امروز05 اردیبهشت 1403

چیدمان هنرمندانه میز پذیرایی با انواع میوه خوری

میوه خوری
3/5 - (2 امتیاز)

رسم دیرینه پذیرایی از مهمان نسل به نسل از گذشتگان به ما منتقل شده و از فضایل ایرانیان است. یکی از ارکان مهم پذیرایی چیدمان ظروفی است که با آن‌ها به استقبال مهمان می‌رویم و به این شکل بخشی از مهمان نوازی خود را به شکل هنرمندانه‌ای عرضه می‌کنیم.

در میز عصرانه و در دورهمی‌های ساده تا رسمی خانوادگی میوه خوری یکی از ارکان مهم میز است که سایر عناصر با آن ست می‌شود. بنابراین هر چقدر هم که با چیدمان ظروف مختلف بازی کنید ابتدا باید ظرف میوه خوری را با دقت انتخاب و سپس بشقاب‌های میوه خوری و سایر ملزومات پذیرایی را آماده کنید.

ظروفی که برای پذیرایی از مهمان‌ها استفاده می‌کنیم بخش اصلی میزآرایی و چیدمان را تشکیل می‌دهند. تکنیک‌های ساده‌ای وجود دارد تا بتوانید میز عصرانه هر روز خانواده را حتی در دورهمی‌های معمول و دوستانه زیباتر جلوه دهید. تکنیک‌هایی که چیزی جز بازی با چیدمان ظروف میوه خوری و سرو نیستند و در راهنمای خرید امروز به‌نظر بررسی می‌کنیم.

گلچین انواع ظروف میوه خوری مناسب سرو و پذیرایی در بازار

پیشنهاد خریداران

میوه خوری ساکورا سری ویلا مدل 570721W

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 32x32x9 سانتی متر
 • جنس: بلور
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: دارد

میوه خوری ساکورا یکی از ساده‌ترین و زیباترین ظروف بلوری بوده که علاوه بر پذیرایی از مهمان برای کاربرد روزمره نیز مناسب است. این میوه خوری کمی گود و بدون پایه طراحی شده و ابعاد متوسطی دارد. این محصول قابلیت قرارگیری در ماشین ظرفشویی نیز دارد.

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 21x21x10 سانتی متر
 • جنس: فلز
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: ندارد

میوه خوری مدل G.G.1 با طرح گل و به شکل کاسبرگ طراحی شده است. این میوه خوری از جنس فلز با روکش گلد طراحی شده که برای ماندگاری بیش‌تر آن بهتر است با دست شستشو داده شود.

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 30x30x14.5 سانتی متر
 • جنس: استیل
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: ندارد

سبک طراحی سبد میوه خوری مدل Modern fruit eating مینیمالیستی و امروزی است. این محصول از جنس استیل و به صورت مشبک طراحی شده و با توجه به شکل و شمایلی که دارد می‌توانید از آن علاوه بر سرو میوه برای قرارگیری نان استفاده کنید.

اگرچه کیفیت ساخت این میوه خوری مطلوب و جنس آن استیل است اما بهتر است به صورت دستی شستشو داده شود.

میوه خوری بوگاتی مدل اوپیوم کد 1

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 19.5 × 31.5 × 31.5 سانتی متر
 • جنس: شیشه
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: دارد

میوه خوری بوگاتی مدل اوپیوم به صورت پایه دار و از جنس شیشه نسبتا شفاف تولید شده است. این سبک میوه خوری برای قرار گرفتن در قلب میز پذیرایی طراحی شده تا بشقاب میوه خوری، فنجان و سایر عناصر چیدمان دور تا دور آن قرار گیرند.

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 23x23x8 سانتی متر
 • جنس: فلز و چوب
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: ندارد

این روزها طرح‌های ساده و مینیمالیستی با وزن سبک‌تر محبوبیت بیش‌تری نسبت به مدل‌های بلور و شیشه سنگین برای استفاده روزمره دارند.

ظرف میوه خوری کف چوب مدل مدرن با کفی چوبی مستحکم و دسته‌های فلزی طراحی شده است. برای سهولت در استفاده از این میوه خوری دو دسته فلزی اطراف آن تعبیه شده است.

میوه خوری ساکورا سری می جی مدل 740742W

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 21x23x35 سانتی متر
 • جنس: بلور
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: دارد

پذیرایی با میوه خوری ساکورا سری می جی یادآور سبک و سیاق مهمان نوازی دیرینه ما ایرانی‌ها است. طرح‌ها و خطوط روی بدنه این میوه خوری مشابه با مدل‌های خاطره انگیز قدیمی است. این میوه خوری با پایه، نسبتا گود و با قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی تولید شده است.

میوه خوری گلاسگو مدل نوبلیس کد 0308

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 30x5x30 سانتی متر
 • جنس: کریستال
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: دارد

میوه خوری گلاسگو مدل نوبلیس ره آورد کشور آلمان با ظاهری ساده اما مناسب برای پذیرایی مجلل ایرانی است. این میوه خوری از جنس کریستال تولید شده و ضریب شکست بالای محصول زیبایی و درخشندگی خاصی بدان بخشیده است. این مدل بدون پایه، با کف نسبتا تخت و در دو رنگ تولید می‌شود.

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 35x35x20 سانتی متر
 • جنس: پلی استر
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: ندارد

طراحی میوه خوری لیلپار مدل ABD-0019 مدرن و و درست مطابق با همان چارچوبی است که از ظروف دکوراتیو و تزئینی انتظار داریم. بدنه این محصول از جنس پلی استر تولید شده و بر خلاف ظاهر وزن سبکی دارد.

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 28×28×10 سانتی متر
 • جنس: برنج (ورشو)
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: ندارد

میوه خوری مدل AX122 از صنایع دستی سبک و باکیفیت داخلی است که ابعاد متوسطی دارد. بافت این میوه خوری مستحکم بوده و در برابر رطوبت و سقوط از ارتفاع مقاوم است.

میوه خوری ساکورا سری واتیکان مدل 860721W

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 9x32x32 سانتی متر
 • جنس: بلور
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: دارد

میوه خوری ساکورا سری واتیکان از جنس بلور با بدنه شفاف و مقاوم ساخته شده است. ابعاد این میوه خوری نسبتا بزرگ است. علاوه بر این که می‌توانید از این میوه خوری به عنوان ظرف سرو استفاده کنید برای استفاده دکوراتیو نیز مناسب است.

مشخصات محصول

 • ابعاد ظرف: 28x28x12 سانتی متر
 • جنس: فلز
 • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: دارد

این سبد میوه خوری محصولی همه کاره است که علاوه بر سرو میوه برای سرو نان و سایر تنقلات در میز عصرانه و صبحانه نیز مناسب به نظر می‌رسد. ابعاد این میوه خوری نسبتا بزرگ است و توصیه می‌کنیم بدنه فلزی آن را با دست شستشو دهید.

ظرف میوه خوری؛ کانون چیدمان میز پذیرایی

میوه خوری یکی از ارکان مهم میز پذیرایی در وعده‌های نشاط آور عصرانه است. ظروف میوه خوری نه فقط در طول پذیرایی بلکه در خیلی از مواقع روی میز ناهارخوری و پیشخوان آشپزخانه قرار می‌گیرد و جز ثابت دکوراسیون داخلی است. پس به ظروف میوه خوری می‌توانید به عنوان یک عنصر دکوراتیو ساده اما پرطرفدار نگاه کنید.

در چیدمان میز پذیرایی معمولا میوه خوری در وسط میز و بر اساس تعداد جمعیت خانواده و مهمان‌ها قرار می‌گیرد. بسته به سبک پذیرایی اطراف میوه خوری ظروف پیش دستی و بشقاب میوه خوری چیده می‌شوند و به این شکل چیدمان رسمی‌تری خواهید داشت.

کاربرد انواع ظروف میوه خوری در پذیرایی

ظروف میوه خوری یکی از ظروف پرکاربرد پذیرایی هستند که فقط برای چیدمان میوه استفاده نمی‌شوند. بسته به مدل میوه خوری می‌توانید از آن برای سرو فینگر فود و انواع دسر نیز استفاده کنید. برخی از مدل‌های چینی و خاص برای استفاده به صورت دکوراتیو مناسب‌تر هستند و حتی اگر از ظرفیت آن‌ها استفاده نکنید جلوه متفاوتی به میز پذیرایی می‌دهند.

انواع ظروف میوه خوری بر اساس جنس بدنه

این روزها تنوع ظروف پذیرایی بیش‌تر از گذشته شده و می‌توانید هر بار میز پذیرایی را با میوه خوری‌هایی از جنس کریستال، مس، پلاستیک، چوب، فلز، برنز و سرامیک تزئین کنید:

میوه خوری‌های فلزی؛ سبک و قابل شستشو

مدل‌های فلزی بهترین گزینه برای استفاده روزمره و قرار دادن روی میز پذیرایی به صورت دائمی هستند. اکثر میوه خوری‌های فلزی بدنه گود داشته و اگرچه ظاهر ساده‌ای دارند اما جلوه محیط پیرامون را تغییر می‌دهند.

میوه خوری چینی؛ آراستگی به سبک گذشته

بدنه سفید و نقش کلاسیک و خاطره انگیز ظروف چینی همیشه برای پذیرایی مناسب بوده است. تنها نقطه ضعف میوه خوری‌های چینی وزن بالای ان‌ها نسبت به ظروف ظروف سرامیکی و مسی است. در عوض از مدل‌های چینی می‌توانید به صورت دکوراتیو هم استفاده کنید.

در میان مدل‌های مختلف میوه خوری چینی، ظروف پایه دار محبوبیت بیش‌تری دارند. بسته به کاربرد المان‌های دیگر نظیر برنز در محصول ممکن است لازم باشد ظروف پذیرایی چینی را با دست شستشو دهید. با این حال اخیرا در ظروف چینی و آرکوپال از نقش‌های ثابت استفاده می‌شود تا حتی در صورت شستشو با ماشین ظرفشویی تغییر نکنند.

چیدمان متفاوت میز پذیرایی با میوه خوری مسی

خیلی از افراد ظروف مسی را از جنبه سلامتی خریداری می‌کنند؛ اما شاید بد نباشد این بار از میوه خوری مسی به عنوان نقطه طف پذیرایی از مهمانان استفاده کنید.

ظروف مسی مقاومت بالایی دارند و برخی از آن‌ها با طراحی مشبک و سبک به عنوان میوه خوری طراحی شده‌اند. برخی از ظروف مسی چندکاره هستند و همزمان به عنوان سوپ خوری یا میوه خوری استفاده می‌شوند.

مهم‌ترین فاکتوری که در چیدمان میز پذیرایی با ظروف مسی مطرح می‌شود ست کردن آن با بشقاب میوه خوری مسی است. به زبان ساده‌تر تمام بخش‌های چیدمان باید مسی و یکدست باشد.

میوه خوری‌های شیشه‌ای، بلور و کریستال

محبوب‌ترین ظروف سرو و پذیرایی کریستالی، شیشه‌ای و بلور هستند که هر یک جلوه خاص خود را برای مهمانی و دورهمی‌های معمول دارند. شاید علت این محبوبیت شفافیت ظروف شیشه‌ای و انعکاس ترکیب رنگ و محتوای ظرف نزد مهمانان باشد.

اکثر میوه خوری‌های شیشه‌ای و کریستالی پایه دار، یک یا دو طبقه و معمولا بدون درب هستند. با توجه به ارتفاع بیش‌تر ظروف پایه دار حتما آن‌ها را در مرکز میز قرار دهید.

میوه خوری‌های سرامیکی؛ اصیل و و متنوع

مدل‌های سرامیکی اگرچه وزن بیش‌تری نسبت به آرکوپال دارند اما به سبب بافت و طرح‌های اسلیمی و سنتی زیبا همیشه مورد توجه مصرف کنندگان بوده‌اند. اکثر ظروف سرامیکی را باید با دست شستشو دهید و مراقب لعاب داخلی آن‌ها باشید.

میوه خوری‌های حصیری و چوبی با بافت طبیعی و سبک

برای استفاده روزمره و دائمی مدل‌های حصیری صنایع دستی و چوبی مقاومت بیش‌تری دارند و در عین سادگی زیبا هستند. حتی می‌توانید از این میوه خوری‌ها برای سرو آجیل یا به عنوان ظروف دکوراتیو استفاده کنید.

سخن آخر

میوه خوری مهم‌ترین عنصر چیدمان میز پذیرایی است. به جز مدل‌های کریستال، چینی و سرامیکی امروزه سبک طراحی بسیاری از ظروف سرو به سمت استایل مینیمالیستی متمایل شده است. برای خرید میوه خوری مناسب ابعاد، جنس میوه خوری، گودی ظرف و نحوه شستشو آن را به خوبی بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر