امروز08 آذر 1402

راهنمای انتخاب بهترین مدل گوشواره متناسب با فرم صورت

راهنمای انتخاب گوشواره مناسب با فرم صورت
4.9/5 - (11 امتیاز)

متناسب با فرم صورت‌تان بهترین گوشواره را انتخاب کنید.

زنان آن شبی که دوستت دارم دلخواه‌شان را می‌شنوند، با گوشواره می‌خوابند!!

احتمالا همه ما این شعر را شنیده‌ایم و هر بار با خواندن یا شنیدنش احساس لذت کرده‌ایم. جدا از زیبایی و محتوای آن، همین شعر کوتاه نشان می‌دهد که چقدر گوشواره در زندگی زنان به‌عنوان یک وسیله تزئینی یا اکسسوری که نشان‌دهنده احساسات‌شان است، اهمیت دارد و به آن علاقه نشان می‌دهند.

یکی از پیشنهاد‌های ویژه ما برای خرید کادو تولد برای دختر یا خانم ها گوشواره است. اهمیت آن را بالا گفتیم 🙂
انتخاب یک گوشواره متناسب با موقعیت، لباس، و حتی شکل صورت و... یک مهارت است. ما در این نوشته، قرار است در مرحله اول به شما در انتخاب یک گوشواره متناسب با شکل و فرم صورت‌تان کمک کنیم.

دلیل اهمیت فرم صورت برای انتخاب گوشواره

اول و مهم‌ترین نکته در انتخاب گوشواره، تناسب آن با شکل صورت است. لازم است بدانیم که برای زیباتر دیده‌شدن نمی‌توان از هر گوشواره‌ای استفاده کرد و باید شکل صورت‌مان را برای انتخاب گوشواره مناسب، در نظر بگیریم، زیرا انتخاب نامناسب می‌تواند باعث شود که حالت صورت ما چاق‌تر، لاغرتر، کشیده‌تر و حتی باریک‌تر از حالت عادی دیده شود.

از طرفی دیگر، انتخاب گوشواره مناسب می‌تواند چهره ما را جذاب‌تر کند و باعث بهتر دیده‌شدن زیبایی‌های صورت ما شود. در ادامه همراه ما باشید تا گوشواره‌های متناسب با فرم هر صورتی را به شما معرفی کنیم.

انتخاب گوشواره مناسب می‌تواند چهره ما را جذاب‌تر کند و باعث بهتر دیده‌شدن زیبایی‌های صورت ما شود.

گوشواره متناسب با فرم صورت باریک یا کشیده

اگر شما صورتی لاغر و کشیده دارید، نباید از انداختن گوشواره ناامید شوید. برخی که صورت کشیده و باریکی دارند، خیال می‌کنند، هیچ گوشواره‌ای به صورت آن‌ها نمی‌آید. اما این‌طور نیست. اگر صورت شما فرم کشیده، لاغر و باریکی دارد، گوشواره‌های میخی ظریف، گوشواره‌های آویزی کوتاه و گوشواره‌های حلقه‌ای، انتخاب مناسبی برایتان هستند. زیرا انتخاب چنین گوشواره‌هایی باعث می‌شود صورت شما کمی چاق‌تر دیده شود. پس با خیال راحت چنین گوشواره‌های ظریف و ساده‌ای را انتخاب کنید و مطمئن باشید که در هر مهمانی و مراسمی، با این زیبایی ساده توجه هر کسی را به خودتان جلب می‌کنید.

گوشواره متناسب با فرم صورت گرد

اگر گونه‌های شما برجسته است و چانه‌ای متناسب و غیرمخروطی دارید، صورت شما دایره‌ای یا همان گرد است. در مرحله اول باید بدانید که انتخاب گوشواره‌های گرد، حلقه‌ای و میخی (کوتاه) اصلا مناسب چنین فرم صورتی نیست. پس موقع انتخاب یا خرید گوشواره، پا روی دل یا وسوسه‌های درونی‌تان بگذارید و این گوشواره‌ها را انتخاب نکنید. در عوض، دست روی گوشواره‌هایی بگذارید که شکل آویزی دارند. گوشواره‌های بلند و باریک هم به صورت گرد شما می‌آید و جذاب‌ترتان می‌کند.

گوشواره متناسب با فرم صورت قلبی

چطور می‌توان تشخیص داد که فرم صورتی، قلبی است؟ تشخیص این موضوع کار سختی نیست. اگر پیشانی شما کشیده‌ترین قسمت صورت‌تان است و چانه‌ای باریک و گرد دارید، صورت شما فرمی قلبی‌شکل دارد. بهترین انتخاب گوشواره برای چنین صورت‌هایی، گوشواره‌هایی است که از بالا نازک و در پایین پهن باشند. مثلا گوشواره‌هایی که شکل اشکی یا مثلثی معکوس دارند، متناسب با فرم صورت شما هستند. لازم است بدانید که گوشواره‌‌های حلقه‌ای برای شما مناسب نیستند.

گوشواره متناسب با فرم صورت مربعی‌شکل

اگر عرض پیشانی شما با عرض فک‌تان برابر است، صورت شما به شکل مربعی است. در انتخاب گوشواره متناسب با صورت‌‌های مربعی که خط چانه بزرگی دارند، باید این نکته را در نظر بگیریم که در چنین صورت‌هایی باید توجه افراد را از زاویه‌های صورت‌مان که توی چشم هستند، دور کنیم. پس با این حساب، انتخاب گوشواره‌های دایره برای چنین صورت‌هایی مناسب است و آن را زیباتر نشان می‌دهد، زیرا چنین گوشواره‌هایی، استخوان گونه و فک را متعادل‌تر و زیباتر نشان می‌دهد. در آخر باید این نکته را هم بگوییم که انتخاب گوشواره میخی و هر گوشواره‌ای که شکل مربعی دارد، اصلا برای چنین فرم صورتی مناسب نیست.

گوشواره متناسب با فرم صورت بیضی

در صورت‌های بیضی‌شکل، همه جزئیات و زوایای صورت با هم تناسب کامل دارند. به همین دلیل متخصصان حوزه مد و زیبایی آن را بهترین فرم صورت می‌دانند، زیرا هر گوشواره با هر مدلی به چنین صورتی می‌آید. با این حال اگر فرم صورت شما بیضی است، می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم که از گوشواره‌هایی به شکل اشکی یا مثلثی استفاده کنید. گوشواره‌های مرواریدی و میخی هم تناسب زیادی با فرم صورت شما دارد و جذابیت آن را چندبرابر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر