امروز26 فروردین 1403

خرید سرویس غذاخوری [آرکوپال، چینی، شیشه، سرامیک]

سرویس غذاخوری
5/5 - (2 امتیاز)

میزبانی و پذیرایی بی‌نظیر با انواع سرویس غذاخوری

آداب میزبانی و مهمانی بین ما ایرانیان همیشه خاص و متفاوت بوده است. اگر در تدارک مهمانی هستید بعد از استقبال و خوشامدگویی این نحوه چیدمان و ظروف و سرویس غذاخوری است که بیش از هر چیز جلب توجه می‌کند. فکر می‌کنید تا چه اندازه آداب‎دان هستید؟

به جز نوع غذایی که تناول می‌کنیم همین دورهمی‌ها و حسی که از چیدمان تا ظروفی که برای سرو غذا استفاده می‌شوند اهمیت زیادی دارند. ظروف غذاخوری معمولا به صورت سرویس چند پارچه و شامل دیس، بشقاب، پیش‌دستی و … هستند که به میز پذیرایی از مهمان‌ها رنگ و لعاب دیگری می‌دهند. فقط کافی است کمی سلیقه و البته دقت در خرید به خرج دهید.

در راهنمای خرید امروز به‌نظر قصد داریم سرویس غذاخوری و تمام نکاتی را که در خرید تا استفاده از آن‌ها برای سرو غذا اهمیت دارند بررسی کنیم. برای تجربه میزبانی تمام‌عیار و همه‌چیزتمام این مطلب را از دست ندهید!

معرفی و بررسی انواع سرویس غذاخوری از برندهای معتبر

پیشنهاد به نظر

سرویس غذاخوری 8 پارچه کد 10351

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 8 پارچه
 • مناسب برای: 2 نفر
 • جنس: سرامیک

سرویس 8 پارچه طرح عشق مجموعه کاملی از بشقاب غذاخوری، پیاله، خورش خوری و ماگ است که با طرح زیبا و خلاقانه قلب تولید می‌شود. بدنه این سرویس زیبا از سرامیک مقاوم نسبت به حرارت است و قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی یا تحمل حرارت مایکروویو را دارد.

سرویس غذاخوری 30 پارچه مدل A100

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 30 پارچه
 • مناسب برای: 6 نفر
 • جنس: سرامیک

روی این سرویس 30 پارچه سرامیکی رنگی به عنوان ست کامل پذیرایی از مهمان‌ها حساب کنید! این مجموعه از پلوخوری، خورش خوری، پیش دستی، پیاله ماست، دیس گرد، سس خوری، نمکدان و کاسه گرد تشکیل شده است. بدنه سرامیکی این سرویس با رویه لعابی پوشیده و تزئین شده که در برابر حرارت مقاوم است.

سرویس غذاخوری 102 پارچه چینی زرین ایران سری رادیانس

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 102 پارچه
 • مناسب برای: 12 نفر
 • جنس: چینی

این روزها ظروف چینی به یکی از ترندهای پرطرفدار سرویس غذاخوری تبدیل شده‌اند و کاربرد گسترده‌ای در دکوراسیون داخلی دارند. سری رادیانس از مجموعه‌های پرفروش چینی زرین و مناسب پذیرایی از 12 نفر است.

این ست زیبا مجموعه کاملی از پیاله، پیش دستی، بشقاب غذاخوری، دیس، قوری، بشقاب خورش خوری، ظرف سالاد، نعلبکی، سوپ خوری و شکرریز و نمکدان است.

بخش داخلی این سرویس با رویه لعابی پوشیده شده و می‌توانید با خیال راحت ظروف را داخل ماشین ظرفشویی یا مایکروویو قرار دهید.

سرویس غذاخوری 28 پارچه پارس اوپال مدل 229

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 28 پارچه
 • مناسب برای: 6 نفر
 • جنس: اوپال

ظروف اوپال رقیب سرسخت ظروف چینی هستند که با قیمت اقتصادی‌تر به فروش می‌رسند. سرویس غذاخوری پارس اوپال شامل 28 ظرف مختلف با طراحی زیبا و هنرمندانه است که به سبک پذیرایی شما شکوه بیش‌تری می‌دهد.

این سرویس شامل ظرف سالاد، دیس، بشقاب غذاخوری، خورش خوری، میوه‌خوری، نمک پاش و پیاله است.

سرویس غذاخوری چینی زرین ایران سری ایتالیا

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 102 پارچه
 • مناسب برای: 12 نفر
 • جنس: چینی

سرویس 102 پارچه چینی زرین کامل‌ترین مجموعه غذاخوری است که می‌توانید برای میزبانی بی‌نظیر از مهمانان خریداری کنید. این سرویس زیبا از جنس چینی با تزئین پلاتین تولید شده و با رویه رنگ و لعاب پوشیده شده است. بنابراین مقاومت بیش‌تری نسبت به سایر ظروف چینی و اوپال دارد.

سرویس 102 پارچه چینی زرین شامل سوپ خوری، ظرف سالاد، سالاد خوری، دیس، بشقاب غذا خوری، بشقاب خورش خوری، پیش دستی، قوری چای خوری، فنجان، نعلبکی، قندان، شکر ریز و نمک پاش است.

سرویس غذاخوری چینی پردیس کاشان مدل پاریس

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 30 پارچه
 • مناسب برای: 6 نفر
 • جنس: چینی

اگر به طرح‌های کلاسیک و مینیمال علاقه دارید مدل پاریس چینی پردیس کاشان پیشنهاد به نظر به شما ساده‌پسندان است. این سرویس زیبا مجموعه کاملی از کاسه، دیس، بشقاب غذاخوری، بشقاب خورش خوری، پیش دستی، نمک پاش، پیاله و ظرف سس است.

نوار تزئینی طلایی رنگ حاشیه این ظروف ظرافت و زیبایی خاصی به این مجموعه بخشیده است.

سرویس غذا خوری 25 پارچه آذین اوپال کد 139

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 25 پارچه
 • مناسب برای: 6 نفر
 • جنس: شیشه

برای پذیرایی از مهمان‌ها بد نیست یک بار جلا و زیبایی چشمنواز ظروف شیشه‌ای را امتحان کنید. سرویس غذاخوری آذین اوپال مجموعه کاملی از دیس، بشقاب غذاخوری، بشقاب خورش خوری، پیش دستی و پیاله است که به صورت چند رنگ تولید می‌شود. سرویس شیشه‌ای آذین اوپال را می‌توانید با خیال راحت در مایکروویو و ماشین لباسشویی قرار دهید.

سرویس غذاخوری چینی زرین ایران سری کواترو

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 27 پارچه
 • مناسب برای: 6 نفر
 • جنس: چینی

سری کواترو برای خاص‌پسندان و کسانی که طرح‌های ساده، کلاسیک و زیبا را می‌پسندند تولید شده است. این سرویس شامل 27 جز کاربردی دیس، بشقاب غذاخوری، بشقاب خورش خوری، پیش دستی و نمک پاش است. این ست قابلیت قرارگیری در مایکروویو و ماشین ظرفشویی دارد.

سرویس غذاخوری 28 پارچه پارس اپال کد 400

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 28 پارچه
 • مناسب برای: 6 نفر
 • جنس: اوپال

سری گل‌های بهاری یکی از پرفروش‌های ظروف غذاخوری پارس اوپال است که برای میزبانی شایسته و باسکوه‌تر از همیشه تولید می‌شود. این مجموعه از 6 بشقاب غذاخوری، خورش خوری، پیش دستی، دیس، کاسه سالاد و نمکدان تشکیل شده و با توجه به کیفیت و زیبایی ظاهری، ارزش خرید بالایی دارد.

سرویس غذاخوری27پارچه چینی زرین ایران سری کواترو مدل رزفلاور

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 27 پارچه
 • مناسب برای: 6 نفر
 • جنس: چینی

ظرافت هنرمندانه و زیبایی متمایز در طراحی سرویس غذاخوری زرین ایران مدل رز فلاور خلاصه شده است. این مجموعه کامل شامل کاسه، دیس، بشقاب غذاخوری، بشقاب خورش خوری، پیش دستی و نمک پاش است که به نوار طلایی رنگ مزین شده‌اند.

برای حفظ طرح و نوارهای تزئینی این سرویس چینی پیشنهاد می‌کنیم از قرار دادن آن در مایکروویو پرهیز کنید و با آب ولرم آن را شستشو دهید.

سرويس غذاخوري ٢٨ پارچه پارس اپال كد ٢٠٧

مشخصات محصول

 • تعداد کلی ظروف: 28 پارچه
 • مناسب برای: 6 نفر
 • جنس: اوپال

ظروف اوپال ظرافت بیش‌تری نسبت به ظروف چینی دارند و طرح و نقش آن‌ها متنوع‌‌تر است. سرویس غذاخوری 28 پارچه پارس اوپال با طرح گل تولید شده و قابلیت قرارگیری در مایکروویو و ماشین ظرفشویی دارد.

این سرویس مجموعه کاملی از کاسه، ظرف سالاد، دیس، بشقاب غذاخوری، بشقاب خورش خوری، پیش دستی و نمک پاش است.


مهمانی با سرویس غذاخوری هویت پیدا می‌کند!

تا زمانی که ظرف و ظروف مناسبی در کار نباشد غذاها با هر طعم و عطر و رنگی بی‌هویت هستند. این ظروف هستند که انتخاب دقیق و هوشمندانه آن‌ها می‌تواند بازتابی از کیفیت غذا باشند. مهم‌تر این که زیبایی و شکل و شمایل ظروف هم به جز نوع غذا از دید مهمانان ریزبین پنهان نمی‌ماند!

سرویس‌های غذاخوری همانطور که از نامشان پیدا است مجموعه‌ای از ظروف کاربردی برای سرو غذا هستند که بیش‌تر در وعده شام، ناهار یا عصرانه استفاده می‌شوند. برخی از سرویس‌ها با بیش از 100 پارچه تولید می‌شوند و شامل تنوع و تعداد بالاتری از ظروف سرو غذا می‌شوند.

آشنایی با اقلام موجود در سرویس غذاخوری

هر چیزی که برای سرو غذا ضروری باشد ممکن است در سرویس مخصوص غذاخوری وجود داشته باشد. انواع پیاله، ظروف مخصوص سالاد، پیش‌غذا یا دسر، سوپ‌خوری، لیوان، دیس، پیاله، نمکدان و پارچ از اجزای اصلی سرویس غذاخوری هستند.

این سرویس‌ها بر حسب تعداد اقلام موجود برای 6 تا بیش از 24 نفر کافی هستند. مهم‌تر این که امروزه انواع سرویس غذاخوری برای استفاده در مهمانی‌ها یا مصارف روزمره طراحی می‌شوند و بنابراین یک سرویس مناسب لزوما شیک، گران‌قیمت و پر زرق و برق نیست!

راهنمای انتخاب جنس سرویس پذیرایی

جنس اقلام موجود در سرویس پذیرایی و سرویس غذاخوری ممکن است از چینی، چینی استخوانی، سرامیک، شیشه، اوپال، شیشه و ملامین باشد و حتی می‌توانند بر همین اساس به صورت دکوراتیو در منزل استفاده شوند.

میزبانی متفاوت با سرویس غذاخوری اوپال

اوپال نسل سبک‌تر سرویس‌های غذاخوری است که علاوه بر زیبایی بیش‌تر از دوام بالاتری هم برخوردار هستند.

بسیاری از ظروف اوپال که برای سرویس غذاخوری تولید می‌شوند طرح‌های متنوع و رنگبندی جذابی دارند و همین موضوع در زیبایی میز پذیرایی میل خوردن غذا را در مهمانان افزایش می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های مهم ظروف اوپال نسبت به چینی امکان قرارگیری در مایکروویو و ماشین ظرفشویی است.

سرویس‌ سرامیکی لعاب‌دار برای مصارف روزمره

ظاهر ساده و رنگ‌های مات و براق به کار رفته در ظروف سرامیکی برای استفاده معمول و روزمره مناسب است. برخی از سرویس‌های غذاخوری سرامیک علاوه بر اقلام معمول پارچ و لیوان هم دارند و بنابراین یک مجموعه کامل برای استفاده روزمره خانواده‌ها هستند.

سرویس غذاخوری چینی با طراحی چشم‌نواز

همان چینی‌هایی که استفاده از آن‌ها در گذشته مرسوم بود امروزه با عنوان ظروف چینی ساده یا چینی استخوانی تولید و به صورت گسترده استفاده می‌شوند.

سرویس ظروف چینی معمولا یک لعاب براق دارند و می‌توانید آن‌ها را با خیال راحت و بدون نگرانی بابت خط و خراش روی لعاب در مایکروویو قرار دهید. تولیدکنندگان ایرانی پیشرو طراحی و عرضه زیباترین ظروف چینی با طرح‌های بسیار متنوع و چشمنواز هستند که به صورت دکوراتیو هم استفاده می‌شوند.

ظروف ملامین برای استفاده روزمره، سفر و کودک

استفاده از ملامین هنوز از چرخه مصرف حذف نشده است. اخیرا طرح‌های متنوع‌تری به ظروف ملامینی افزوده شده و خلاصه از نظر ظاهری با انواع ظروف چینی ایرانی موجود در بازار رقابت می‌کنند.

شاید ملامین گزینه مناسبی برای میزبانی نباشد؛ اما وزن سبک و مقاومت در برابر ضربه در ملامین باعث می‌شود تا این ظروف برای استفاده روزمره، طول سفر و کودکان مناسب باشد. خیلی از ظروف ملامین با طرح کودکانه و کارتونی تولید می‌شوند و برای استفاده در مهد کودک، مدارس و … گزینه بهتری خواهند بود.

ظروف غذاخوری شیشه‌‌ای با زیبایی بیش‌تر

طرح و نقش ظرف‌های شیشه‌ای که برای پذیرایی از مهمان تولید می‌شوند بی‌نظیر است. ظروف شیشه‌ای معمولا به صورت مات یا شفاف طراحی می‌شوند و مقاومت خوبی در برابر شستشو در ماشین ظرفشویی یا قرارگیری در مایکروویو دارند.

یکی از چالش‌های خرید ظروف غذاخوری چینی احتمال شکستگی و آسیب به بدنه ظریف آن‌ها به دنبال استفاده مداوم است.

سخن آخر

نوع ظروف پذیرایی و سرویس غذاخوری که استفاده می‌شود تا حد زیادی نمایانگر سلیقه، سبک زندگی و البته اعتبار میزبان و میزبانی او است. ظروف چینی، اوپال، سرامیک، شیشه‌ای و ظروف مسی از مدل‌های پرفروش بازار هستند که تنوع طرح و رنگ بالایی در بازار دارند.

در خرید سرویس غذاخوری به نوع رویه، تعداد اقلام سرویس و قابلیت قرارگیری آن در ماشین ظرفشویی و مایکروویو دقت کنید. کدام یک از طرح‌های معرفی شده را برای یک میزبانی متفاوت بیش‌تر می‌پسندید؟

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
1 نظر