد.

بهترین زیپ‌ها نوع زیپ دو سر هستند. زیپ‌های بزرگ انتخاب کنید، این نوع زیپ‌ها بادوام‌تر هستند.

مدل و طرح کوله‌پشتی

طرح کول‌پشتی یکی از ویژگی های مهم کوله‌پشتی مدرسه است. کیفی را می‌خواهید که ظاهر زیبایی داشته باشد و همچنین شبیه کوله‌پشتی هایی باشد که در حال حاضر مد هستند. چرا که همیشه دانش‌آموزان دوست دارند کوله‌پشتی آنها زیباتر از همکلاسی‌های آنها باشد. 

 • چاپ‌های امروزی روی کوله‌پشتی‌ها بسیار شیک هستند، اما این را نیز در نظر بگیرید که باید با لباس فرم کودک شما نیز مطابقت داشته باشد.
 • یک کوله‌پشتی دوستدار محیط زیست را انتخاب کنید. کوله‌پشتی‌های ساخته شده از مواد بازیافتی می‌توانند گزینه مناسبی باشند.

 انتخاب نوع دسته‌ها و بالشتک

تعداد بالشتک روی بند‌ها

این موضوع را در نظر بگیرید که، به چه تعداد بالشتک بر روی بند‌ها نیاز دارید، تا بتواند وزن کلی کوله‌پشتی را متعادل کند. کوله‌پشتی با بندهای پهن انتخاب کنید تا بتواند راحت روی شانه‌های شما قرار بگیرد و سُر نخورد.

بند‌های قابل تنظیم

کوله‌پشتی مناسب دارای بند‌های قابل تنظیم است. قابلیت تنظیم کردن بند‌ها برای کوله‌پشتی بسیار مهم است. به طوری که اگر این ویژگی را نداشته باشد فرزند شما نمی‌تواند آن را مناسب با بدن خود تنظیم کند و آن‌را محکم روی پشت خود نگه دارد. داشتن این ویژگی به راحتی کوله‌پشتی کمک می‌کند.

اگر کوله‌پشتی خوب روی کمر تنظیم نشده باشد، می تواند باعث کمردرد و مشکلات ستون فقرات شود، به خصوص اگر بسیار سنگین باشد. طبق استاندارد کوله‌پشتی باید حدود 6 سانتی‌متر بالای کمر قرار بگیرد.

انتخاب دو بند به جای تک بند

کوله‌پشتی دارای دو بند شانه‌ای انتخاب کنید. استفاده از کوله‌پشتی تک بندی می تواند باعث ایجاد مشکلات در تراز شانه‌ها، ضعف و درد در ستون فقرات یا گردن شود.

بند کمری

اگر روزانه وسایل زیادی را با کوله‌خود حمل می کنید، می توانید از کوله پشتی‌هایی که دارای بند کمری هستند استفاده کنید. این بند می‌تواند میزان فشار حاصل از سنگینی کوله‌پشتی را به راحتی توزیع کنید و شما متوجه سنگینی کوله خود نشوید.

بالشتک پشت کوله‌پشتی

این بالشتک‌ها می‌توانند حس راحتی را به فرزند شما بدهند. همچنین در زمستان باعث گرم شدن پشت می‌شوند. و در تابستان نقش عرق‌گیر را ایفا می‌کنند.

انتخاب نوع کوله پشتی

نحوه بسته شدن

کوله‌پشتی‌های کلاسیک دارای یک زیپ بزرگ هستند که، از یک طرف از بالا تا پایین طرف دیگر قرار دارد. کوله پشتی های دیگر فقط در قسمت بالا باز می شوند و ممکن است یک گیره یا ضامن باشد که به جای یک زیپ بسته می شود. 

 • کوله‌های با زیپ کلاسیک امکان قرار دادن یا خارج کردن وسایل به طور همزمان را می‌دهند.
 • کوله‌پشتی‌های با زیپ بالا ممکن است کمی فضای اضافی ایجاد کنند.

کوله پشتی‌چرخ‌دار

در سال‌های اخیر کوله‌پشتی‌هایی با چرخ‌هایی که به جای حمل می توانند کشیده شوند، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این کوله‌ها می‌توانند گزینه مناسبی برای حمل بارهای سنگین باشند. 

 • به خاطر داشته باشید که یک کیف چرخ‌دار حتی قبل از قرار  دادن وسایل درون آن به دلیل اضافه شدن قاب، دسته و چرخ های آن بسیار سنگین خواهد بود. اگر کوله‌پشتی برای کودک است، مطمئن شوید که می توانند آن را بلند کنند.
 • جابجایی کوله‌های چرخ‌دار در جاهای شلوغ مانند یک راهرو شلوغ بین طبقات می تواند دشوار باشد.
 • بعضی از مدارس درباره کوله‌های چرخ‌دار قوانینی دارند و بعضی از مدارس اجازه نمی‌دهند تا دانش‌آموز از این کوله‌پشتی ‌ها با خود به مدرسه ببرد. قبل از خرید این مورد را چک کنید.

کوله‌ پشتی دخترانه مناسب پیش دبستانی‌ها

کوله پشتی طرح دختر توت فرنگی مدل YG-54

کوله پشتی طرح دختر توت فرنگی مدل YG-54

کوله پشتی هائولی مدل C311 - 1600025

کوله پشتی هائولی مدل C311 – 1600025

کوله پشتی هائولی مدل C1 - 1600025

کوله پشتی هائولی مدل C1 – 1600025

کوله‌ پشتی پسرانه مناسب پیش دبستانی‌ها

کوله پشتی طرح مینیون مدل Minion-3749

کوله پشتی طرح مینیون مدل Minion-3749

کوله پشتی گلسی برد مدل 2140 به همراه جامدادی

کوله پشتی گلسی برد مدل 2140 به همراه جامدادی

کوله پشتی مدل B1600132 - 8

کوله پشتی مدل B1600132 – 8

کوله‌ پشتی دخترانه مناسب دبستانی‌ها

کوله پشتی دخترانه اسپرت

کوله پشتی دخترانه اسپرت

کوله پشتی دخترانه دبستانی استورم کد HL-223

کوله پشتی دخترانه دبستانی استورم کد HL-223

کوله پشتی دخترانه هلو کیتی مدل 16-6952

کوله پشتی دخترانه هلو کیتی مدل 16-6952

کوله پشتی دخترانه مدل Coloured Stars

کوله پشتی دخترانه مدل Coloured Stars

کوله‌ پشتی پسرانه مناسب دبستانی‌ها

کیف و کوله پشتی مدرسه پیکسل دار مدل A10

کیف و کوله پشتی مدرسه پیکسل دار مدل A10

 

کوله پشتی پسرانه دبستانی مدل 18-2-1808

کوله پشتی پسرانه دبستانی مدل 18-2-1808

 

کوله پشتی پسرانه مدل 17-60680

کوله پشتی پسرانه مدل 17-60680

کوله پشتی و کیف مدرسه بن تن جدید مدل ben10

کوله پشتی و کیف مدرسه بن تن جدید مدل ben10

2 نظر

 1. رعنا پاسخ

  سلام من دنبال خرید کوله پشتی فانتزی دخترانه ارزان بودم که مطلب شما رو دیدم. مدل هایی که گذاشتین خیلی خوبن. دخترم کوله پشتی دخترانه گلدار دوست داره من هم به پیشنهاد شما کوله پشتی بنفشه که گل گلی هم هست رو سفارش دادم. واقعا عالی بود. ممنون از مطلب مفیدتون.

  1. به‌نظر پاسخ

   سلام
   خیلی خوشحالم که تونستیم کمک مفیدی کرده باشیم.
   شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
2 نظر