امروز09 آذر 1402

موچین ابرو – معرفی بهترین ست موچین ابرو فیشر، برقی و انبری 2021

موچین ابرو
5/5 - (1 امتیاز)

راهنمای انتخاب و استفاده استادانه از موچین ابرو برای اصلاح

قاب و شکل ابرو بانوان بر اساس مدل و حجم موها تنوع مختلفی دارد؛ اما چیزی که میان اکثر افراد مشترک است بی‌نظمی موهای ریز ابرو است که سعی داریم متناسب با حالت چهره آن را تغییر دهیم و با سایر اجزا هماهنگ کنیم. در ایام پاندمی شما از چه ابزاری برای اصلاح ابرو در منزل استفاده می‌کنید؟

با وجود تکنیک‌های جدیدی که برای اصلاح موهای ابرو معرفی شده انواع موچین ابرو هنوز هم طرفداران همیشگی خود را دارند. این ابزار به ظاهر ساده نه فقط برای هماهنگی و استایل دادن به ابرو بلکه برای انجام خیلی از امور ظریفانه دیگر کاربرد دارد و می‌تواند بخشی از کیف لوازم آرایش همراه ما باشد.

فاکتورهای مختلفی در خرید بهترین موچین و اصلاح موهای ریز و نازک وجود دارد. مهم‌تر نحوه استفاده از موچین ابرو به شکل حرفه‌ای است تا بدون نیاز به کمک دیگران بتوانید روتین اصلاح صورت را به تنهایی و با موفقیت انجام دهید. فقط کافی است راهنمای خرید امروز به‌نظر را تا پایان و با دقت مطالعه کنید.

معرفی و بررسی انواع موچین ابرو پرفروش در بازار

مشخصات محصول

 • ویژگی: موچین ابرو
 • شکل نوک موچین: تخت
 • دسته ارگونومیک: ندارد

حتی اگر در سالن‌های زیبایی اصلاح ابرو را انجام می‌دهید بالاخره به یک موچین مناسب و کاربردی برای استفاده در منزل نیاز دارید. موچین ابرو اس ای وی با انحنای بدنه و نوک کاملا تخت طراحی شده و یک محصول چند کاره برای اصلاح ابروهای حجیم و پرمو است.

جنس بدنه این موچین استیل ضد زنگ بوده اما روکش یا دسته پلاستیکی ندارد.

مشخصات محصول

 • ویژگی: موچین ابرو
 • شکل نوک موچین: زاویه دار
 • دسته ارگونومیک: دارد

طراحی بدنه و دسته موچین زدوان مدل 102 کاملا ارگونومیک و خوش دست است. نوک این نوع موچین زاویه دار است و از طرف کوتاه‌تر می‌توانید برای موهای ظریف ابرو استفاده کنید.

موچین بیول مدل Classic

مشخصات محصول

 • ویژگی: موچین ابرو
 • شکل نوک موچین: زاویه دار
 • دسته ارگونومیک: دارد

موچین بیول مدل Classic تمام مشخصات یک محصول باکیفیت و تمام عیار را دربردارد. نوک این نوع موچین تخت و زاویه دار بوده و دسته ارگونومیک آن کار با این محصول را راحت‌تر کرده است.

یکی از نقاط قوت این موچین طراحی ظاهری زیبا و جذاب است که قطعا فضای میز آرایش یا کیف لوازم آرایشتان را متحول و جذاب‌تر می‌کند.

موچین ابرو کیپه مدل 4-118

مشخصات محصول

 • ویژگی: موچین ابرو
 • شکل نوک موچین: زاویه دار
 • دسته ارگونومیک: دارد

ابروها نقش مهمی در زیبایی چهره دارند و اصلاح و رسیدگی به آن‌ها به اندازه حالت و استایل دادن به موها ضروری است. موچین ابرو کیپه مدل 4-118 با نوک تیز و سری بسیار نازک تولید شده و تیغه‌های تیز آن برای برداشت موهای زیر پوست و ریز ابرو نیز مناسب است.

این محصول دسته از یک دسته ارگونومیک برخوردار است که جای دست راحتی برای کاربر فراهم می‌کند.

موچین و شانه ابرو باس مدل PRO

مشخصات محصول

 • ویژگی: موچین و شانه ابرو
 • شکل نوک موچین: تخت
 • دسته ارگونومیک: ندارد

موچین و شانه ابرو باس مدل PRO یکی از محصولات کار راه انداز، ظریف و خوش ساخت است که همزمان برای اصلاح و حالت دهی به ابرو استفاده می‌شود. این محصول وزن بسیار سبکی داشته و با توجه به قیمت، ارزش خرید بالایی دارد.

موچین ابرو ویتالی مدل M113

مشخصات محصول

 • ویژگی: موچین صورت و ابرو
 • شکل نوک موچین: تخت
 • دسته ارگونومیک: دارد

برخی از بانوان طراحی موچین ابرو ویتالی مدل M113 را به طراحی پنس مانند سایر موچین‌های ابرو ترجیح می‌دهند. ساختار این نوع موچین‌ها شبیه به قیچی است و ساختار سبک و کوچکی دارند. روی دسته‌های این موچین از پوشش پلاستیکی استفاده شده که از لیز خوردن آن داخل انگشتان دست جلوگیری می‌کند.

مشخصات محصول

 • ویژگی: موچین صورت و ابرو
 • شکل نوک موچین: تخت
 • دسته ارگونومیک: ندارد

موچین‌های زیادی در بازار وجود دارند؛ اما کم‌تر محصولی نظیر موچین گلدن فیشر مدل 15010 با سری تخت به برداشت ایمن موهای ریز ابرو بدون ایجاد آسیب و تخریش پوست کمک می‌کنند.

این موچین از تیغه‌های استیل ضد زنگ تولید شده و نوک تیز آن برای اصلاح تکی یا چندتایی موهای ابرو مناسب خواهد بود.

مشخصات محصول

 • ویژگی: موچین ابرو
 • شکل نوک موچین: گرد و تیز
 • دسته ارگونومیک: ندارد

موچین سِکی مدل SS-514 محصول اصل ژاپن با کیفیت مثال نزدنی و نوک تیز جهت اصلاح ریزترین موهای زیر پوستی ابرو است. تیغه‌های این موچین ضد زنگ هستند و حتی برای اصلاح حرفه‌ای سایر موهای سطح صورت نیز مناسب خواهد بود.

مشخصات محصول

 • ویژگی: موچین ابرو
 • شکل نوک موچین: تخت زاویه دار
 • دسته ارگونومیک: ندارد

موچین‌ها یکی از ابزارهای زیبایی برای اصلاح موهای ابرو متناسب با چارچوب چهره هستند.  موچین دویسی مدل PRO-G از انواع موچین‌های تخت و زاویه دار است که به اصلاح موهای نازک و ضخیم کمک می‌کند.

یکی از نقاط قوت این موچین استحکام بالای بدنه و نوک غیر تیز آن است که بدون آسیب به پوست، موها را از ریشه جدا می‌کند.

فاکتورهای موثر در انتخاب و خرید موچین ابرو حرفه‌ای

اکثر موچین‌های ابرو از جنس استیل ضد زنگ تولید می‌شوند و برخی پوشش پلاستیکی برای تامین جای دست راحت و استفاده آسان دارند. یک موچین در صورتی که در لحظه خرید استادانه و با دقت کافی انتخاب شود ماندگاری بالایی دارد و نیازی به تعویض آن نخواهید داشت؛ اما لازم است ابتدا با فاکتورهایی آشنا شوید که حین خرید باید در ظاهر محصول موردنظرتان جستجو کنید:

توجه به نوک موچین ابرو و زاویه آن

یکی از مهم‌ترین عواملی که کار کردن با یک موچین را دلچسب می‌کند یا باعث می‌شود موچین بلااستفاده شود نوک آن است. نوک موچین به صورت مستقیم با موهای ریز صورت و ابرو در تماس است و با آن موزدایی را انجام می‌دهیم. انواع موچین‌ها با سه نوع سری زاویه دار، کاملا گرد و یا تخت تولید می‌شوند.

 • کاربرد موچین‌هایی که نوک زاویه دار و کمی کج دارند گسترده است. بخش بالایی نوک موچین برای بیرون آوردن همزمان چند موی نازک استفاده می‌شود و لبه کوتاه‌تر برای کارهای ظریف و موهای تکی استفاده می‌شود.
 • موچین‌های نوک گرد بهترین گزینه برای موهای ریز ابرو هستند که با آینه‌های دارای بزرگنمایی روی پوست مشاهده می‌کنید. این نوع موچین‌ها با سری کاملا گرد کمی نوک تیز هستند و باید در استفاده از آن‌ها نهایت دقت را جهت جلوگیری از ورود آسیب‌های احتمالی به کار ببرید.
 • انواع موچین با سر تخت یا مستقیم معمولا برای اصلاح تعداد زیادی موی بلند و ضخیم استفاده می‌شوند. انتخاب این نوع موچین به شما و میزان موهای صورت و ابرو بستگی دارد. برخی از بانوان از این نوع موچین ابرو برای قرار دادن انواع مژه مصنوعی روی پلک استفاده می‌کنند؛ چون لبه غیر تیز و کاملا تخت دارند.

راهنمای انتخاب جنس و بدنه و نوک موچین ابرو

سایر ابزارهای اصلاح نظیر انواع بند انداز برقی تماس مستقیم با صورت و بدن ندارند؛ اما انواع موچین و نوک و بدنه آن‌ها به صورت برخورد می‌کند و لازم است هنگام خرید به این موضوع دقت داشته باشید.

نکته مهم در خرید موچین ابرو جنس فلزی ضد زنگ، ایمن و مستحکم آن است که سال‌ها دوام داشته باشد. بد نیست بدنه فلزی موچین یک درپوش یا کیس پلاستیکی داشته باشد که بتوانید موچین را به صورت ایمن داخل آن قرار دهید. با این کار لبه و نوک موچین هم به خوبی حفظ شده و همچنان تیز باقی می‌ماند.

ارزیابی ساختار و فاصله لبه‌های موچین نسبت به هم

موچین شامل دو فلز کاملا متصل یا پیچ شده به یکدیگر است که روبروی هم قرار می‌گیرند. به جز طراحی ظاهری دو فاکتور در ساختار موچین مطرح است که نشانگر کیفیت بدنه بوده و سهولت استفاده از محصول را مشخص می‌کنند:

سهولت در باز و بسته کردن موچین در استفاده

برای باز و بسته کردن موچین یا نزدیک کردن دو لبه به هم چقدر انرژی صرف می‌کنید؟ اگر فکر می‌کنید ساختار موچین کمی سفت است در کیفیت محصول شک کنید.

فضای ایجاد شده بین دو لبه حین استفاده

در استفاده از موچین و زمانی که هر دو لبه را برای گرفتن موهای ابرو به هم نزدیک می‌کنید نباید هیچ فضای اضافی بین این دو قسمت باقی بماند. البته گاهی عدم وجود فضا بین دو لبه باعث سفتی موچین می‌شود و اصطلاحا می‌گوییم موچین خوش دست نیست.

راهنمای آماده سازی پوست و استفاده از موچین ابرو

تکنیک‌های زیادی برای اصلاح موهای ابرو با موچین در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی وجود دارد. برای این که اصلاح به طور کامل و اثرگذار با موچین صورت گیرد مطابق با راهنمای گام به گام زیر پیش بروید:

پوست دور ابرو را به خوبی مرطوب کنید

اصلاح ابرو روی پوست خشک معمولا دردناک بوده و با ایجاد زخم، تخریش و قرمزی همراه است. بهتر است پوست اطراف ابرو را مقدار کمی مرطوب و نرم کنید تا موها بهتر خودنمایی کنند.

در صورتی که اطراف ابروها موهایی زیر پوست مشاهده می‌کنید ابتدا یک دستمال نرم و کتانی را به آب داغ آغشته کنید و روی ناحیه قرار دهید. تجربه نشان داده بعد از دو دقیقه منافذ به خودی خود باز و موها ظاهر می‌شوند.

جهت رشد موها را مشخص کنید

قبل از این که دست به کار شوید جهت رویش موهای ابرو را به خوبی ردیابی کنید. در اکثر افراد موهای ابرو از ناحیه بینی به سمت بیرون و اطراف صورت رشد می‌کنند.

موچین را ضدعفونی کنید و روی ریشه ابرو قرار دهید

بهترین جهت برای قرار دادن موچین، ایجاد زاویه تند بین دست و جهت رویش ابروها است. موچین را ابتدا ضدعفونی کنید و سپس با استفاده از درست ناحیه ریشه هر مو را هدف قرار دهید. حالا می‌توانید موهای اضافی را در جهت رویش آن‌ها جدا کنید.

سخن آخر

انواع موچین ابرو با نوک کاملا تخت، زاویه دار و گرد تولید می‌شوند و برای اصلاح و هماهنگ کردن قاب ابرو به کار می‌روند. اکثر موچین‌های مخصوص ابرو از جنس استیل ضد زنگ تولید می‌شوند. برخی هم علاوه بر بدنه مستحکم دسته نرم پلاستیکی دارند که با وجود آن‌ها استفاده طولانی مدت از موچین خستگی زیادی به دنبال نخواهد داشت.

در استفاده از انواع موچین ابرو ابتدا جهت رویش موهای ابرو را تعیین کنید. بد نیست قبل از تماس موچین پوست اطراف ابرو مرطوب شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر