امروز01 اردیبهشت 1403

خرید فایل کشویی خانگی و اداری (پلاستیکی و چوبی)

فایل کشویی
5/5 - (1 امتیاز)

در آپارتمانی با متراژ کم یا محیط اداری و شرکتی کوچک زندگی و فعالیت می‌کنید؟ درباره نحوه چیدمان و جای دادن اسناد و مدارک تا کتاب و حتی برخی از وسایل‌های ضروری و در دسترس نگران هستید؟ انواع فایل کشویی بهترین گزینه ممکن برای جبران محدودیت فضایی است که این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم.

طراحی فایل‌های سبک کشویی با فضای بهینه یکی از استراتژی‌های اساسی طراحان داخلی برای استفاده بهینه از فضای موجود است. فایل‌ها در ابعاد مختلف و به صورت افقی یا عمودی طراحی و برخی از آن‌ها با توجه به ساختار پرونده‌خور صرفا در ادارات استفاده می‌شوند. به هر حال فایل‌های کشویی کاربرد متنوعی دارند؛ شما چه هدفی از خرید فایل کشویی در منزل دنبال می‌کنید؟

مشکل محدودیت فضا معضل مشترک خیلی از آپارتمان‌نشین‌ها است. از این رو در تحریریه به‌نظر و با در نظر گرفتن این دغدغه تصمیم گرفتیم انواع فایل‌های کشویی را که برای مصارف شرکتی، اداری، خانگی و آشپزخانه مناسب هستند مرور و بررسی کنیم.

معرفی و بررسی انواع فایل کشویی اداری و خانگی

پیشنهاد به نظر

مشخصات محصول

 • جنس: پلاستیک
 • تعداد کشو: 5 عدد
 • پایه/ چرخ: دارد

ابعاد فایل کشویی 5 طبقه ناصر پلاستیک 33x43x103 سانتی‌متر است و ابعاد مناسبی برای قرارگیری در اتاق یا محل کار دارد. یکی از مزایای کلیدی این محصول چرخ‌دار بودن آن است که باعث می‌شود به سادگی و بدون نگرانی بابت وزن، فایل‌ها را جابجا کنید.

چرخ‌های این فایل را در صورت تمایل می‌توانید جدا کنید تا کشوها به صورت مستقیم روی زمین قرار بگیرند.

مشخصات محصول

 • جنس: MDF
 • تعداد کشو: 4 عدد
 • پایه/ چرخ: ندارد

ابعاد، طراحی و ترکیب رنگ سه ویژگی منحصر به فرد فایل کشویی مدل CC 3 هستند که خرید آن را برای استفاده در اتاق کودک پیشنهاد می‌کنیم. ابعاد این فایل فانتزی 30x25x80 سانتی‌متر بوده و از سطح بالای کشوها هم می‌توانید به عنوان دراور و برای قرار دادن لوازم جانبی استفاده کنید.

فایل کشویی الوند طرح موج کلاسیک

مشخصات محصول

 • جنس: پلاستیک
 • تعداد کشو: 5 عدد
 • پایه/ چرخ: ندارد

طراحی بدنه دراور پلاستیکی طرح موج الوند مشابه با مدل‌های چوبی و مدرن بازار است. این دراور 4 طبقه در دو سایز مجزا طراحی شده و طراحی آن مشابه با دراورهای کاربردی و بزرگ است. در فضای کشوهای این فایل می‌توانید انواع ارگانایزر را جهت نظم‌دهی و استفاده بهینه از هر طبقه قرار دهید.

مشخصات محصول

 • جنس: پلاستیک
 • تعداد کشو: 3 عدد
 • پایه/ چرخ: ندارد

فایل پلاستیکی الوند یک مینی فایل کوچک با سه کشو بوده که برای قرارگیری روی میز و کابینت طراحی شده است. ابعاد هر یک از کشوهای این مینی فایل 19x26 سانتی‌متر بوده که برای قرارگیری مدارک، لوازم جانبی، وسایل خیاطی و تجهیزات کوچک آشپزخانه مناسب است.

فایل کشویی مدل پریماه رز

مشخصات محصول

 • جنس: MDF
 • تعداد کشو: 5 عدد
 • پایه/ چرخ: دارد

هیچ وسیله نگهدارنده‌ای جای فایل‌های کشویی و کشوهای دراور را نمی‌گیرند. فایل کشویی پریماه از 5 طبقه چوبی و زیبا با طرح گل تشکیل شده و تک رنگ است و فضای کافی برای نظم‌دهی به وسایل شخصیتان دارد.

ابعاد این فایل کشویی 36x30x72 سانتی‌متر و متوسط بوده و طراحی آن برای استفاده در اتاق خواب و منزل مناسب است.

فایل کشویی ناصر پلاستیک مدل a01

مشخصات محصول

 • جنس: پلاستیک
 • تعداد کشو: 4 عدد
 • پایه/ چرخ: دارد

مدل a01 با طرح چوب و از شش طبقه پلاستیکی در ابعاد 44x34x83 سانتی‌متر تشکیل شده است. ابعاد و طراحی این فایل کشویی برای استفاده اداری و خانگی مناسب است. پایه‌های این فایل چرخدار هستند که به حمل نقل ساده‌تر آن در سطوح سنگی و سرامیکی کمک می‌کند.

مشخصات محصول

 • جنس: پلاستیک
 • تعداد کشو: 5 عدد
 • پایه/ چرخ: ندارد

اگر به طرح‌های فانتزی و متمایز علاقمند هستید خرید دراور پلاستیکی آذین را پیشنهاد می‌کنیم. سقف این دراور چوبی است و از رویه آن می‌توانید برای قرار دادن آینه و لوازم آرایشی یا تزئینی استفاده کنید. 5 کشو این دراور روی ریل فلزی سوار شده‌اند و راحت و روان باز و بسته می‌شوند.

فایل کشویی مدل mor-9902

مشخصات محصول

 • جنس: ملامینه
 • تعداد کشو: 1 عدد
 • پایه/ چرخ: ندارد

برای مصارف اداری و شرکتی به فایل بزرگ و جادار نیاز دارید؟ فایل کشویی مدل mor-9902 از یک کشوی بزرگ، کشوی کوچک و فضای باریک برای قرارگیری کتب تشکیل شده است. این فایل ترکیبی خلاقانه از کتابخانه، کمد و کشو با ابعاد 45x45x60 سانتی‌متر است و جابجایی آن با وجود چرخ‌های تعبیه شده راحت و آسان خواهد بود.

مشخصات محصول

 • جنس: پلاستیک
 • تعداد کشو: 5 عدد
 • پایه/ چرخ: ندارد

دراور پلاستیکی طرح موج در 5 طبقه کاربردی و جادار مجزا طراحی شده و از فضای کافی برای نظم‌دهی به وسایل شخصی و لوازم اداری برخوردار است. از این فایل جادار می‌توانید به عنوان جاکفشی، محفظه لوازم آشپزخانه و نظم‌دهنده یا ارگانایزر در فضای بالکن و انباری استفاده کنید.

مشخصات محصول

 • جنس: پلاستیک
 • تعداد کشو: 3 عدد
 • پایه/ چرخ: ندارد

مینی فایل‌های کشویی می‌توانند جایگزین کشو یا کمد میز باشند و کمبود فضای اطرافتان را با استفاده از آن‌ها جبران کنید. فایل کشویی کامل از سه طبقه مجزا کوچک با ابعاد 17x25 سانتی‌متر تشکیل شده است. از این فایل می‌توانید برای نظم‌دهی به وسایل خیاطی، لوازم هنری، وسایل اضافی آشپزخانه و لوازم کارگاهی استفاده کنید.

فایل کشویی الوند طرح چوب کلاسیک

مشخصات محصول

 • جنس: پلاستیک
 • تعداد کشو: 5 عدد
 • پایه/ چرخ: دارد

فایل کشویی الوند از 4 طبقه و 5 کشو کاربردی در ابعاد مختلف تشکیل شده است. بدنه این فایل از جنس پلاستیک و با طرح چوب است که زیبایی ظاهری آن را بیش‌تر می‌کند.

ابعاد هر یک از کشوهای این فایل 58x40 سانتی‌متر بوده و از بهترین مواد پلیمری درجه یک ساخته شده است. فضای داخل هر یک از کشوهای فایل الوند را می‌توانید با انواع ارگانایزر طبقه‌بندی کنید.


انواع فایل‌های کشویی و کاربرد آن‌ها

شاید فایل‌های کشویی را فقط با پوشه‌های سنگین و اسناد و مدارک شرکتی بشناسید که در هر اداره و محیط کار دیده می‌شوند؛ اما از این فایل‌ها از هر جنسی که تولید شده باشند می‌توانید در منزل، محیط آشپزخانه، اتاق خواب، کتابخانه‌ها، باشگاه‌ها و … استفاده کنید.

فایل یا منو کشویی به زبان ساده‌تر یک ارگانایزر یا نظم‌دهنده داخلی است که در برخی از مدل‌ها تقسیم‌بندی داخلی دارد. در ادامه با انواع فایل‌ها بر حسب طراحی ظاهری و کاربرد هر یک بیش‌تر آشنا می‌شوید:

فایل‌های کشویی پهن و عریض با ارتفاع کم‌تر

فایل‌های کشویی عریض با کشو یا دراورهایی با پهنای بیش‌تر و ارتفاع کم‌تر تولید می‌شوند. در نتیجه به جای ارتفاع بیش‌تر از پهنای اتاق استفاده می‌کنید.

از فایل‌های پهن و کوتاه می‌توانید در محیط منزل، زیر کابینت، زیر میز و خلاصه هر گوشه و کناری که ارتفاع محدود است استفاده کنید. این نوع فایل فضای کافی برای قرارگیری وسایل را دارد؛ اما عمق آن نسبت به فایل‌های کشویی عمودی کم‌تر است. از فایل‌های پهن می‌توانید در محیط اداری، منزل و محل کار استفاده کنید.

فایل‌های عمودی برای فضای اداری و شرکتی

از مدل‌های عمودی به صورت معمول در ادارات استفاده می‌شود. با توجه به ارتفاع بیش‌تر منوها عرض هر کشو یا دراور کم‌تر است. در عوض فایل‌ها عمق بیش‌تری دارند و بنابراین می‌توانید هر نوع وسیله، پرونده، پوشه و … را داخل منو قرار دهید.

در حال حاضر مدل‌های مدرن و خانگی فایل‌های کشویی عمودی هم در بازار موجود است که طراحی فانتزی و جذاب‌تری برای اتاق خواب دارند. برخی از فایل‌های عمودی با قفل طراحی می‌شوند و به این ترتیب ایمنی وسایل و اسناد در محیط عمومی، بانک و ادارات بالاتر خواهد بود.

فایل‌های کشویی متحرک برای ادارات و بیمارستان‌ها

تنها تفاوت فایل‌های متحرک چرخ زیرین آن‌ها است که به جابجایی آسان فایل‌ها در هر جهت کمک می‌کند. این نوع فایل‌ها را می‌توانید زیر میز و به صورت مخفی قرار دهید و در صورت لزوم به سادگی جابجا کنید.

فایل‌های کشویی بدون درب برای منزل

بعضی از مدل‌های جدیدتر بدون درب طراحی می‌شوند و صرفا یک محفظه ساده برای قرارگیری وسایل هستند. حتی ممکن است بدنه این نوع فایل به صورت شفاف باشد تا محتوا و وسایل داخلی به سادگی از بیرون مشهود باشند.

کاربردهای دیگر انواع فایل کشویی در منزل

خلاقیت در طراحی فایل‌های کشویی باعث شده تا کاربرد این محصولات فراتر از مصارف روتین و همیشگی آن‌ها باشد. فایل‌ها از جنس پلاستیک، چوب و یا فلز تولید می‌شوند و با توجه به ابعاد کاربردهای وسیع و متنوع دیگری هم دارند:

استفاده از فایل کشویی به عنوان جاادویه

در محیط آشپزخانه و برای برخی از ادویه و چاشنی‌ها می‌توانید از انواع فایل کشویی به جای ست جا ادویه‌ای استفاده کنید. این فایل‌ها ابعاد کوچکی دارند و برای قرارگیری روی کابینت طراحی شده‌اند.

فایل‌های کشویی به عنوان جای کلید جواهرات

حتی از فایل‌های کشویی روی دراور اتاق خواب و به عنوان محلی برای قرار دادن جواهرات و کلید می‌توانید استفاده کنید. برخی از این فایل‌ها طراحی مدرن‌تر و روکش تزئینی دارند که باعث می‌شود با مدل‌های ساده اداری تفاوت داشته باشند.

فایل‌های کشویی دکوراتیو و زیبا

بعضی از فایل‌ها علاوه بر ظرفیت بالایی که برای قرارگیری وسایل دارند از طراحی شیک و دکوراتیو برخوردار هستند. برخی هم چندان جادار نیستند اما ظاهر زیبا و فانتزی آن‌ها مکمل چیدمان اتاق خواب است.

فایل‌های کشویی برای نگهداری غلات

یکی دیگر از مصارف فایل‌هایی که به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند نگهداری غلات یا سیب‌زمینی و پیاز است. بعضی از این فایل‌ها با یک کمد کوچک جانبی طراحی می‌شوند و ممکن است فضای اضافه برای قرارگیری سایر لوازم و وسایل مرتبط آشپزخانه داشته باشند.

سخن آخر

خیلی از افراد انواع فایل کشویی را برای سازماندهی پرونده‌ها و ابزار اداری و مصارف شرکتی می‌شناسند؛ اما فایل‌های کشویی برای استفاده در منزل هم کاربردی هستند و با وجود آن‌ها می‌توانید از تمام فضاهای مرده و بلااستفاده منزل به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

فایل‌های پلاستیکی پرفروش‌ترین فایل‌های بازار هستند و برخی از آن‌ها با طرح چوب، ظاهری مشابه با انواع دراور دارند.

در انتخاب انواع فایل به ابعاد کشوها، نوع پایه و چرخدار بودن آن توجه کنید. برخی از فایل‌های کشویی به صورت مینی با ابعاد کوچک طراحی می‌شوند و رومیزی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر