امروز01 اردیبهشت 1403

راهنمای انتخاب رنگ مو بر اساس پوست، رنگ چشم و مو

انتخاب رنگ مو
3.2/5 - (5 امتیاز)

بهترین مارک رنگ مو جدید، ترکیبی بر اساس رنگ پوست

3.2/5 - (5 امتیاز)

چه رنگ مویی را انتخاب کنیم؟

همه‌ی ما حداقل یک بار این سوال را از خودمان پرسیده‌ایم. رنگ کردن موها به ما اجازه می‌دهد که یک تغییر به سبک و استایل خود ببخشیم، درخشندگی و جذابیت مو‌های خود را بیشتر کنیم و یا اینکه موهای سفید خود را بپوشانیم. اما چگونه به انتخاب یک رنگ مو برسیم که مطمئن باشیم به ما می‌آید؟

سه راه برای تصمیم‌گیری پیش روی شما قرار دارد: باید رنگی را انتخاب کنید که با توجه به رنگ پوست و رنگ چشم شما طبیعی به نظر برسد. در ادامه با جزئیات بیشتری به این موضوع خواهیم پرداخت.

۱- رنگ مو را بر اساس رنگ موی طبیعی خودمان انتخاب کنیم:

اولین انتخاب ما این خواهد بود که رنگ طبیعی موهای خود را در نظر بگیریم. از آنجا که اکثر بانوان رنگ کردن موها را راهی برای پنهان کردن موهای سفید خود و یا براق و زیبا تر کردن موهای طبیعی خود می‌دانند; پس در صورتی که رنگی که انتخاب می‌کنیم به رنگ اصلی موهای ما نزدیکتر باشد، نتیجه کار بسیار زیبا و هماهنگ و با ظرافت خواهد شد. بدون در نظر گرفتن زیر شاخه‌های رنگ‌ها، 5 طیف رنگ اصلی برای موها وجود دارد:

  1. مشکی
  2. قهوه ای سیر
  3. قهوه ای روشن (بلوطی)
  4. طلایی (بلوند)
  5. نارنجی (حنایی)

حالا در ادامه ذکر خواهیم کرد که با توجه به هر رنگی چه طیفی برای رنگ کردن موهای خود را انتخاب کنید:

برای موهای مشکی:

بیشترین رنگ‌های توصیه شده برای این گروه، خود رنگ مشکی، قهوه‌ای و بلوطی تیره است. چرا که این رنگ ها تضاد چشمگیری با رشد ریشه مو ایجاد نخواهند کرد.

موهای قهوه‌ای:

برای این گروه هم بهتر است در خانواده رنگ‌های تیره از طیف سیاه تا بلوطی بمانید. از طرفی می‌توانید با طیف ها و بازتاب‌های این رنگ ها خلاقیت به خرج دهید تا نتیجه کار کمی متفاوت باشد: مثلا استفاده از رنگ‌های قهوه ای شکلاتی، فندقی و یا حتی خاکستری.

موهای با رنگ بلوطی:

برای این گروه می‌توانید آزادی عمل بیشتری داشته باشید و از طیف مشکی تا رنگ های بلوند استفاده کنید. می‌توان گفت این رنگ تقریبا میانگینی بین رنگ‌های تیره و روشن است.
می‌توانید برای رنگ موهای طبیعی با این رنگ از روشن کردن موها با هایلایت استفاده کنید و مطمئن باشید که نتیجه بهتر از رنگ تیره زدن خواهد شد.

موهای بلوند:

به لطف این رنگ که جزو گروه روشن و درخشان است می‌توانید تا حد رنگ‌هایی چون استخوانی یا پلاتینی نیز پیش بروید ولی از طرفی دیگر حواستان باشد که برای تیره کردن از بلوطی بیشتر پیش نروید.

گروه رنگ موهای حنایی- قرمز- نارنجی:

افراد با موهای دارای این رنگ می‌توانند از طیف رنگ های مسی برای هایلایت موهایشان استفاده کنند و همچنین برای رنگ کردن تا گروه رنگ‌های روشن‌تر چون بلوند و طلایی پیش بروند.

2. انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست:

راه دیگر، انتخاب رنگ موی جدید بر اساس رنگ پوست‌مان است. بعضی رنگ‌ها با توجه به هماهنگی تناژ با رنگ پوست ما؛ به خصوص پوست صورت، بسیار زیباتر و مناسب جلوه خواهند کرد. در ضمن این نکته را نیز باید ذکر کرد که با توجه به ویژگی‌های ظاهری منحصر به فرد هر شخص برای مثال رنگ چشمان، ممکن است بتوان رنگی را انتخاب کرد که خارج از قاعده‌های پیشنهادی ما باشد.

پوست های روشن ( تناژ سفید و صورتی):

پیشنهاد می شود که افراد با این رنگ پوست از انتخاب رنگ های بسیار تیره برای موهای خود خودداری کنند؛ چرا که احتمال دارد جلوه‌ای رنگ پریده به چهره‌شان بدهد.

پوست هایی با روشنی متوسط تا تیره رنگ:

شاید بهتر باشد از انتخاب رنگ‌های خیلی روشن و بلوند خودداری کنید چر اکه ممکن است نتیجه کار مصنوعی به نظر بیاید؛ مگر اینکه چنین تغییر ناگهانی از قبل مدنظر شما باشد.

در کنار این نکات، این را هم نباید فراموش کنید که انتخاب تناژ رنگی که دقیقا رنگ پوست شما را تداعی کند اشتباه است چرا که احتمالا باعث خواهد شد جلوه‌ی گیسوان شما کمتر به چشم بیاید.

3. انتخاب بر اساس رنگ چشم:

خب این مورد نیز یکی دیگر از راه‌های کمک گرفتن برای رسیدن به انتخاب است؛ اگر می‌خواهید که تغییر چشمگیری در ظاهر خود ایجاد کنید یا جذاب به نظر برسید. رنگ چشم شما یک جور دست آورد منحصر به فرد به حساب می‌اید که در هنگام آرایش صورت خود نیز باید به آن توجه داشته باشید. آبی، سبز، قهوه ای، مشکی، روشن یا تیره؛ رنگ چشم شما هرچه که باشد می‌توانید با انتخاب رنگ مویی که با رنگ چشم شما در تناسب و هماهنگی باشد، زیبایی چشمانتان را نیز بیشتر جلوه دهید.

چشمان آبی یا سبز:

با توجه و در نظر گرفتن رنگ پوست، این رنگ از چشمان می‌توانند زیبایی یک رنگ براق و درخشان را بیشتر کنند. مثلا طیف های مسی برای افراد مو حنایی با این چشمان ترکیب جالبی خواهد شد. یا حتی به مشکی برای افراد با پوست روشن می‌توان فکر کرد. رنگ پلاتینی هم برای کسانی که خواستار زیبایی به سبک مردمان اروپای شمالی هستند، گزینه خوبی است.

چشمان قهوه ای:

قهوه‌ای سوخته و یا فندقی روشن؛ افراد دارای چشمانی با این رنگ نگاه گیرایی دارند که اگر با گیسوانی با رنگ های گرم کنار هم قرار بگیرند جذابیتی دو چندان خواهند داشت. سیاه، قهوه ای، بلوطی و یا گروه رنگ های ماهاگونی و قرمز می‌توانند از گزینه‌های شما باشند. برای زیبایی و جلوه بیشتر به خلاقیت با استفاده از هایلایت‌ها و درخشان کردن موهایتان فکر کنید تا یک ویژگی تازه به ظاهر جدید خود بخشیده باشید.

چشمان مشکی:

واضح است که بهتر است از انتخاب رنگ‌های بسیار روشن حذر کنیم و رنگ‌های تیره با هایلایت های متفاوت را امتحان کنیم. مثلا هایلایت هایی با طیف رنگ مسی به خصوص به پوست‌های افراد دورگه با پوست های گندمگون بسیار متناسب خواهد شد؛ این در حالیست که افراد با پوست روشن‌تر خوب است که به دنبال هایلایت‌هایی با رنگ طلایی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر