امروز۰۸ بهمن ۱۳۹۸

معرفی بهترین مارک‌های کرم‌ ضد‌آفتاب برای پوست‌ خشک و لک‌دار

کرم ضد آفتاب برای پوست خشک پ لک دار

کرم ضد آفتاب، ماده‌ای ضروری و حیاتی برای پوست شما

شاید تا به امروز استفاده از کرم ضد آفتاب را جدی نمی‌گرفتید. ولی از الان به بعد باید آن را جدی بگیرید. چون فواید استفاده از این کرم در این مقاله توضیح داده خواهد شد. البته اگر پوست خشک و لک داری داشته باشید، احتمالا در صدد مرطوب کردن آن از کرم‌های مختلفی استفاده می‌کنید. ما در اینجا ۱۰ مورد از بهترین‌های ضد آفتاب‌ برای پوست خشک از برندهای معروف ایرانی و خارجی را به شما معرفی می‌کنیم. اما اجازه بدهید قبل آن در مورد ضد آفتاب بیشتر برایتان توضیح بدهم.

در حقیقت استفاده از کرم‌های ضد آفتاب به صورت روزانه، بخش مهمی از مراقبت از پوست را شامل می‌شوند و بدون آن ممکن است پوست شما به خاطر تماس مستقیم با نور خورشید، آسیب ببیند و حساس شود. متاسفانه خانم‌های ایرانی بیشتر به جای کرم ضد آفتاب، به آرایش و استفاده از کرم‌پودرهای آرایشی علاقه دارند و به همین سبب، ضررهای آزاردهنده‌ای به پوست خود وارد می‌کنند.

همین خانم‌ها، وقتی پوست خانم‌های اروپایی (یا شرقی) را می‌بینند، به زیبایی و جذابیت آن‌ها حسرت می‌خورند و همیشه در تعجب هستند که این خانم‌ها از چه موادی برای مراقبت از پوست خود استفاده می‌کنند؟ پاسخ این سوال اصلا سخت نیست! اگر شما هم از کرم ضد آفتاب مناسبی استفاده کنید که از پوست شما محافظت کند، مطمئنا پوستی شفاف، تمیز و زیبا خواهید داشت.

شاید تعجب کنید اگر بگوییم می‌توانید با استفاده از یک کرم ضد آفتاب مناسب، کرم‌پودرهای آرایشی را ببوسید و کنار بگذارید. چون معمولا کرم‌های ضد آفتاب خوبی برای خانم‌ها وجود دارد که در رنگ‌های مختلفی وارد بازار شده‌اند و می‌توانند نقش یک کرم سفید‌کننده، برونز یا حتی پوشش دهنده را برای شما ایفا کنند. با این تفاوت که این کرم‌ها به پوست شما صدمه‌ای وارد نمی‌کند و از‌ آن محافظت هم می‌کند.  اما این کرم‌ها برای انواع پوست‌ها و در انواع مارک‌ها در بازار وجود دارند که از این میان، بهترین ضد آفتاب برای پوست خشک و لک دار را به شما معرفی می‌کنیم و سپس، راجع به فواید این کرم برایتان می‌گوییم. 

بهترین مارک کرم‌ ضد آفتاب خارجی برای پوست خشک

اگر می‌خواهید از پوست خود در برابر آفتاب سوزان ایران جلوگیری کنید، پس از کرم‌ ضد آفتاب ایرانی استفاده کنید که دقیقا مختص پوست‌های ایرانی و آب‌ و هوای ایرانی تهیه شده‌اند.

بهترین مارک کرم‌ ضد آفتاب ایرانی برای پوست خشک

اگر می‌خواهید از پوست خود در برابر آفتاب سوزان ایران جلوگیری کنید، پس از کرم‌ ضد آفتاب ایرانی استفاده کنید که دقیقا مختص پوست‌های ایرانی و آب‌ و هوای ایرانی تهیه شده‌اند.

حالا که با بهترین مارک‌های کرم ضد آفتاب آشنا شده‌اید، بهتر است با فواید استفاده از آن‌ها هم تمام و کمال آشنا شوید که استفاده از آن‌ها را به هیچ عنوان پشت گوش نیندازید.

فواید استفاده از کرم‌های ضد آفتاب

۱. استفاده از کرم ضد آفتاب باعث هموار شدن پوست صورت شما می‌شود. از‌آنجا که نور آفتاب باعث ایجاد ناهمواری روی پوست شما می‌شود، استفاده‌ی روزانه از کرم ضد آفتاب به شما کمک می‌کند تا این ناهمواری‌های پوستی را از بین ببرید.

۲. یکی دیگر از مزایای استفاده از کرم ضد آفتاب، محافظت از پوست شما در برابر اشعه‌ی مضر UV است که از طریق نور خورشید منتشر می‌شود. ضد آفتاب در واقع نفوذ اشعه ماوراء بنفش به پوست را به حداقل می‌رساند و از ایجاد انواع اختلالات پوستی جلوگیری می‌کند. این نکته را به یاد داشته باشید که حتی خفیف‌ترین آفتاب سوختگی هم می‌تواند اثرات مخربی بر پوست و سلامتی شما داشته باشد، بنابراین محافظت از پوست شما مهم است.

۳. از آنجا که تمام خانم‌ها به داشتن پوستی جوان، شاداب و بشاش علاقه دارند، پس بهتر است حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنند. چون استفاده از این کرم از پیری زودرس پوست صورت جلوگیری می‌کند. چون اگر شما در کشوری مثل ایران زندگی کنید و بیش از حد در معرض نور خورشید قرار بگیرید، ممکن است صورت شما دچار کک و مک و چین و چروک بشود. استفاده از کرم ضد آفتاب می‌تواند از پوست در برابر پیری زودرس محافظت کند.

۴. استفاده از کرم ضد آفتاب، خطر ابتلا به سرطان را نیز کاهش می‌دهد. خوشبختانه، کرم ضد آفتاب در کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان های پوستی بویژه ملانوما بسیار موثر است. این نوع سرطان پوست بسیار آزاردهنده است و می‌تواند بسیاری از خانم‌ها را به ویژه در سن ۲۰ سالگی تهدید کند.

جمع بندی

به طور کلی استفاده از کرم ضد آفتاب، پوستی سالم‌تر را برای شما به ارمغان می‌آورد. از آنجا که پوست صورت هم مثل مو برای طراوت و شادابی به کراتین نیاز دارد، پس برای تامین آن به ماده‌ی مناسبی نیاز دارید مخصوصا اگر پوست خشکی داشته باشید باید از کرم ضد آفتاب برای پوست خشک مخصوص استفاده کنید. کرم ضد آفتاب از پروتئین‌های ضروری پوست مانند کراتین محافظت می‌کند و این پروتئین‌ها در درجه اول وظیفه حفظ پوست، هموار سازی آن و حفظ سلامت کلی آن را برعهده دارند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.