امروز04 اردیبهشت 1403

9 مدل آباژور کلاسیک، مدرن و لوکس موجود در بازار 2021 [ارزان و جدید]

مدل آباورهای شیک و زیبا
5/5 - (1 امتیاز)

مدل آباژورهای شیک و زیبا برای تغییر دکوراسیون منزل به سبک مینیمالیستی

هنوز هم می‌شود عمق حس صمیمیت را در برخی از عناصر دکوراتیو خانه‌ها به سبک دوران قدیم لمس کرد. مدل آباژورهای شیک و زیبا همین حس نوستالژیک یا خاطره انگیز را به خانه منتقل می‌کنند؛ مثل همان تلفن‌ها و تلویزیون‌های آنتیک و قدیمی که ترکیبشان با آباژور در گوشه دنجی از خانه معرکه و بی‌نظیر است؛ شما از چه عنصری برای سفر به این دوران به واسطه دکوراسیون منزل استفاده می‌کنید؟

آباژورها عناصر نیمه آنتیک هستند و بخشی از حضور آن‌ها در محیط پذیرایی یا اتاق به علم دکوراسیون داخلی مدرن مربوط می‌شود. از روشنایی و قامت آباژورها به عنوان جز مکمل در چیدمان داخلی استفاده می‌شود و تاثیر آن‌ها بر فضاسازی منزل به ویژه در فضاهای مینیمال که جلوه نور بیش‌تر است بی‌مثال خواهد بود.

نمی‌دانیم تا چه اندازه به عناصر تلفیقی و مکمل در چیدمان منزل اهمیت می‌دهید؛ اما آباژور عنصر زیبا و اثرگذاری است که ارزش امتحان کردن دارد و بدون شک نورپردازی محیط خانه را متحول می‌کند. در ادامه راهنمای خرید امروز به‌نظر تمام فاکتورهای مرتبط با خرید تا جای‌گذاری آباژور در منزل را مرور می‌کنیم. همراه ما بمانید.

معرفی 9 مدل آباژور شیک و زیبا

مدل محبوب

آباژور ایستاده رایکا مدل چرخشی کد VRS04-T-Os

مشخصات محصول

 • ابعاد محصول: 165x50x50 سانتی متر
 • نوع آباژور: ایستاده
 • نوع لامپ: رشته‌ای

آباژور ایستاده رایکا مدل چرخشی از جنس چوب روس و در رنگ‌های مختلف تولید شده است. این آباژور چرخان است؛ به این شکل که با تغییر زاویه پایه‌ها نسبت به هم می‌توانید ارتفاع و نحوه قرارگیری آباژور را تغییر دهید.

سرپیچ این این آباژور با لامپ رشته‌ای سازگار بوده و با برق شهری کار می‌کند.

مشخصات محصول

 • ابعاد محصول: 60x10x30 سانتی متر
 • نوع آباژور: رومیزی
 • نوع لامپ: رشته‌ای

آباژور رومیزی مدل sn311 با بدنه کریستالی تولید و برای قرار گرفتن روی میز مناسب است. پایه این آباژور زیبا از جنس کریستال طراحی شده است. بنابراین با هر بار روشن کردن لامپ بخشی از تلالو نور در پایه قابل مشاهده است و به این ترتیب زیبایی بیش‌تری به محیط می‌دهد.

مشخصات محصول

 • ابعاد محصول: 100x26x26 سانتی متر
 • نوع آباژور: ایستاده
 • نوع لامپ: رشته‌ای

آباژور ایستاده طرح درخت از انواع مدل‌های ایستاده برای قرارگیری گوشه سالن است. این آباژور را می‌توانید به صورت تک یا زوج در اطراف تلویزیون یا سرویس مبلمان قرار دهید.

مشخصات محصول

 • ابعاد محصول: 31x31x58 سانتی متر
 • نوع آباژور: رومیزی
 • نوع لامپ: رشته‌ای

آباژورهای رومیزی بهترین گزینه برای فضای مینیمالیستی هستند و شک نکنید که در تحول دکوراسیون فضای منزلتان تاثیرگذار خواهند بود. این محصول با بدنه کریستالی طراحی شده و پایه آن از جنس برنج است.

آباژور رومیزی داوین لوکس مدل ارکید

مشخصات محصول

 • ابعاد محصول: 27 × 27 × 34 سانتی متر
 • نوع آباژور: رومیزی
 • نوع لامپ: رشته‌ای

آباژور رومیزی داوین لوکس با طراحی کلاسیک تولید شده و خاص فضاهای مینیمال است. شید این آباژور از کنف باکیفیت تولید شده و پایه‌های آن فلزی هستند. این محصول با توجه به طراحی خاص پایه و شید نور متمرکز و کافی برای فضاهای مختلف به ویژه اتاق خواب دارد.

آباژور رومیزی مدل AB300

مشخصات محصول

 • ابعاد محصول: 30x30x53 سانتی متر
 • نوع آباژور: رومیزی
 • نوع لامپ: LED

آباژور رومیزی مدل AB300 برای محیط پذیرایی و اتاق خواب با روشنایی ایده آل طراحی شده است. پایه این محصول با کریستال و فلز تزئین شده و رنگ خنثی آن را می‌توانید با دکوراسیون خنثی و گرم ست کنید.

آباژور رومیزی دیلایت مدل Ario Gold/301/T

مشخصات محصول

 • ابعاد محصول: 12x12x15 سانتی متر
 • نوع آباژور: رومیزی
 • نوع لامپ: LED

آباژور رومیزی دیلایت بر خلاف بسیاری از آباژورهای رومیزی با شید فلزی و براق طراحی شده است. پایه و بدنه این محصول با گوی‌های کریستالی زیبا تزئین شده و ترکیب کاملی در کنار دکوراسیون خنثی، کرم و طلایی رنگ ایجاد می‌کند.

آباژور ایستاده آرام مدل 03/ML7005

مشخصات محصول

 • ابعاد محصول: 150x45x45 سانتی متر
 • نوع آباژور: ایستاده
 • نوع لامپ: رشته‌ای

اگر طرفدار سبک مدرن، مینیمالیستی و ساده هستید آباژور ایستاده آرام مدل خاص شما طراحی شده است. طول پایه این آباژور 150 سانتی متر و از جنس چوب است.

آباژور سنگ نمک مدل صخره کد AS01

مشخصات محصول

 • ابعاد محصول: 150x45x45 سانتی متر
 • نوع آباژور: ایستاده
 • نوع لامپ: رشته‌ای

آباژور سنگ نمک مدل صخره یک سنگ واقعی برای تامین روشنایی و فیلتراسیون هوای اطرافتان است! داخل این آباژور LED کار شده و بلورهای ریز سنگ نور را به خوبی منعکس می‌کنند.

انواع مدل‌های پرطرفدار آباژور بر اساس طراحی

آباژورها یا لامپ‌ها هم جنبه روشنایی دارند و هم به عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده می‌شوند. تولیدکنندگان هم بر اساس نیاز کاربران انواع و اقسام آباژور را طراحی کرده‌اند و بنابراین طیف مدل‌های موجود بسیار گسترده است.

آباژورهای رومیزی؛ آنتیک و خاطره انگیز

مدل‌های رومیزی به سبک همان آباژورهای قدیمی پایه دار بزرگ طراحی می‌شوند و بهترین محل برای قرار دادن آن‌ها روی میز پذیرایی و میز عسلی است. این آباژورها را می‌توانید در هر گوشه کنار از خانه به شرط این که حال و هوای آن با بدنه و طراحی آباژور همخوانی داشته باشد قرار دهید.

در مدل‌های رومیزی شاهد هنرمندی طرحان ایرانی هستیم و در برخی از مدل‌ها بدنه آباژور با هنر ناب فیروزه کاری و سنگ تزئین شده‌اند. در برخی از مدل‌ها پایه‌ها از جنس کریستال هستند و تراش خاص و آبکاری به کار رفته روی آن‌ها نمای خاص و سنگین‌تری به آباژور می‌دهد.

راهنمای ست کردن آباژور رومیزی در منزل

اکثر افرادی که از آباژور انتظار یک عنصر دکوراتیو کامل را دارند به همین مدل رومیزی بسنده می‌کنند. این نوع آباژور را می‌توانید به صورت تکی و یا به صورت زوج روی دو میز عسلی و اطراف مبل پذیرایی قرار دهید. اگر هم از آباژور برای فضای اداری استفاده می‌کنید مدل‌های کلاسیک و ساده‌تر پیشنهاد ما به شما هستند. یک آباژور کلاسیک و تک روی میز اداری به شرط رعایت تناسب رنگی ترکیب بی‌نظیری به وجود می‌آورد.

آباژورهای ایستاده؛ قامت نورپردازی خانه شما!

این روزها مدل‌های قدی یا ایستاده در دکوراسیون داخلی مدرن بیش از گذشته اهمیت یافته‌اند. مدل‌های ایستاده متنوع‌تر هستند و این تنوع طرح و استایل گاهی انتخاب را دشوار می‌کنند.

به آباژورهای ایستاده کنار سالنی یا قدی هم می‌گویند. با توجه به قد و طراحی این آباژورها لازم است در یک گوشه از آن‌ها استفاده کنید تا از چتر قامت آباژور و روشنایی آن نهایت استفاده را ببرید!

راهنمای ست کردن آباژور ایستاده در منزل

اصل اول در استفاده از آباژورهای ایستاده رعایت قرینگی عناصر منزل است. به طور معمول آباژور ایستاده را به صورت منفرد استفاده می‌کنند؛ اما در برخی از مواقع و بسته به دکوراسیون منزل می‌توانید ترکیب غیر قرینه و زیبایی از آباژورها را در گوشه به گوشه منزل داشته باشید.

چیزی که در مدل‌های ایستاده بیش‌تر اهمیت دارد قد آباژور است. آباژورهای کنار سالنی باید بلند باشند؛ اما این بلندی نباشد بیش از حد باشد و لازم است یک تعادل مناسب بین سقف منزل، بالاترین ارتفاع سرویس مبلمان و قامت آباژور وجود داشته باشد.

در ست کردن آباژور قدی بیش‌تر از مدل‌های رومیزی به هماهنگی آن با سایر عناصر خانه اهمیت دهید. برخی از آباژورها با طرح‌های اسلیمی زیبا تولید می‌شوند؛ اما اگر حال و هوای مینیمالیستی منزلتان با فضای سنتی فاصله دارد بهتر است از مدل‌های کلاسیک و ساده استفاده کنید.

آباژورهای دیواری؛ ردپای روشنایی در منزل!

آباژورهای دیواری همان چراغ‌های دیوارکوب هستند که به دیوار آویز می‌شوند. خیلی از افراد این مدل‌ها را آباژور محسوب نمی‌کنند اما در دکوراسیون داخلی همین دیوارکوب‌ها هم یک نوع آباژور هستند. آباژورهایی که رد روشنایی را در تمام ساعات شبانه روز در محیط خانه زنده نگه می‌دارند!

راهنمای ست کردن آباژور دیواری در منزل

در خرید آباژورهای دیواری محدودیت‌ها انتخاب فضا را ندارید. قرار نیست به میز مناسب برای قرار دادن این آباژور فکر یا یک گوشه از منزل را خالی کنید. در عوض میزان روشنایی دیوار کوب‌ها و تناسب این روشنایی با فضای پذیرایی از اهمیت بیش‌تری برخوردار است.

یکی دیگر از چالش‌های خرید آباژور دیوار کوب ست کردن اندازه آن با سایر عناصر نظیر لوستر است. بنابراین توصیه می‌شود لوستر و آباژور دیواری را همزمان خریداری کنید. اما برای اتاق خواب‌ها می‌توانید از مدل‌های مختلف آباژور استفاده کنید. نوع کلاهک آباژور دیواری میزان نشر نور را در محیط مشخص می‌کند.

سخن آخر

آباژورها علاوه بر تامین روشنایی منزل ابزارهای دکوراتیو جذابی برای فضاهای مینیمالیستی هستند. انواع و اقسام مدل آباژورهای شیک و زیبا به صورت رومیزی، ایستاده و دیواری طراحی می‌شوند. بهترین مکان برای قرارگیری مدل‌های رومیزی میز عسلی و برای آباژور ایستاده گوشه سالن منزل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر