امروز09 آذر 1401

معرفی بهترین شامپو برای موهای کاشت شده [باکیفیت عالی] – 2021

شامپو برای موهای کاشته شده
5/5 - (1 امتیاز)

راهنمای تخصصی خرید بهترین شامپو برای موهای کاشته شده

داستان دور و دراز طاسی با کاشت مو تمام نمی‌شود؛ بعد از کاشت موها تازه با انبوهی از سوالات روبرو می‌شوید که باعث می‌شود در نگهداری و مراقبت از مو با وسواس بیش‌تری نسبت به گذشته عمل کنید. به ویژه عادت شستشو موها که با تغییرات به وجود آمده باید از نو تعریف شود.

یکی از سوالات پرتکرار بعد از کاشت مو نوع شامپو مصرفی و نحوه شستشو موها است. بعد از کاشت توصیه می‌شود از شامپوهای معمولی استفاده نشود و بهترین شامپو برای موهای کاشته شده را که فرمولاسیون تعدیل یافته دارند جایگزین کنید. این شامپوها علاوه بر اثرات تقویتی و PH سازگارتر، به تحریک فولیکول مو و رشد سریع‌تر آن‌ها کمک می‌کنند.

با هر روشی که کاشت مو را انجام دهید حداکثر بعد از سه ماه، رویش موها شروع می‌شود. بد نیست از همین حالا با انواع شامپو و شامپو فوم آشنا شوید و بعد از شناخت محصول مناسب، استفاده از این شامپوها را در روتین مراقبت از موهای کاشته شده قرار دهید. با راهنمای به‌نظر همراه باشید.

معرفی و بررسی انواع شامپو برای موهای کاشته شده

مدل محبوب

شامپو پس از کاشت مو ژاک آندرل پاریس مدل Act Implant

مشخصات محصول

 • ویژگی: تقویت‌کننده، ترمیم کننده، ضد ریزش، کاهش دهنده چربی
 • مخصوص: انواع موها، موهای آسیب دیده، موهای شکننده
 • عصاره/ ویتامین: ویتامین E , ویتامین A , ویتامین C، گیاه مریم گلی

عمل کاشت با مخاطراتی نظیر عفونت و تورم سر همراه است و باید بعد از عمل شامپو خود را تعویض کنید. شامپو پس از کاشت مو ژاک آندرل پاریس اولین شامپو مخصوص آقایان و بانوان بعد از عمل کاشت است که با فرمولاسیون منحصر به فرد عرضه می‌شود.

این محصول حاوی بیوپپتیدها، روغن آرگان و عناصر گیاهی است که به رطوبت رسانی و تغذیه موها بعد از کاشت کمک می‌کنند.

عصاره گیاه مریم گلی و پوست لیمو به کار رفته در این محصول در پاکسازی مو از چربی و شوره بعد از کاشت موثر است.

شامپو فوم کاشت مو سریتا مدل Implant حجم 150 میلی لیتر

مشخصات محصول

 • ویژگی: کاهش دهنده چربی
 • مخصوص: انواع موها
 • عصاره/ ویتامین: چای سبز ، کافئین، آلانتوئین

شستشو موها بعد از عمل پیوند مو از حساسیت بیش‌تری برخوردار است. شامپو فوم سریتا محصول اختصاصی برای افزایش خون رسانی و تقویت فولیکول های پیوند یافته مو است.

شامپوهای مخصوص کاشت PH خنثی و ملایمی دارند و در اثر شستشو تحریک پوستی کم‌تری ایجاد می‌کنند.

شامپوی ایمپلنت مخصوص موهای کاشت شده درمالیفت مدل Vita-Plant

مشخصات محصول

 • ویژگی: ضد ریزش
 • مخصوص: موهای آسیب دیده
 • عصاره/ ویتامین: گیاه بابونه

برای کاهش درد و احساس کشیدگی موها بعد از عمل کاشت لازم است از شامپوهای اختصاصی و مناسب عمل پیوند مو استفاده کنید. شامپو ایمپلنت بدون سولفات و پارابن تولید شده و رطوبت رسانی به سطح پوست سر را بعد از عمل کاشت افزایش می‌دهد.

مهم‌ترین ترکیب به کار رفته در این محصول گیاه بابونه است که التهاب و خارش سر را بعد از کاشت کاهش می‌دهد. برای کسب نتیجه بهتر درست مطابق با راهنمای محصول عمل کنید.

شامپو ضد ریزش و تقویت کننده موهای چرب استم سل مدل Oily Scalp

مشخصات محصول

 • ویژگی: تقویت‌کننده، ضد ریزش، روزانه، ترمیم کننده
 • مخصوص: موهای چرب
 • عصاره/ ویتامین: ویتامین B5

شامپو بدون سولفات استم سل گزینه مناسبی برای شستشو ملایم سر بعد از عمل کاشت است. این شامپو با کنترل چربی پوست سر از خشکی و آسیب به پوست سر و موها جلوگیری می‌کند.

از این محصول حتی قبل از عمل کاشت و جهت جلوگیری از ریزش موی فصلی نیز می‌توانید استفاده کنید. شامپو استم سل با عمل تغذیه و تقویت موها، مناسب پوست سر حساس و موهای چرب است و لازم است دوره مصرف را تحت نظر پزشک به پایان برسانید.

اهمیت مراقبت‌های بعد از کاشت مو و اصول شستشو

موفقیت در روند کاشت مو و استحکام موهای جدید کاملا به عادات و سبک مراقبتی شما بستگی دارد. در این دوره باید هر نوع ماده تحریک کننده که عامل ایجاد شوره و آسیب‌های پوست و مو است حذف شود. ضمن این که پوست و مو باید تحت مراقبت‌های تغذیه‌ای موضعی دقیقی قرار گیرند تا به زودی رشد مجدد موها آغاز شود.

برخی از افراد تصور می‌کنند شستشو موها با کاشت در تضاد است و حداقل برای چند هفته باید از شستشو سر خودداری کرد. در حالی که تنها چند روز بعد از عمل جراحی سرپایی کاشت لازم است مثل گذشته شستشو دوره‌ای موها را آغاز کنید. با این حال شستشو بی دقت و بدون آگاهی نسبت به پروتکل‌های استاندارد عواقب زیادی به دنبال دارد و تمام زحماتتان را بر باد می‌دهد!

مراقبت از مو بسیار روند حساس و مهمی است که شما باید متناسب با مو و پوست سر از محصولات متناسب استفاده کنید.

تروما، ضربه، ماساژ، شوره و تحریک مواد شیمیایی متداولی که در شامپوهای معمولی وجود دارند روی موفقیت عمل کاشت مو تاثیرگذار هستند. بنابراین مصرف شامپوهایی که میزان چربی و شوره سر را کنترل می‌کنند، فاقد سولفات و مواد محرک هستند و مهم‌تر این که ترکیبات تقویت کننده دارند برای این دوره توصیه شده است.

ترکیبات متداول در انواع شامپو موهای کاشته شده

التهاب فولیکول مو، عفونت و التهاب، خارش، شوره، خونریزی و بی حسی نواحی مختلف از عوارض کاشت مو هستند. ترکیبات شامپوهای مخصوص موهای کاشته شده با رویکرد کاهش التهاب، پیشگیری از عفونت و تسکین پوست و مو انتخاب می‌شوند.

 • کتوکونازول و ترکیبات آنتی بیوتیک: با توجه به احتمال ایجاد التهاب و عفونت، برخی از شامپوهای مخصوص موهای کاشته شده حاوی ترکیبات ضد قارچ و آنتی بیوتیک نظیر کتوکونازول هستند. حتی از شامپوهای ضد قارچ معمول در بازار هم زیر نظر پزشک می‌توانید استفاده کنید.
 • آرژنین، سیستئین و تورین: آمینو اسیدها پیش ساز پروتئین اصلی مو یعنی کراتین هستند. بنابراین تامین این ترکیبات برای رشد سریع‌تر موها بعد از کاشت حیاتی است. علاوه بر تغذیه مناسب بهتر است از شامپوهای تقویتی حاوی آمینو اسید و پروتئین‌های هیدرولیز شده استفاده کنید.
 • بیوتین و نیاسین: مصرف ویتامین‌های خانواده B تاثیر زیادی بر رشد و ترمیم موها دارد. در بسیاری از شامپوهای ضد ریزش مو ترکیبات کمپلکس B استفاده می‌شوند.
 • کافئین و پپتیدهای مس: بعد از کاشت مو شاید بد نباشد اثرات موضعی ترکیباتی نظیر کافئین را روی موها امتحان کنید. این ترکیبات نه فقط روی رشد مو اثر دارند بلکه از تداوم ریزش موها جلوگیری می‌کنند.

راهنمای شستشو موهای کاشته شده با شامپو مخصوص

پیش از این هر عادتی که در شستشو موها داشتید را برای همیشه فراموش کنید. پوست سر و فولیکول‌های کاشته شده مو در این مرحله در حساس‌ترین حالت خود قرار دارند. مراقبت از موها را به صورت ملایم انجام دهید و منتظر مشاهده روند تدریجی رشد موها باشید.

برای شستشو کامل و اصولی موها بعد از کاشت مطابق با راهنمای زیر عمل کنید:

قدم اول: تقویت فولیکول موها قبل از شستشو

هر پزشکی نسخه خاص خود را بعد از کاشت و پیش از شستشو روزمره موها دارد. اگر پزشکتان ترکیب تقویتی خاص نظیر اسپری و سرم را تجویز کرده قبل از شستشو با دقت روی پوست سر مصرف کنید. اکثر این اسپری‌ها حاوی پانتنول هستند که از درماتیت و التهاب‌های محتمل جلوگیری می‌کند.

قدم دوم: تنظیم دما و فشار آب قبل از شروع شستشو

بعد از کاشت موها برای همیشه با آب فشار بالا و داغ خداحافظی کنید. دمای آب برای هر بار شستشو باید ولرم و شدت آن نیز متوسط باشد.

قدم سوم: استفاده از شامپو و ماساژ

بعد از انتخاب شامپو مناسب، مقدار مناسبی از آن را روی پوست استفاده و با نوک انگشت شروع به ماساژ کنید. ماساژ دورانی انگشتان بدون ایجاد تخریش و تحریک پوستی به جریان یافتن خون در موضع نیز کمک می‌کند.

قدم چهارم: شستشو و آبکشی کامل سر

بعد از هر بار شستشو، جهت پیشگیری از ایجاد عفونت ثانویه بقایای پوستی و لخته‌های باقی مانده ناشی از خونریزی را به خوبی شستشو دهید.

سخن آخر

کاشت مو درمان قطعی ریزش مو است؛ اما به شرط آن که جانب احتیاط را با مصرف بهترین شامپو برای موهای کاشته شده و اصلاح عادت شستشو رعایت کنید. البته اگر موهای شما تازه شروع به ریزش کرده بهتر است از بهترین شامپو برای جلوگیری از (ضد) ریزش مو استفاده نمایید.

اکثر شامپوهای مخصوص کاشت فرمولاسیون بسیار ملایمی نظیر شامپو بچه دارند. برای تقویت و تحریک رشد فولیکول مو معمولا در این شامپوها از عصاره‌های گیاهی نظیر کافئین استفاده می‌شود. ضمن این که بهتر است شامپویی که بعد از پیوند مو انتخاب می‌کنید فاقد پارابن، سولفات و عوامل تحریک کننده شیمیایی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر