امروز01 خرداد 1403

انواع قفل فرمان خودرو باکیفیت به پیشنهاد خریداران +‌راهنمای خرید

قفل فرمان
5/5 - (1 امتیاز)

خودرو و تجهیزات داخلی آن همیشه طعمه هوس انگیزی برای سارقان بوده‌اند. لحظه‌ای غفلت کافی است تا در پرترافیک‌ترین معابر عمومی عمل سرقت خودرو یا تجهیزات داخلی آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت گیرد. پس چرا از همین حالا به فکر خرید یا تعویض تجهیزات امنیتی متداولی نظیر قفل فرمان نباشیم؟

با وجود تمام سیستم‌های امنیتی ضد سرقت نظیر دزدگیر باز کردن درب خودروها برای سارقان کار سختی نیست. ضمن این که سیستم‌های ضد سرقت خودرو هم به سادگی مهار می‌شوند و هیچ راه قطعی برای عدم دسترسی سارق به خودرو وجود ندارد. اما شاید یکی از پرکاربردترین تجهیزات امنیتی از گذشته تا به حال قفل فرمان بوده است. ابزاری کاربردی که باعث طولانی شدن روند سرقت می‌شود و به این ترتیب احتمال دستبرد را کاهش می‌دهد.

ترفند و تجهیزات شما برای جلوگیری از به سرقت رسیدن خودرو در معابر شهری چیست؟ اگر هنوز از قفل فرمان به عنوان ابزاری برای بالا بردن امنیت خودرو خود استفاده نمی‌کنید این مطلب به‌نظر‌‌ را از دست ندهید. در پایان با مزایای این وسیله و انواع قفل فرمان‌های پرفروش و باکیفیت بازار آشنا خواهید شد.

مدل محبوب

قفل فرمان خودرو نووا مدل L600

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • 1700 گرم
 • دارای سه کلید چهارپر

قفل فرمان خودرو نووا مدل L600 یکی از محصولات امنیتی با طراحی نوین و مشتری پسند است. مدل باز و بسته شدن این قفل کشویی بوده و برای باز و بسته کردن آن سه عدد کلید چهارپر دریافت می‌کنید.

توجه داشته باشید که این مدل برای خودروهایی که بین برجستگی قسمت مرکزی فرمان (محل نصب ایربگ) و دور فرمان اختلاف سطح وجود دارد مناسب نیست.

قفل فرمان جی اس اس مدل KL-Super Heavy کد GS6734

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • 2000 گرم
 • دارای دو کلید کامپیوتری

قفل فرمان جی اس اس مدل KL-Super Heavy قابلیت نصب روی تمام خودروها را دارد و از محصولات پرفروش است. اتصالات این قفل به وسیله جوش سرتاسری یا خطی Co2 تنظیم شده و بنابراین از نظر پایداری بسیار مقاوم است.

اگرچه بدنه محصول فولاد سنگین است اما به لطف روکش سرتاسری آن به راحتی می‌توانید قفل را باز و بسته کنید.

قفل فرمان دوبل دسته دار خودرو مدل 6887

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • 2000 گرم
 • دارای دو کلید کامپیوتری

این محصول یک قفل فرمان دوبل دسته دار برای تمامی مدل‌های خودرو است که حجم کم و استحکام بدنه زیادی دارد. طول این محصول 70 سانتی متر بوده و کل فرمان را پوشش می‌دهد. ضمن این که روکش قرمز و مقاوم آن تهدید مناسبی برای سارقان خودرو است.

قفل فرمان خودرو گلد مدل 6888A

مشخصات محصول

 • مدل عصایی
 • 2000 گرم
 • دارای سه کلید کامپیوتری

قفل فرمان خودرو گلد مدل 6888A از مدل‌های محبوب عصایی است که بدنه فولادی محکمی دارد. قفل‌های عصایی راحت‌ باز و بسته می‌شوند و فرمان و پدال را با هم درگیر می‌کنند. بنابراین ایمنی بیش‌تری دارند.

قفل فرمان خودرو لوکمس مدل LM-21

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • 1200 گرم
 • دارای دو کلید کامپیوتری

یکی از مزایای قفل فرمان خودرو لوکمس مدل LM-21 طراحی دوبل بدنه است. همین حالت باعث بکارگیری فولاد بیش‌تر در بدنه محصول شده است. بنابراین باز کردن آن زمان بیش‌تری می‌خواهد. این محصول با وزن حدود یک کیلوگرم بسیار سبک بوده و در ابعاد 50x7x10 سانتی متر تولید شده است.

قفل فرمان خودرو لجند مدل CQ-6088

مشخصات محصول

 • مدل عصایی
 • 1200 گرم
 • دارای دو کلید چهارپر

قفل فرمان خودرو لجند مدل CQ-6088 با ابعاد 53 × 8.5 × 4.5 سانتی متر تولید شده و تنها 900 گرم وزن دارد. همانطور که می‌دانید مدل‌های عصایی وزن سبک‌تر و طراحی فشرده‌تری دارند. ضمن این که این قفل با توجه به طراحی منعطفی که دارد با ساختار فرمان و پدال‌های انواع خودرو سازگاری دارد.

قفل فرمان بتنی کد 6096-2

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • 1450 گرم
 • دارای سه کلید کامپیوتری

قفل فرمان بتنی یکی از کوچک‌ترین قفل‌هایی بوده که برای خودرو طراحی شده است. طول این قفل 47 سانتی متر بوده و بدنه پهن و ضخیمی دارد. به این شکل که میله‌های دوبل به کار برده شده با یک بدنه ضخیم و عریض به هم جوش و محکم شده‌اند.

قفل فرمان ای کی هاودل کد 6892

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • 1350 گرم
 • دارای سه کلید کامپیوتری

قفل فرمان ای کی هاودل با بدنه فولادی ضد برش و روکش PVC ضد خش تولید شده است. توپی نیم گرد قفل این محصول از جنس برنج تولید شده که باعث شده علاوه بر امنیت بالاتر باز و بسته کردن آن راحت‌تر باشد. این قفل با تمام خودروهای داخلی و وارداتی سازگار است.

قفل فرمان سامکو مدل YP-ST49

مشخصات محصول

 • مدل عصایی
 • 1765 گرم
 • دارای سه کلید کامپیوتری برنجی

قفل فرمان سامکو مدل YP-ST49 با بدنه توپر و مستحکم از جنس فولاد طراحی شده است. بنابراین ضد برش بوده و بدنه آن در اثر ضربه خم نمی‌شود. طول این محصول 49 سانتی متر بوده و به خوبی به پدال و فرمان به صورت همزمان وصل می‌شود.

قفل فرمان اکتیو مدل AC-6586P

مشخصات محصول

 • مدل عصایی
 • 1250 گرم
 • دارای سه کلید کامپیوتری برنجی

بدنه  قفل فرمان اکتیو مدل AC-6586P باعث شده تا از محبوب‌ترین مدل‌های بازار باشد. مغزی داخل قفل این محصول از جنس برنج بوده که حتی در صورت تماس با رطوبت زنگ نمی‌زند. به جز مغزی تمام بدنه و کلیدها هم ضد رطوبت هستند.

آشنایی با مزایای استفاده از قفل فرمان

سیستم‌های امنیتی نظیر دوربین‌های فیلمبرداری خودرو یا دزدگیرها سد اولیه دفاعی و امنیتی خودرو شما هستند. اما در خط دوم انواع قفل فرمان قرار دارند که می‌توانند تا حد زیادی سارق را معطل کنند. شاید با این ترفند شما یا رهگذر دیگری سر برسد و به این ترتیب احتمال سرقت کاهش یابد.

نمی‌دانیم تا چه اندازه با مزایای استفاده از انواع قفل‌های فرمان آشنا و به استفاده از آن‌ها پایبند هستید. برای این که از این وسیله به محض پارک کردن در معابر مختلف استفاده کنید چند دلیل مهم وجود دارد:

 • قفل فرمان به عنوان سد فیزیکی: انواع قفل‌های فرمان از جنس فولاد با روکش‌های مختلف تولید می‌شوند. این بدنه فولادی در وهله اول یک سد مهم برای جلوگیری از چرخش کامل فرمان است.
 • قفل فرمان به عنوان سد تهدید آمیز: به جز این که با قفل فرمان از حرکت فرمان خودرو جلوگیری کرده‌ایم در واقع یک عامل تهدید کننده را برای سارقین در معرض نمایش قرار داده‌ایم. اکثر سارقان اذعان داشته‌اند که با دیدن قفل فرمان از سرقت آن خودرو خودداری می‌کنند.
 • قفل فرمان برای آرامش خاطر راننده: شاید در نگاه اول استفاده از انواع قفل فرمان وسیله‌ای نباشد که ایمنی خودرو را صد در صد تضمین کند؛ اما بستن آن حداقل برای راننده آرامش خاطر ایجاد می‌کند که احتمال سرقت از خودرو با وجود آن کم‌تر شده است.
 • قفل فرمان به عنوان ابزار امنیتی کم قیمت: قیمت قفل‌های فرمان چندان پایین‌ نیست؛ اما اگر قرار باشد هزینه خرید هر یک از آن‌ها را با انواع سیستم‌های امنیتی مثل دزدگیر مقایسه کنیم احتمالا گزینه‌ای اقتصادی است. ضمن این که برخی از سارقان ممکن است با باز کردن خودرو قفل فرمان را هم به سرقت ببرند. بنابراین جایگزینی آن هزینه زیادی نمی‌طلبد.

آشنایی با انواع قفل فرمان در بازار

انواع قفل‌های فرمان در نوع عصایی، کشویی و ساده تولید می‌شوند. مدل‌های عصایی امکان اتصال به پدال دارند و بنابراین می‌توان گفت که نوعی قفل فرمان پدال هستند.

مدل‌هایی که فقط روی فرمان قرار می‌گیرند حالت کشویی دارند. وزن این قفل فرمان‌ها مشابه با انواع عصایی است؛ اما برای استفاده از آن‌ها نیازی به خم شدن ندارید. در مقابل این مدل انواع قفل عصایی وجود دارد که برای اتصال به پدال باید زمان بیش‌تری صرف کنید. به نظر می‌رسد باز کردن مدل‌های عصایی برای سارقان زمانبرتر باشد.

فاکتورهایی که در خرید انواع قفل فرمان باید بدانید

قفل‌های فرمان به صورت اختصاصی برای خودروهای مختلف تولید نمی‌شوند. بنابراین قفل فرمان انواع ماشین‌های داخلی یا خارجی تفاوتی با هم ندارد. با این حال لازم است چند فاکتور مهم را در خرید خود در نظر بگیرید:

سازگاری قفل فرمان با نوع خودرو شما

اگرچه قفل فرمان‌ها به صورت عمومی تولید می‌شوند اما بد نیست در عمل سازگاری آن را با خودرو خود بسنجید. برای برخی از مدل‌های خارجی ممکن است در انتخاب قفل فرمان از نوع عصایی به مشکل بربخورید. بنابراین توصیه می‌کنیم در صورت امکان محصول را روی خودرو تست کنید.

نمای ظاهری و بدنه قابل مشاهده قفل فرمان

همانطور که گفتیم استفاده از قفل فرمان یک مزیت مهم دارد و آن تهدید روانی سارقان به محض دیدن قفل روی فرمان است. بنابراین لازم است محصولی که خریداری می‌کنید قابل مشاهده، بزرگ و دارای رنگ مشخص نسبت به اتاق داخلی خودرو باشد.

شاید مدل‌های عصایی از این جهت که سارق برای باز کردن قفل مجبور به خم شدن باشد بهتر باشند؛ اما مدل‌های مختص فرمان به سبب این که بهتر دیده می‌شوند مزایای خود را دارند.

سهولت در استفاده از قفل فرمان

در برخی از انواع مدل‌های قفل فرمان اتصالات بین بدنه دشوار است و همین موضوع باعث می‌شود راننده از نصب قفل روی فرمان به سبب زمانبر بودن منصرف شود. بنابراین راحتی و سهولت در باز و بسته کردن قفل از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوع کلید انواع قفل فرمان‌ها

کلید اکثر قفل‌ فرمان‌های بازار کامپیوتری و در برخی از موارد از نوع چهار پر یا ساده است. اگرچه در گذشته تصور می‌شد کلید کامپیوتری عملکرد دقیق‌تر و امنیت بالاتری دارد اما در عمل تفاوتی بین کلیدها دیده نمی‌شود.

سخن آخر

خرید قفل فرمان از ابتدایی‌ترین تجهیزات امنیتی خودرو است که باید همیشه به همراه داشته باشید. حتی یک لحظه توقف خودرو می‌تواند خطرآفرین باشد؛ اما استفاده از انواع قفل فرمان کشویی یا عصایی نوعی هشدار تهدید آمیز است؛ چون باز کردن آن‌ها زمانبر خواهد بود و بنابراین به بهبود ضریب امنیتی خودرو کمک می‌کنند.

انتخاب شما کدام است؟ با وجود دزدگیر تا چه اندازه از قفل فرمان استفاده می‌کنید؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر