امروز۰۳ بهمن ۱۳۹۸

ماشین ریش تراش خوب چه برندی بخرم؟

بهترین ماشین اصلاح سر و صورت

بهترین ماشین اصلاح سر و صورت با قیمت مناسب کدام است؟

برای انتخاب و خرید بهترین ماشین اصلاح سر و صورت اول باید برندهای معروفی که این دستگاه را تولید می‌کنند بشناسیم. اجازه دهید نگاه دقیق تری به مهم ترین برندهای ریش تراش های برقی و خصوصیاتشان داشته باشیم.

ریش تراش براون

ریش تراش براون

یکی از اصلی ترین سازندگان تیغ های برقی، براون، توسط مهندس مکانیک مکس براون در سال ۱۹۲۱ در فرانکفورت آلمان تاسیس شده است.
این کارخانه در ۳۰ سال اول کارش، شهرت زیادی در تولید رادیو و تجهیزات صوتی با کیفیت کسب کرد.
در دهه ی ۵۰ براون محصولی را معرفی کرد که بعدها شناخته ترین محصول این شرکت شد: ماشین اصلاح برقی.
اولین تیغ ​​براون با نام "اس ۵۰" دارای یک قطعه برش است که توسط یک فویل سوراخ شده نازک پوشانده شده است.
تکنولوژی اصلاحی که براون در اختیار داشت به آن اجازه میداد که به نسبت رقبای آن زمانش (رمینگتون و شیک) از یک لایه ی فویل نازک تر در دستگاه استفاده کند که در نهایت اصلاح تمیزتر و دقیق تری را به ارمغان می آورد.

براون در سال های بعد تکنولوژی ماشین های اصلاحش را بهبود بخشید: فویل های سوراخ دارش را به جای دستگاه پانچ با دستگاهی تولید کرد که از برق برای سوراخ کردن تمیزتر فویل استفاده میکرد، یک شانه به دستگاه اضافه کرد، از باتری های شارژی در دستگاه استفاده کرد تا بدون سیم کاربرد داشته باشد، از مواد متفاوتی مثل کروم، پلاستیک و آهن استفاده کرد، سری دستگاه را برای دو ردیف تیغه – برای اصلاح تمیزتر – طراحی کرد، و غیره.
جرد مولر و دیتر رمز، طراحی زیبا و کاربردی دستگاه های براون را به عهده داشتند.

محصول دیگر پیشگام براون، "سینکرو سیستم ۷۶۸۰" بود که پایه ی آن علاوه بر شارژ دستگاه، آن را تمیز نیز میکرد و به این صورت، براون اولین ماشین اصلاح خود-تمیزگر دنیا را معرفی کرد.
"سینکرو سیستم ۷۶۸۰" راه را برای پرفروش ترین محصول براون هموار کرد: خط تولید ماشین های اصلاح برقی "سری ۷".
با این که براون تیغ های ساده که بسیار پرطرفدار هستند (مثل "سری ۳") نیز تولید میکند، "سری ۷" و "سری ۹" به خاطر کارکرد عالی و راحتیشان شهرت دارند.

ریش تراش فیلیپس نورلکو

ریش تراش فیلیپس ضد آب

با این که در بین ماشین های اصلاح فویل دار، تعدادی از برندها با هم در رقابت هستند، وقتی حرف از تیغ های چرخشی در دستگاه میشود اوضاع فرق میکند.
"فیلیپس نورلکو" به تنهایی در گروهی جداگانه قرار میگیرد و حتی نامش نیز با "تیغ های چرخشی" مترادف است.
فیلیپس نورلکو با تاریخ غنی ای که دارد، مشتریان وفاداری در سراسر دنیا و مخصوصا در آمریکا دارد. خود اسم "نورلکو" نیز داستان جالبی دارد. زمانی که فیلیپس محصولات بهداشت فردی خود را تحت نام "فیلی شیو" در تمام دنیا عرضه میکرد، شرکت "فیلکو" در فیلادلفیا توانست به صورت قانونی حق استفاده از این نام را از شرکت فیلیپس (به علت شباهت زیاد این دو نام) در آمریکا بگیرد.

شرکت فیلیپس مجبور شد ماشین های اصلاح خود را در آمریکا تحت نام دیگری وارد بازار کند و نامی که انتخاب کرد با به هم چسباندن حروف اول "شرکت [الکتریکی] فیلیپس آمریکای شمالی" (به انگلیسی) به وجود آمد که شد: نورلکو.
شرکت فیلیپس در نهایت "فیلکو" را در سال ۱۹۸۱ خرید و به این ترتیب میتوانست بار دیگر از نام فیلیپس در آمریکا برای محصئلات خود استفاده کند اما تصمیم گرفت همچنان نام نورلکو را برای برندش در آمریکا حفظ کند.
در سال ۲۰۰۵، این شرکت ماشین های اصلاح برقی خود را با نام "فیلیپس نورلکو" در آمریکا راهی بازار کرد.
همانطور که در بالا ذکر شد، فیلیپس برای اولین بار تیغ های چرخشی را در دستگاه های اطلاح برقی در سال ۱۹۳۹ به کار برد؛ زمانی که الکساندر هوروویتز، یکی از مهندسان فیلیپس، ایده داد که از تیغ های چرخشی به جای دو ردیف تیغه مقابل هم استفاده کنند.

اولین تیغ فیلی شیو از نظر طراحی و کارکرد بسیار ساده بود؛ یک سر تک تیغه ای داشت و بدنه ی استوانه ای شکل آن نیز ارگونومیک نبود. جنگ جهانی دوم تولید انبوه تیغ های برقی فیلیپس را تا سال ۱۹۴۶ به تعویق انداخت و در آن سال یک مدل بهبود یافته با سر تیغه ای بزرگتر و بدنه ای بهتر معرفی شد.
ظاهر و ارگونومیک آن همچنان تا سال ۱۹۴۸ بزرگترین مشکل دستگاه بود تا این که مدلی به نام "اِگ" (تخم مرغ) معرفی شد. ارگونومیک دستگاه در این مدل بسیار تقویت، و بدنه ی دستگاه جمع و جورتر طراحی شده بود. همچنین محل قرارگیری تیغه ها نیز عوض شده بود.

در سال ۱۹۵۱ مدلی با دو ردیف تیغ به بازار عرضه شد که در آمریکا خیلی موفق بود و به تدریج در سال ۱۹۶۶ تبدیل به مدلی با سه ردیف تیغ شد. خصوصیات دیگر شامل اضافه شدن شانه و قابلیت تمیز کردن سری دستگاه میباشد.
نقطه ی عطف دیگری که قابلیت عنوان کردن دارد، پیاده سازی سیستم "لیفت اند کات" از سال ۱۹۸۰ میباشد که امروزه نیز هنوز در دستگاه های این برند وجود دارد. این ویژگی اضافه شده، پیشرفت قابل توجهی در تمیزتر کردن اصلاح میباشد زیرا با این سیستم، موها ابتدا از روی پوست بلند شده و سپس بریده میشوند. همچنین در این زمان، اولین دستگاه اصلاح برقی بی سیم فیلی شیو راهی بازار شد.

در دهه ی ۹۰، تمرکز طراحان بر روی ارگونومیک بودن دستگاه، کیفیت بدنه، زیبایی و دیگر بهبودی های جانبی برای کارکرد بهتر و داشتن ویژگی های بیشتر بود. اولین دستگاه های ضدآب نیز در همین دوره معرفی شدند که قابلیت اصلاح با آب و یا خشک را دارا بودند.

امروزه فیلیپس نورلکو یک نام شناخته شده میان دیگر برندهای دستگاه های اصلاح برقی میباشد؛ آنها همچنین به طور انحصاری از الگوی دوار در طول سالها پیروی می کردند و توانستند محصولاتشان را به طور مداوم بهبود بخشند.
خط تولید دستگاه های دارای تیغ چرخشی نورلکو در حال حاضر شامل دستگاه های ساده تر ۳۱۰۰ و ۶۱۰۰، که در ازای قیمتشان کیفیت قابل توجهی دارند و دستگاه های پیشرفته تر مانند "سری ۹۰۰۰ پرستیژ" میباشد.
میتوانید پیشنهاد های ما برای بهترین دستگاه های فیلیپس نورلکو با تیغ چرخشی را نیز ببینید.

ریش تراش پاناسونیک

ریش تراش پاناسونیک

نام پاناسونیک، که سابق "ماتسوشیتا الکتریک" نام داشت، لیست سه برند برتر صنعت دستگاه های اصلاح برقی را کامل میکند.
پاناسونیک در سال ۱۹۱۸ توسط صنعتگر ژاپنی کونوسوکه ماتسوشیتا – نام اصلی این شرکت – پایه گذاری شد و دفتر مرکزی آن در اوساکای ژاپن واقع شده است.
تاریخچه ی شرکت پاناسونیک در تولید دستگاه های اصلاح برقی، به دهه ی ۵۰ میلادی برمیگردد؛ وقتی که این شرکت با همکاری فیلیپس دست به تولید این دستگاه ها زد.

این دستگاه ها با نام برند "نشنال" در ژاپن، و "پاناسونیک" در باقی کشورها فروخته شدند. پاناسونیک و فیلیپس همکاری خود را (که منجر به تولید هر دو نوع دستگاه های فویلی و دارای تیغه های چرخشی شد) تا دهه ی ۷۰ میلادی ادامه دادند.

تلاش های آتی پاناسونیک برای تولید دستگاه های اصلاح برقی به صورت جداگانه، متمرکز بر تولید دستگاه های فویلی بود که به تدریج این شرکت را به یکی از اصلی ترین سازندگان در این دسته، و به رقیب اصلی براون، تبدیل کرد.
در حال حاضر پاناسونیک انواع بسیار متفاوتی از دستگاه های اصلاح برقی را در کارنامه ی خود دارد که ساده ترین مدل ها تا پیشرفته ترین آن ها را در بر میگیرد.
تقریبا تمام ماشین های اصلاح پاناسونیک، شامل مدل های ارزان تر، کاملا ضدآب هستند و میتوان از آن ها هم برای اصلاح با آب و هم برای اصلاح بدون آب استفاده کرد. تمیز کردن آن ها نیز زیر شیر آب بسیار ساده است. ضدآب بودن در گذشته (و همچنین در حال حاضر) یکی از اصلی ترین ویژگی های دستگاه های پاناسونیک به نسبت رقبای آن ها در بین مدل های براون میباشد که اکثرا فقط برای اصلاح بدون آب طراحی شده اند.

یکی دیگر از ویژگی های برجسته ی ماشین های پاناسونیک، استفاده از موتور های بسیار قوی در تمامی مدل ها میباشد. به عنوان مثال، حتی ساده ترین دستگاه های اصلاح نیز از موتور های قوی خطی سی پس ام (۱۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ سی پس ام) استفاده میکنند که به قدرت پیشرفته ترین مدل ها است.
به همین دلیل، قیمت این دستگاه ها به نسبت کارکردشان بسیار مناسب است. میتوانید نقدهای ما را درمورد ماشین های اصلاح پاناسونیک در اینجا ببینید.

وقتی درمورد راحتی و دقیق بودن اصلاح در دستگاه های اصلاح برقی صحبت میکنیم، یکی از ویژگی های اصلی، تیغه های دستگاه میباشد. پاناسونیک در طول تاریخ همیشه تیغه های با کیفیت آهنی تولید کرده است. تیغه های نانوی آن ها که با زاویه ی تند ۳۰ درجه و بسیار تیز تراشیده شده اند، در مقایسه با تیغ های معمولی، اصلاحی بسیار تمیز ارائه میدهند.
این تیغه های نانو در حال حاضر در تمامی مدل های آن ها استفاده میشود. برای راحتی و کاربرد بهینه و ایده آل، این تیغه ها باید هر ۱۲ ماه یک بار تعویض شوند.

ریش تراش رمینگتون

ریش تراش رمینگتون

رمینگتون یکی از پیشگامان تولید ماشین های اصلاح برقی است که البته کمتر کسی نقش آن را در پیشرفت طراحی دستگاه های اصلاح امروزی به رسمیت میشناسد.
با توجه به محبوبیت و سهم گسترده ی سه برند بالا در بازار، متاتسفانه رمینگتون از نظر فروش، تکنولوژی و کارکرد عقب مانده است. اما همانطور که خواهید دید، اوضاع همیشه اینگونه نبوده است. شرکت رمینگتون را الیفلت رمینگتون در سال ۱۸۱۶ در لاین نیویورک با عنوان "ای. رمینگتون و پسران" تاسیس کرد و در ابتدا تولید کننده ی اسلحه و ماشین تایپ بود.

قسمت تولید کننده ی ماشین تایپ این شرکت درسال ۱۹۲۷ به "شرکت رند کاردکس" فروخته و با آن ادغام شد و شرکت "رمنیگتون رند" به وجود آمد. شرکت جدید رمنیگتون رند در سال ۱۹۳۷ ریسک کرد و وارد صنعت بهداشت فردی شد. آن ها اولین دستگاه اصلاح برقی خود را با نام "کلوس شیور مدل ای رمینگتون" معرفی کردند. در مقایسه با سایر ماشین های اصلاح در آن زمان، مدل ای رمنیگتون یک ویژگی برجسته داشت: یک لایه ی نازک فویل روی تیغه که راحتی کامل را هنگام اصلاح فراهم میکرد.

این ایده به تدریج توسط باقی شرکت ها نیز مورد استفاده قرار گرفت و پایه ی دستگاه های اصلاح فویلی امروزی شکل گرفت. مدل ای فقط یک ردیف تیغه داشت و سری بعدی این دستگاه ها که "رمینگتون دوال" نام داشت و در سال ۱۹۴۰ عرضه شد دارای دو ردیف تیغه بود. یک سال بعد، یک دستگاه جدید عرضه شد با سه ردیف تیغه و یک شانه: "رمینگتون فورسام".
بعد از ادغام با "شرکت سپری" در سال ۱۹۵۵، رمنیگتون به تولید دستگاه های اصلاح ادامه داد و در سال ۱۹۶۰ یک محصول دیگر به نام "رمینگتون لکترونیک" معرفی کرد که اولین اصلاح کننده ی بی سیم دنیا بود.

در اواخر دهه ی ۷۰، در حالی که بازار دستگاه های اصلاح به کلی در دست نورلکو بود، "سپری رند" بخش تولید دستگاه های اصلاح خود را به ویکتور کیام، فروخت. کیام نام این برند را به "محصولات رمینگتون" تغییر داد و با یک سری تغییرات در مدیریت، خط تولید و بازاریابی باعث شد دوباره شرکت سود کند. در نتیجه، سهم فروش رمنیگتون دو برابر شد و این شرکت در تمام دنیا در دههی ۸۰ بسیار موفق بود.

در دهه ی ۹۰ فروش این شرکت بسیار ضعیف بود و تلاش هایی برای احیای دوباره ی آن صورت گرفت.
زیر نظر مدیریت جدید، فروش رمنیگتون بعد از سال ۲۰۰۰ آرام آرام و به صورت مستمر افزایش یافت. امروزه، رمینگتون در صنعت ماشین های اصلاح همچنان وجود دارد و هر دو نوع دستگاه های فویلی و تیغه های چرخشی را در کارنامه ی خود دارد.

متاسفانه، از نظر کارکرد و قابل اطمینان بودن از بقیه برند‌ها عقب مانده است، مخصوصا در بخش دستگاه های پیشرفته تر که بازار آن در دست براون، پاناسونیک و فیلیپس نورلکو میباشد. دستگاه های اصلاح فعلی رمینگتون قیمت معقول و کارکرد مناسبی دارند اما تقریبا همیشه گزینه های بهتری از تولید کننده های دیگر وجود دارد که کارکرد بهتر و قیمت پایین تری دارند. با این حال رمینگتون یکی از توسعه دهندگان تاریخ دستگاه های اصلاح برقی است و نوآوری های آن به پیشرفت و توسعه ی ماشین های اصلاح امروزی بسیار کمک کرده است.

حالا که برندهای ریش تراش برقی را شناختید به راحتی می توان بهترین ریش تراش برقی را خریداری کنید. اگر در مورد اینکه کدام نوع ریش تراش مناسب شماست ابهام دارید، پست قبلی ما که در مورد انواع ریش تراش ها است، را مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.