امروز04 اردیبهشت 1403

خرید 6 ست کامل معاینه پزشکی از برند ولش آلن و ریشتر

خرید ست معاینه
5/5 - (1 امتیاز)

ست معاینه شامل چیست؟

علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد. اهمیت این موضوع را پاندمی کرونا و افزایش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی، تنفسی و … به دنبال تغییر سبک زندگی به ما ثابت کرد. تا چه اندازه برای پیشگیری از خطرات ناشی از افزایش دمای بدن، فشار خون، نوسان قند خون و … آماده هستید؟

یکی از تجهیزات پرکاربرد چه در منزل و چه برای مصارف تخصصی در مطب‌های دامپزشکی و پزشکی ست معاینه است. ست معاینه مجموعه‌ای از لوازم پرکاربرد جهت معاینه چشم، گوش، اندازه‌گیری دمای بدن یا پایش وضعیت قلب است که در منزل نیز در مواقع اورژانسی و به صورت پیشگیرانه ممکن است کاربردی باشند. بنابراین اگر اطرافیانتان درگیر بیماری‌های خاص هستند یا به صورت تخصصی در شاخه بالینی فعالیت می‌کنید دیر یا زود به ست معاینه نیاز پیدا می‌کنید.

برندهای مختلف ست‌های معاینه را با اقلام متنوعی تولید و عرضه می‌کنند. تا جایی که احتمالا انتخاب یک ست کاربردی با قیمت مناسب و اجزای کاربردی متناسب با نیازتان دشوار شود. از این رو تصمیم گرفتیم با نگاهی بر تجهیزات پرکاربرد پزشکی در امر معاینه، راهنمای خرید امروز به‌نظر را به معرفی انواع ست معاینه پزشکی پرفروش بازار و کاربرد هر یک اختصاص دهیم. همراه ما بمانید.

معرفی انواع ست معاینه خانگی و پزشکی

مدل پر فروش

ست معاینه کلاسیک ریشتر مدل Econom

مشخصات محصول

 • اجزای ست: اتوسکوپ , افتالموسکوپ
 • تعداد سری‌ همراه: 2 لنز و 3 عدد اسپکلوم
 • نوع باتری: قلمی

ست کلاسیک ریشتر مجموعه کاملی با طراحی ارگونومیک و کلاسیک برای معاینات روزمره است. این مدل با یک افتالموسکوپ با گردانه تنظیم لنز از صفر تا مثبت یا منفی 20 درجه و قابلیت بزرگنمایی تا 4 برابر طراحی شده است. اتوسکوپ هم با اسپکولوم 9 میلی‌متری طراحی شده و علاوه بر معاینه گوش برای بینی نیز قابل استفاده خواهد بود.

نوع لامپ داخلی این ست کاربردی زنون و باتری آن از نوع قلمی قابل تعویض بزرگ است. این مجموعه با بدنه مستحکم استیل و زیبا و به همراه یک کیف ضد ضربه طراحی شده است.

ست معاینه کامل مدل Examination PK 285

مشخصات محصول

 • اجزای ست: اتوسکوپ , افتالموسکوپ
 • تعداد سری‌ همراه: لنز و  اسپکلوم
 • نوع باتری: قلمی

اگر به دنبال خرید ست معاینه کامل و ارزان قیمت هستید پیشنهاد ما ست معاینه کامل مدل Examination PK 285 است. این مجموعه شامل اتوسکوپ، افتالموسکوپ، دو عدد حنجره بین ،حلق بازکن و منبع نور بازویی خمیده است. از سری‌های اتوسکوپ و اسپکولوم‌ها می‌توانید جهت معاینه بانوان و از سری‌های دیگر برای معاینات حلق و حنجره استفاده کنید.

منبع تغذیه این مجموعه باتری قلمی است و روشنایی آن توسط لامپ معمولی کوچک تامین می‌شود.

ست معاینه ریشتر مدل Econom 2050

مشخصات محصول

 • اجزای ست: اتوسکوپ , افتالموسکوپ
 • تعداد سری‌ همراه: 3 سری اتوسکوپ و 2 لنز
 • نوع باتری: قلمی

ست معاینه ریشتر مجموعه کاملی از افتالموسکوپ، اتوسکوپ، آینه، حلق باز کن، رابط نوری حلق و مجموع آینه‌های اختصاصی برای مشاهده آسان‌تر حلق و حنجره است. این مجموعه در یک کیف مقاوم همراه لامپ‌های هالوژن یدکی طراحی شده و بدنه استیل و مقاوم آن برای استفاده روزمره بسیار سبک است.

ست معاینه جیبی ولش آلن مدل 92871

مشخصات محصول

 • اجزای ست: اتوسکوپ , افتالموسکوپ
 • تعداد سری‌ همراه: ندارد
 • نوع باتری: قلمی

ست معاینه ولش آلن آمریکا مجموعه جمع و جور و کاملی شامل افتالموسکوپ و اتوسکوپ برای مشاهده کانال گوش و فوندوس چشم است. لامپ‌های به کار رفته در این ست از نوع Sure Color LED هستند که به صورت اختصاصی برای معاینات تخصصی چشم و گوش طراحی شده‌اند.

ست اتوسکوپ و افتالموسکوپ ولش آلن مدل 97150

مشخصات محصول

 • اجزای ست: اتوسکوپ , افتالموسکوپ
 • تعداد سری‌ همراه: 4 سری متنوع
 • نوع باتری: قابل شارژ

ست اختصاصی ولش آلن شامل اتوسکوپ و افتالموسکوپ به عنوان وسایل ضروری و کاربردی معاینات روزمره است. این مدل با هندل فلزی قابل شارژ تولید شده و همراه با آن 4 سری چند بار مصرف در سایزهای 2، 3، 4 و 5 میلی متر دریافت می‌کنید.

ست معاینه ولش آلن مدل 92880

مشخصات محصول

 • اجزای ست: اتوسکوپ , افتالموسکوپ
 • تعداد سری‌ همراه: ندارد
 • نوع باتری: قلمی

ولش آلن برترین تولید کننده ست‌های تخصصی معاینه پزشکی و دامپزشکی در دنیا است. مدل 92880 ترکیب اتوسکوپ، افتالموسکوپ، یک ست اسکپولا و 4 بامپر در رنگ‌های مختلف است. نوع لامپ به کار رفته در این ست از نوع LED بوده و انرژی آن توسط باتری قلمی بزرگ تامین می‌شود.


پایش و تشخیص وضعیت بیمار با انواع ست معاینه

در هر شاخه‌ای از طب ست معاینه اجزای خاص خود را دارد. برخی از اجزای ست معاینه برای بررسی گوش و حلق و بینی، برخی برای بررسی وضعیت قلب، بعضی از ست‌ها مخصوص معاینه دندانپزشکی و برخی هم به صورت عمومی تولید می‌شوند.

شاید همه لوازمی که در ست معاینه وجود دارد برای مصرف خانگی ضروری نباشد؛ مثل انواع افتالموسکوپ یا اتوسکوپ که برای معاینه دقیق چشم و گوش استفاده می‌شوند. با این حال در ست معاینه عمومی اجزای دیگری نظیر دماسنج، فشارسنج خون، دستگاه سنجش قند خون و … دیده می‌شود که در منزل هم کاربرد گسترده‌ای دارند.

پیشنهاد ما قبل از خرید انواع ست معاینه آشنایی با لوازم موجود در آن است. ضمن این که لازم است کار با هر یک از دستگاه‌های موجود در ست را به صورت جداگانه یاد بگیرید.

ست معاینه گوش، بینی و چشم

یکی از پرکاربردترین ست‌های معاینه را مجموعه کلاسیک افتالموسکوپ ( برای معاینه چشم) و اتوسکوپ ( برای معاینه گوش) تشکیل می‌دهند. خرید این دو وسیله کاربردی با هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

شاید برای مصارف معمول این ست چندان ضروری نباشد؛ اما ساده‌ترین معاینات عمومی بدن در طب تشخیصی با استفاده از ست معاینه چشم و گوش انجام می‌شود. در خرید افتالموسکوپ و اتوسکوپ به طراحی ارگونومیک و بدنه استیل آن توجه کنید. لازم است سری موجود در ست چندبار مصرف باشد و تعدد لنز آن با توجه به اهدافی که دنبال می‌کنید بالا و متنوع باشند.

دستگاه سنجش فشار خون دیجیتالی و آنالوگ

انواع دستگاه فشار خون مچی و بازویی یکی از پرکاربردترین ملزوماتی هستند که در ست معاینه می‌بینید. فشارسنج نه فقط در مراکز درمانی بلکه در منزل هم برای پایش وضعیت بیمارانی که سابقه افت یا افزایش فشار خون دارند ضروری است.

برخی افزایش فشار خون را قاتل خاموش و زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات ثانویه می‌دانند. بنابراین ضروری است در منزل هم یکی از مدل‌های دیجیتالی یا آنالوگ را همیشه در دسترس داشته باشید.

در کنار دستگاه‌های آنالوگ معمولا از گوشی پزشکی به صورت همزمان برای بررسی وضعیت ضربان قلب استفاده می‌شود. امروزه با وجود فشارسنج‌های دیجیتالی نیازی به استفاده مجزا از گوشی ندارید؛ اما لازم است بدانید که ضربان‌سنجی با مدل‌های دیجیتالی کاملا دقیق نیست.

انواع تب سنج طبی دیجیتالی یا جیوه‌ای

رنگ رخسار خبر می‌دهد از سر درون! این جمله درست در تشخیص بیماری‌های حاد به درد ما می‌خورد و می‌تواند نشانگر وضعیت عمومی بیمار باشد.

انواع دماسنج و تب سنج هم در ست معاینه وجود دارند که هم در منازل و هم در مراکز درمانی به صورت گسترده استفاده می‌شوند. در دوران پاندمی و بسته به علائم بیمار می‌توانید درجه حرارت بدن را قبل از ارجاع به مراکز درمانی به طور کامل پایش کنید.

خودپایشی سطح گلوکز با انواع دستگاه سنجش قند خون

اندازه‌گیری گلوکز خون نه فقط مخصوص افراد مبتلا به دیابت بلکه در تمام افراد چاق و مسن که در معرض ابتلا به دیابت نوع دوم قرار دارند ضروری است. در گذشته برای تعیین قند خون از روش‌های دستی زمانبر استفاده می‌شد اما امروزه می‌توانیم به داده‌های دستگاه‌های گلوکومتر با خیال راحت اطمینان کنیم!

گلوکومتر یا دستگاه قند خون یکی دیگر از وسایل ضروری در ست معاینه است که ممکن است از نظر حرفه‌ای در هر زمان بدان نیاز پیدا کنید. حتی در منزل هم لازم است قند خون ناشتا را به صورت دوره‌ای بسنجید یا برای تعیین انسولین مناسب و با مشورت پزشک به صورت دوره‌ای میزان قند خون را ثبت کنید و گزارش دهید.

آشنایی با سایر لوازم کاربردی در ست معاینه

ست معاینه می‌تواند بسیار متنوع‌تر و گسترده‌تر از موارد معرفی شده باشد. مثلا ممکن است در کنار ابزارهای موجود به لارنگوسکوپ نیاز داشته باشید که عمدتا در زمان جراحی کاربرد دارد. در دندانپزشکی هم معمولا کیف معاینه شامل آینه، سرآینه و انواع پنس است که بسته به نیاز می‌توانید جداگانه سفارش دهید.

سخن آخر

اتوسکوپ و افتالموسکوپ از پرکاربردترین اجزای ست معاینه هستند این ابزارها امکان معاینه کانال گوش و انتهای چشم را با انتقال نور کافی فراهم می‌کنند. برخی از ست‌های معاینه علاوه بر این دو جز کاربردی حلق باز کن، اسپکولوم، فشار سنج و تب سنج نیز دارند. در خرید ست معاینه به اجزای یدکی، تعداد سری‌های چند بار مصرف همراه و منبع تغذیه آن توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر