امروز28 تیر 1403

به آینده فکر کنید: راهنمای خرید انواع گاوصندوق خانگی و اداری

گاوصندوق
3/5 - (2 امتیاز)

همه ما به خوبی می‌دانیم که هر نوع اقدام پیشگیرانه‌ای در جهت حفاظت از اموال کارآمدتر از پیگیری بعد از سرقت آن است؛ چه از نظر زمانی که باید برای پیگیری حقوقی صرف شود و چه از نظر مالی و سپس زمان از دست رفته‌ای که هرگز بازنمی‌گردد. راهکار شما برای صیانت از اموال در محیط کار یا منزل چیست؟

انواع گاوصندوق از قدیمی‌ترین ابزارهای حراست از اسناد و اشیای قیمتی بودند که البته در گذر زمان توسعه یافتند. سیستم رمزگذاری گاوصندوق و جنس بدنه آن دو فاکتوری هستند که این جعبه‌های به ظاهر ساده را از هر جعبه مشابه دیگر متمایز می‌کنند. فقط کافی است با کاربرد انواع گاوصندوق، متریال ساخت و ویژگی‌های اختصاصی هر یک آشنا باشید.

گاو صندوق یکی از پیشرفته‌ترین تجهیزات امنیتی دنیا است. در ادامه راهنمای امروز به‌نظر قصد داریم انواع گاوصندوق را بر اساس سیستم‌های امنیتی به کار رفته در تولید آن‌ها بررسی کنیم. همراه ما باشید.

معرفی و بررسی انواع گاوصندوق خانگی و اداری

پیشنهاد به نظر

صندوق الکترونیکی سدید مدل 350

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: ضد سرقت
 • تعداد محفظه داخلی: یک عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): دیوار

برای مصارف خانگی طراحی جمع و جور و جادار دو فاکتور مهمی است که باید در خرید گاوصندوق در نظر بگیرید. صندوق الکترونیکی سدید مدل 350 به صورت یک طبقه، با بدنه فلزی و ضد سرقت تولید شده است. این صندوق را می‌توانید به دیوار و فضای داخلی کمد پیچ کنید تا فضای کم‌تری اشغال کند.

صندوق الکترونیکی پادپولاد مدل 20EF

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: ضد سرقت
 • تعداد محفظه داخلی: یک عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): دیوار، زمین

گاوصندوق الکترونیکی پاد مدل 20EF با رول‌بولت‌های فولادی، کفپوش موکتی و کلید مکانیکی علاوه بر صفحه کلیدی طراحی شده است. این صندوق ابعاد کوچکی دارد و از یک محفظه مشترک تشکیل شده است. از این صندوق می‌توانید در منازل، محل کار، هتل و … استفاده کنید.

صندوق الکترونیکی نیکا مدل2 _SFT_20ET

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: ضد سرقت
 • تعداد محفظه داخلی: یک عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): دیوار، زمین

گاوصندوق ایمن‌ترین گزینه برای نگهداری از اشیای زینتی و اسناد در محل کار یا منزل است. صندوق الکتریکی نیکا با دو قفل صفحه کلیدی و کلید مکانیکی طراحی شده و یک طبقه است. برای جلوگیری از سرقت می‌توانید گاوصندوق را به زمین یا دیوار پیچ کنید.

گاوصندوق الکترونیکی گنجینه مدل EH500

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: ضد سرقت، نسوز
 • تعداد محفظه داخلی: دو عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): دیوار، زمین

ابعاد و طراحی بدنه گاوصندوق گنجینه مشابه با گاوصندوق‌های نسوز قدیمی بوده اما امنیت بالاتری دارد. این مدل دو کلید مکانیکی و یک صفحه کلید برای تعیین کدهای پیچیده‌تر دارد. این گاوصندوق علاوه بر بدنه ضد سرقت نسوز است.

گاو صندوق الکترونیکی سدید مدل 550

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: ضد سرقت، نسوز
 • تعداد محفظه داخلی: یک عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): زمین

جنس بدنه گاوصندوق ضد حریق دیجیتالی سدید مدل 550 از ورق‌های فولادی مقاوم و نسوز است. همین موضوع باعث می‌شود تا صندوق علاوه بر زیبایی ظاهری مقاومت بیش‌تری داشته باشد و برش لولا توسط سارق غیرممکن شود.

فضای داخلی این گاوصندوق با رویه چرمی و طبقه‌های MDF طبقه‌بندی شده است. مهم‌ترین نقطه قوت این محصول رمز دیجیتالی آن است که قابلیت برنامه‌ریزی دارد.

صندوق الکترونیکی مدل 08-01

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: ضد سرقت
 • تعداد محفظه داخلی: یک عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): زمین

رمز عبور در صندوق الکترونیکی مدل 08-01 قابلیت برنامه‌ریزی الکترونیکی دارد. با وجود ابعاد کوچک این گاوصندوق، فضای داخلی از طریق یک طبقه کوچک به دو قسمت مجزا تقسیم شده است. علاوه بر رمز الکترونیکی می‌توانید از دو قفل مکانیکی کلیددار برای باز و بسته کردن گاو صندوق استفاده کنید.

گاوصندوق الکترونیکی گنجینه مدل DH300L

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: ضد سرقت
 • تعداد محفظه داخلی: دو عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): زمین، دیوار

نسل جدید گاوصندوق‌ها به صورت الکترونیکی و با قابلیت برنامه‌ریزی امنیتی پیچیده‌تر تولید می‌شوند. گاو صندوق الکترونیکی گنجینه قفل رمزدار کامپیوتری به همراه کلید تولید شده است. برای تامین برنامه‌های الکترونیکی می‌توانید از برق مستقیم یا باتری استفاده کنید. این مدل قابلیت اتصال به زمین نیز دارد.

گاوصندوق گنج بان مدل KRD 250

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: ضد سرقت، نسوز
 • تعداد محفظه داخلی: سه عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): زمین، دیوار

ابعاد گاوصندوق گنج بان مدل KRD 250 نسبت به سایر مدل‌های الکترونیکی بزرگ‌تر بوده و جادارتر است. این مدل با همان طراحی قدیمی و کلاسیک اما امکان جدید قفل الکترونیکی تولید شده است.

فضای داخلی این محصول به سه طبقه مجزا تقسیم شده و ضد سرقت مجهز است.

گاوصندوق الکترونیکی سدید مدل 1200 LE

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: ضد سرقت، نسوز
 • تعداد محفظه داخلی: سه عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): زمین

مدل 1200 LE از محصولات ضدحریق و مقاوم سدید است که با قوی‌ترین بدنه فولادی نسبت به مدل‌های مشابه در بازار تولید می‌شود. بدنه فولادی این مدل به مدت دو ساعت و تا دمای 900 درجه ساختار خود را حفظ می‌کند.

ابعاد گاو صندوق سدید را برای مصارف اداری، هتل‌ها و محل کار پیشنهاد می‌کنیم. این مدل سه طبقه ظاهری، یک طبقه مخفی زیرین و یک طبقه با درب مجزا در قسمت بالا دارد.

صندوق الکترونیکی سدید مدل 470

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: ضد سرقت
 • تعداد محفظه داخلی: یک عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): دیوار

صندوق الکترونیکی سدید مدل 470 با ابعاد کوچک و رنگ‌های متنوع برای مصارف خانگی و کسب وکارهای کوچک مناسب است. این مدل را می‌توانید به سادگی به دیوار وصل و از قابلیت رمزگذاری الکترونیکی آن استفاده کنید.

این گاوصندوق نسبت به ضربه حساس است و به محض ورود ضربه آژیر می‌زند.

گاوصندوق ایران کاوه مدل 150KK

مشخصات محصول

 • ویژگی‌ها: نسوز
 • تعداد محفظه داخلی: دو عدد
 • قابلیت اتصال (پیچ شدن): ندارد

طراحی گاو صندوق ایران کاوه مکانیکی است و با کلید باز و بسته می‌شود. این مدل دو طبقه مجزا دارد و نسوز است. این گاو صندوق 80 کیلویی فضای کافی برای قرارگیری اسناد و اشیای قیمتی دارد و خرید آن را برای محل کار، بانک و استفاده تجاری پیشنهاد می‌کنیم.

آشنایی با ویژگی‌های مشترک گاوصندوق‌ها

همه چیز در دنیای واقعی با ایده‌آل‌های ما فاصله دارد. حتی در بهترین حالت ممکن همیشه باید احتمال سرقت و حتی وقوع حوادث طبیعی نظیر زلزله و آتش سوزی را پیش‌بینی کنیم. بنابراین دیگر روش‌های معمول و سنتی نگهداری از پول، سند و اشیای قیمتی جواب نمی‌دهد و باید به فکر خرید یک گاوصندوق درست درمان باشیم.

فرقی نمی‌کند از چه نوع گاوصندوقی استفاده می‌کنید. به هر حال همه گاوصندوق‌ها باید دو ویژگی زیر را داشته باشند تا به عنوان یک سیستم امن برای نگهداری اسناد و اشیای ارزشمند به آن‌ها اعتماد کنیم:

بدنه ضد ضربه انواع گاوصندوق

حتی ساده‌ترین و ارزان قیمت‌ترین گاوصندوق‌های بازار هم بدنه نسبتا ضخیمی دارند که در برابر ضربه و آسیب مقاوم هستند. ضد ضربه بودن گاوصندوق یکی از اولین معیارهای تولیدکنندگان است که در روند ارزیابی محصول بارها و بارها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حوادث طبیعی مهم‌ترین دلیلی هستند که لزوم ضد ضربه بودن بدنه گاوصندوق را بیش‌تر می‌کنند. گاوصندوق باید در برابر افتادن از ارتفاع و تخریب ساختمان مقاوم باشد و امکان بررسی آن حتی بعد از وقوع حوادث هم وجود داشته باشد.

بدنه ضد حریق و ضد انفجار

در گذشته نسوز بودن گاوصندوق یکی از ویژگی‌های اضافی این جعبه‌های نسبتا سنگین بود؛ اما امروزه هر نوع گاوصندوقی به صورت نسوز تولید می‌شود تا در آتش‌سوزی‌ها هم همچنان ساختار خود را حفظ کند.

سطوح امنیتی در طراحی انواع گاوصندوق

حتما اسم گاوصندوق دیجیتالی، ساده یا هوشمند به گوشتان خورده است. این اسامی بر اساس سیستم امنیتی به کار رفته در طراحی گاوصندوق انتخاب شده‌اند و شاید مهم‌ترین عامل تفاوت قیمت مدل‌های مختلف در بازار باشند.

ما به صورت تجربی گاوصندوق‌ها را بر حسب سطح ایمنی و سیستم به کار رفته در آن‌ها به چهار دسته تقسیم بندی کرده‌ایم:

گاو صندوق‌های مکانیکی با امنیت پایین تا متوسط

منظور از عملکرد مکانیکی نحوه باز شدن گاوصندوق است که به صورت دستی انجام می‌شود. گاوصندوق‌های مکانیکی از مدل‌های اولیه بازار هستند و اولین بار با کلید طراحی شدند. به مرور زمان برای بهبود امنیت این مدل در کنار کلید از اهرم مکانیکی استفاده شد که باعث می‌شد باز کردن گاوصندوق دو مرحله‌ای و برای سارقان زمانبر باشد.

مدل‌های مکانیکی ارزان قیمت هستند و بسته به اندازه وزن بالایی دارند. استفاده از این مدل در ادارات و کسب و کارها رایج‌تر بوده و با توجه به وزن بالایی که دارند امروزه کاربرد آن‌ها برای مصارف خانگی محدود شده است.

گاوصندوق‌های الکترونیکی با امنیت متوسط به بالا

مدل‌های الکترونیکی با صفحه نمایش دیجیتالی و قابلیت ورود رمز به جای استفاده از کلید طراحی شدند. این تغییر تحول برای مصرف کنندگان چند مزیت مهم به دنبال داشت. اول این که نیازی به حمل و نقل کلید ندارید و برای همیشه با روش‌های دستی خداحافظی می‌کنید. مزیت بعدی هم امکان انتخاب رمزهای پیچیده‌تر است که با معرفی مدل‌های الکترونیکی امکان‌پذیر شد.

انواع گاوصندوق‌ با قابلیت سنجش هویت بیولوژیک

این مدل‌ها که اخیرا وارد بازار شده‌اند بر اساس تطابق با ویژگی‌های بیولوژیک مشخص که برای هر فرد اختصاصی هستند باز می‌شوند. بنابراین بالاترین امنیت را در این گاوصندوق‌ها که به بیومتریک هم شهرت دارند شاهد هستیم.

مدل‌های بیومتریک بر اساس اسکن اثر انگشت، چهره یا ترکیبی از این دو کار می‌کنند. مهم‌تر این که رمزگشایی و هک این سیستم‌های امنیتی هم آنقدر زمانبر است که تقریبا ریسک سرقت با وجود آن‌ها به صفر می‌رسد.

به طور کلی رمزگشایی بیولوژیک امن‌ترین سیستم موجود در بازار بوده و استفاده از آن نیز در مصارف خانگی، کسب و کارها، در صرافی‌ها و بانک‌ها متداول است. ضمن این که ابعاد و وزن مدل‌های بیومتریک و الکترونیکی هم نسبت به مدل‌های قدیمی کاهش یافته است. بنابراین حتی اگر با محدودیت فضا مواجه هستید می‌توانید از مدل‌های کوچک بیومتریک در منزل استفاده کنید.

سخن آخر

اکثر گاو صندوق‌ها علاوه بر تامین ایمنی و جلوگیری از سرقت پول، نسوز هستند. امروزه مدل‌های الکترونیکی جایگزین صندوق‌های مکانیکی شده‌اند که قابلیت رمزگذاری به صورت کامپیوتری دارند. برخی از مدل‌های گران قیمت‌تر طراحی پیچیده‌تری دارند و علاوه بر ورود کد اشتباه، در صورت ورود ضربه آژیر می‌زنند. قبل از خرید گاو صندوق به ابعاد و تعداد محفظه‌های داخلی توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر