امروز23 مرداد 1401

راهنمای خرید بهترین پشتی طبی صندلی اداری و خودرو + 10 مدل باکیفیت

بهترین پشتی طبی صندلی خودرو و اداری
5/5 - (1 امتیاز)

تقریبا هر کسی کمردرد را در طول عمر تجربه می‌کند و این مسئله با ماشینی شدن زندگی امروز شیوع بیش‌تری در جوامع مدرن دارد. کمر درد و عوارض تابع آن نظیر درد گردن خود به خودی ایجاد نمی‌شوند و جالب است بدانید نقش هیچ چیز در بروز درد ناحیه ستون فقرات پررنگ‌تر از ما و سبک زندگی ما نیست!

مهم‌ترین دلیل درد کمر نشستن‌های طولانی مدت بوده که این روزها به لطف دورکاری و فعالیت‌های غیرحضوری در دوران پاندمی بیش‌تر از قبل شده است. از شرایط به وجود آمده گریزی نیست اما شاید با استفاده از انواع بهترین پشتی طبی صندلی خودرو و اداری بتوان فشار ناشی از کار و سبک اشتباه پشت میزنشینی و رانندگی طولانی مدت را کاهش داد.

اگر اولین بار است درباره پشتی‌های طبی می‌شنوید و مشتاق هستید از این ابزار طبی برای محل کار یا خودرو استفاده کنید همراه ما باشید. در راهنمای خرید امروز به‌نظر پاسخ تمام سوالات مرتبط که ذهنتان را به خود مشغول کرده دریافت می‌کنید.

بررسی انواع بهترین پشتی طبی صندلی خودرو و اداری

مدل محبوب

پشتی طبی زیفن مدل Back

مشخصات محصول

 • جنس داخل: فوم نرم
 • جنس روکش: پلی استر

طراحی پشتی طبی زیفن مدل Back مناسب قرارگیری پشت صندلی خودرو و انواع صندلی‌های اداری و معمولی است. به محض نشستن افراد فوم داخلی این پشتی شکل ستون فقرات را به خود می‌گیرد و از عضلات به خوبی حمایت می‌کند.

ارتفاع و عرض پشتی طبی زیفن به سادگی و با بند کشی روی صندلی قابل تنظیم است. طراحی این محصول ارگونومیک بوده و از گواهی‌نامه‌های تاییدی مراجع معتبر برخوردار است.

پشتی طبی نگین کد 16895

مشخصات محصول

 • جنس داخل: پلی استر
 • جنس روکش: پلی استر

زاویه نامناسب حین نشستن مهم‌ترین عامل کمردردهای مزمن است. پشتی طبی نگین مخصوص صندلی خودرو و اداری تولید شده و به بهترین شکل ممکن گودی کمر را پر می‌کند. ارتفاع پشتی این صندلی با یک پیچ تنظیم به سادگی تغییر می‌کند و رویه آن قابلیت تنفس و گردش هوای مناسبی دارد.

پشتی طبی درمان پژوه مدل Massager Type

مشخصات محصول

 • جنس داخل: فوم نرم
 • جنس روکش: مخمل

اغلب صندلی‌ها گودی کمر را پر نمی‌کنند و همین موضوع زاویه نشستن فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پشتی طبی درمان پژوه مدل Massager Type با روکش مخمل و قابلیت جذب تعریق تولید شده و محصولی ایده‌آل برای اصلاح فرم نشستن افراد است.

یکی از نقاط قوت این صندلی طبی برآمدگی‌های پشتی برای گردش هوا بهتر است.

پشتی کمری طبی باراد مدل LS2

مشخصات محصول

 • جنس داخل: مموری فوم
 • جنس روکش: پارچه‌ای

از پشتی کمری طبی باراد مدل LS2 روی انواع صندلی و حتی صندلی خودرو راننده و سرنشینان می‌توانید استفاده کنید. طراحی این محصول منحصر به فرد است. به این شکل که وسط آن با یک تیغه منعطف پلیمری پر شده که به خوبی با میزان گودی کمر فرد تطابق پیدا می‌کند.

رویه این صندلی با روکش اسپیسر پوشیده شده که یک لایه ضد تعرق و با قابلیت عبور و تبادل هوا ایجاد می‌کند.

پشتی طبی صندلی کال تکس مدل KAL-TK

مشخصات محصول

 • جنس داخل: مموری فوم
 • جنس روکش: پلی استر

نحوه نشستن نقش مهمی در شکل‌‌گیری ستون فقرات دارد. یکی از ابزارهای طبی مناسب برای اصلاح فرم کمر و زاویه نشستن پشتی صندلی کال تکس مدل KAL-TK است. این محصول با روکش قابل شستشو و نرم تولید شده و با کش به صندلی وصل می‌شود.

پشت کمری هوشمند مدل Office

مشخصات محصول

 • جنس داخل: فوم نرم
 • جنس روکش: کتان

عادات اشتباه نشستن باعث وارد شدن فشار مضاعف بر مهره‌های کمری و درد و ناراحتی در سنین بالاتر می‌شود. پیشنهاد متخصصان ارتوپدی استفاده از انواع پشتی نظیر پشت کمری هوشمند مدل Office است که فرم نشستن افراد را صورت اجباری تغییر می‌دهند.

این پشتی کمری از فوم نرم و دارای مموری تولید شده و کاملا هوشمند است. به این شکل که گودی کمر فرد را به صورت کامل و بدون پر کردن فضای صندلی می‌پوشاند و در مجموع فشار روی کمر را کاهش می‌دهد

پشتی طبی هایتک مدل HI-BP120

مشخصات محصول

 • جنس داخل: فوم نرم
 • جنس روکش: مخمل
نقاط قوت
 • روکش آنتی باکتریال و ضد آلرژی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پشتی طبی هایتک مدل HI-BP120 طراحی نرم و کاملا ارگونومیک آن برای اصلاح ستون فقرات در درازمدت است. روکش این محصول کاملا ضد حساسیت و آنتی باکتریال است. با وجود منافذ موجود در روکش این پشتی گردش هوا افزایش و میزان تعریق کاهش می‌یابد.

پشتی طبی کالتکس مدل لوکس کد 002

مشخصات محصول

 • جنس داخل: فوم نرم، پلی استر
 • جنس روکش: پلی استر

هرگونه انحراف از زاویه طبیعی ستون فقرات باعث ایجاد دردهای ناحیه درد و کمر در افراد به ویژه کارمندان و رانندگان می‌شود. پشتی طبی کالتکس مدل لوکس حمیت و اتکا مناسبی برای حفظ این زاویه ایجاد می‌کند و قابل شستشو است.

روکش این محصول با پارچه لمینیت شده و طراحی مستحکم آن از انحراف بدن حین نشستن روی صندلی اداری و خودرو جلوگیری می‌کند.

پشتی طبی صندلی آکسون مدل اداری

مشخصات محصول

 • جنس داخل: فوم نرم
 • جنس روکش: پارچه‌ای

عدم تحرک و عادات اشتباه پشت میزنشینی دست به دست هم می‌دهند تا با مشکلاتی نظیر درد کمر، ستون فقرات و گردن روبرو شوید. پشتی طبی صندلی آکسون محصولی مقاوم با رویه مشبک و زیبا برای اتصال به صندلی است که فرم کمر را حین نشستن اصلاح می‌کند.

این پشتی از فوم نرم قابل شستشو تولید شده و گردش هوای مطلوبی در ناحیه کمر و پشت بدن ایجاد می‌کند.

پشتی بی تی بی مدل sn-fc512

مشخصات محصول

 • جنس داخل: فوم نرم
 • جنس روکش: مخمل

اگر به دنبال خرید پشتی کاملا طبی با طراحی ارگونومیک هستید پشتی طبی BTB انتخاب مقرون به صرفه و مناسبی برای پشت میزنشینی و صندلی خودرو است. بخش داخلی این پشتی از پلی اورتان و ژل تولید شده که این ژل در تماس غیرمستقیم با بدن میزان تعریق را کاهش می‌دهد.

پشتی طبی کالتکس مدل ترمه کد 001

مشخصات محصول

 • جنس داخل: فوم نرم، پلی استر
 • جنس روکش: پلی استر

پشتی طبی کالتکس پشتیبان خوبی برای پر کردن گودی کمر و ایجاد انحنای مناسب حین نشستن است. هر نوع انحراف از محور ستون فقرات باعث دردهای مزمن کمری می‌شود و این پشتی با طراحی کاملا ارگونومیک به اصلاح و کاهش آن کمک می‌کند.

تجربه متفاوت استفاده از پشتی‌های طبی

حتما تا به حال بارها اسم بالش طبی را برای کاهش درد گردن و اصلاح مشکلات خواب شنیده‌اید. پشتی‌های طبی هم از نسل همان بالش‌هایی هستند که با اهداف درمانی و ارتوپدی تولید و مصرف می‌شوند.

ساختار پشتی طبی یک فوم مموری دار یا دارای حافظه بوده که متناسب با آناتومی ستون فقرات و کاملا ارگونومیک طراحی شده است. این وسیله کاربردی در ظاهر بسیار ساده است؛ اما طراحی آن فشار روی ستون فقرات را آزاد می‌کند و باعث می‌شود مهره‌ها به ناچار در موقعیت مناسب و اصلاح شده حین نشستن قرار گیرند.

مهم‌ترین فاکتور در خرید پشتی طبی توجه به متریال یا مواد به کار رفته داخل بالش است. این مواد معمولا قابلیت تنفس بالایی دارند، حساسیت زا نیستند و همزمان ایمنی و راحتی مصرف کننده را تامین می‌کنند. بنابراین به نظر می‌رسد اگر پشتی طبی تمام این ویژگی‌ها را داشته باشد انتخاب مناسبی برای استفاده در تمام فصول سال حتی روزهای گرم تابستان باشد.

پشتی‌های طبی علاوه بر صندلی معمولی، قابلیت نصب روی صندلی خودرو دارند. بنابراین در هر موقعیتی می‌توانید تجربه‌ای متفاوت با پشتی‌های طبی داشته باشید.

چه کسانی به پشتی‌های طبی صندلی نیاز دارند؟

هر کسی که عادت به یک‌جانشینی دارد و یا مدت زمان طولانی در روز را در یک موقعیت ثابت نظیر پشت میز سپری می‌کند به پشتی طبی احتیاج دارد.

البته این روزها در ساختار اکثر صندلی‌های اداری از کوسن‌های طبی کوچکی استفاده می‌شود که نقش پشتی‌های طبی جداگانه را ایفا می‌کنند. با این حال خیلی از کارمندان ممکن است از صندلی ساده استفاده کنند یا در دوران دورکاری امکانات کافی برای نشستن طولانی مدت در منزل را نداشته باشند. صندلی خودروها هم معمولا فاقد پشتی طبی استاندارد است.

اگر تجربه استفاده از پشتی‌ طبی را داشته باشید حتما می‌دانید که اولین مزیت استفاده از این وسیله راحتی بیش‌تر در طول یک جانشینی است. به زبان دیگر پشتی طبی کمک می‌کند تا دردهای معمول کمر و گردن هنگام پشت میز نشینی کاهش پیدا کند. همزمان با این پشتی حالت ستون مهره‌ها نیز اصلاح می‌شود.

فاکتورهای کلیدی در انتخاب فرم پشتی طبی صندلی

برندهای مختلفی پشتی‌ طبی تولید می‌کنند و پشتی‌ها از نظر طراحی و کاربرد تفاوت دارند. قانون ثابتی برای انتخاب پشتی طبی وجود ندارد و بهتر است هنگام خرید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

وضعیت بدنی فرم کمر هنگام نشستن

منظور از وضعیت بدنی در خرید پشتی طبی گودی کمر و حالت آن هنگام نشستن و ایستادن است. در صورتی که گودی کمر شما از حد استاندارد بیش‌تر است به پشتی‌های چاق و عمیق‌تر نیاز دارید که طراحی آن‌ها فضای بین صندلی و کمر را پر کند.

طراحی صندلی و میز کار

اگر صندلی کار یا اداری شما حالت خمیده و منعطفی دارد به پشتی سفت و سختی نیاز دارید که فرم ثابت ستون فقرات در ساعات طولانی کار حفظ شود. البته دقت داشته باشید که اگر پشتی صندلی استاندارد نباشد حتی با وجود پشتی طبی هم نمی‌توانید درد و معضلات پشت میزنشینی را کاهش دهید.

دفعات ایستادن و نشستن روی صندلی

در محل کار هر چند وقت یک بار از روی صندلی برمی‌خیزید و می‌ایستید؟ اگر فکر می‌کنید در محل کار رفت و آمد زیادی دارید بهتر است از پشتی‌های طبی بند دار استفاده کنید که با کمربند به محل صندلی ثابت می‌شوند.

نحوه استفاده از پشتی طبی روی صندلی

برای نصب پشتی طبی روی صندلی به محل قرارگیری پشتی و هم راستایی آن با گوش، شانه و باسن دقت کنید. محور بدن با نصب پشتی بدن باید در یک راستا قرار گیرد و برای عادت کردن به پشتی مجبور به خم کردن کمر نباشیم.

بهترین محل برای نصب پشتی طبی پایین گودی کمر است. در این حالت کل ستون مهره‌ها با وجود فوم حافظه دار حمایت می‌شوند و بخشی از فشار و خستگی از روی کمر حذف می‌شود.

سخن آخر

حتی با وجود تمرینات ورزشی و تحرک مناسب اگر زاویه ستون مهره‌ها نشستن پشت میز و روی صندلی خودرو مناسب نباشد دردهای مزمنی به دنبال دارد. انواع پشتی طبی صندلی خودرو و اداری راهکاری موثر برای پر کردن گودی کمر و برقراری تراز مناسب هنگام نشستن هستند.

اکثر پشتی‌های طبی از فوم دارای مموری یا حافظه تولید می‌شوند و بنابراین به خوبی با شکل کمر تطبیق پیدا می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر