امروز03 خرداد 1403

راهنمای خرید بهترین دستگاه بیگودی برقی و لوازم جانبی برای فر کردن مو

دستگاه بیگودی و لوازم جانبی
5/5 - (1 امتیاز)

پیچیدن مو با انواع بیگودی و نمای انگلیسی حلقه‌های زیبا تارهای مو روی پیشانی هنوز هم ترند انواع شینیون است. نمی‌دانیم تا چه اندازه به استایل موها اهمیت می‌دهید و دنباله رو تغییرات مدل‌های جدید مو هستید. به هر حال فر کردن مو با انواع بیگودی استایل محبوب خیلی از بانوان با انواع مدل موی لخت و مجعد است.

بیگودی کردن یا حالت دهی و فر کردن موها اگرچه ساده به نظر می‌رسد اما وقتی قرار باشد از انواع دستگاه بیگودی و لوازم جانبی آن استفاده کنید نکات مبهم زیادی درباره آن وجود دارد. بیگودی‌ها بر اساس طول موها، سایز فر شدگی و حتی شکل بدنه دستگاه متفاوت هستند و تنظیمات درجه حرارت در آن‌ها تاثیرات مختلفی روی موهای خشک، مرطوب یا نمدار دارد.

راهنمای خرید امروز به‌نظر راهنمایی کامل و گام به گام برای کسانی است که قصد دارند فر کردن و شینیون موها را در منزل و بدون صرف هزینه جانبی انجام دهند. در ادامه با نکات کاربردی جذابی آشنا می‌شوید که در خرید بهترین دستگاه بیگودی مو تاثیرگذار هستند.

معرفی و بررسی انواع دستگاه بیگودی و ابزار جانبی

مدل محبوب

فر کننده روزیا مدل HR775 سایز 19 میلی متر

مشخصات محصول

 • گستره دمای محصول: 93 تا 450 درجه سانتیگراد
 • نرم کننده‌ یونی: خیر
 • سیستم خاموشی خودکار: بله

مو پیچ مخروطی مدل HR775 در سایز 19 میلی متر از انواع بیگودی‌های سایز بزرگ برای فر درشت موها است. دامنه نوسان دمایی این بیگودی در نوع خود بی‌نظیر است و با هر یک می‌توانید فرهای منظم ریز و درشت را روی ساقه موها پیاده کنید.

یکی از نقاط قوت این بیگودی سیستم PTC برای گرمایش سریع و قابلیت خاموشی خودکار است.

فر کننده مو روت مدل DT-2025

مشخصات محصول

 • گستره دمای محصول: 140 تا 220 درجه سانتیگراد
 • نرم کننده‌ یونی: خیر
 • سیستم خاموشی خودکار: بله

انواع بیگودی ایمن‌ترین راه برای فر کردن موها در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند. فر کننده مو روت مدل DT-2025 با بازه تنظیم دمایی 140 تا 220 درجه و قیمت مناسب از ارزش خرید بالایی برخوردار است. بدنه این فر کننده بعد از اتصال به برق به سرعت داغ می‌شود و در مجموع 5 درجه تنظیم دمایی مختلف دارد.

مشخصات محصول

 • گستره دمای محصول: 140 تا 220 درجه سانتیگراد
 • نرم کننده‌ یونی: خیر
 • سیستم خاموشی خودکار: بله
نقاط قوت
 • پوشش سرامیک تیتانیوم روی مخروط
 • ده دمای قابل تنظیم

فر کننده بابیلیس مدل C20E از انواع بیگودی‌های مخروطی با پوشش تیتانیومی مستحکم است که از تماس مستقیم موها با حرارت جلوگیری می‌کند. این دستگاه یک LED پرکاربرد روی بدنه دارد که خاموشی و روشنی دستگاه را مشخص می‌کند. کمربند دور دستگاه نیز قابلیت تنظیم دما در ده درجه مختلف را دارد.

بیگودی مجیک مدل Leverag مجموعه 18 عددی

مشخصات محصول

 • تعداد کلیپس در هر مجموعه: 18 عدد
 • حاوی سایزهای متوسط تا بزرگ

بیگودی جادویی magic leverag به صورت دستی و بدون نیاز به بیگودی‌های برقی مدل موها را به حالت دلخواهتان نزدیک می‌کند. از بیگودی‌های دستی معمولا توام با سشوار یا اتو مو و روی موهای مرطوب و نمدار استفاده می‌شود.

فر کننده مو یونیورسال مدل GTS-2888

مشخصات محصول

 • گستره دمای محصول: 140 تا 230 درجه سانتیگراد
 • نرم کننده‌ یونی: خیر
 • سیستم خاموشی خودکار: بله

ابعاد و طراحی فر کننده مو یونیورسال مشابه با یک اتو مو سایز متوسط بوده و استفاده از آن راحت است. حداکثر دمای این بیگودی بعد از اتصال به برق تا 230 درجه سانتی گراد می‌رسد و به طور خودکار بعد از مدت زمان مشخص خاموش می‌شود.

فر کننده مو رمینگتون مدل pro450

مشخصات محصول

 • گستره دمای محصول: 140 تا 230 درجه سانتیگراد
 • نرم کننده‌ یونی: خیر
 • سیستم خاموشی خودکار: بله

فر کننده مو رمینگتون مدل pro450 از انواع بیگودی سایز 2 برای ایجاد فر درشت و شل روی موها است. اگر موهای ضخیم و پرپشت دارید این فر کننده با قابلیت تنظیم دمای متعدد و طراحی ارگونومیک پیشنهاد ما به شما است.

فر کننده مو مک استایلر مدل MC-6670

مشخصات محصول

 • گستره دمای محصول: 180 تا 200 درجه سانتیگراد
 • نرم کننده‌ یونی: بله
 • سیستم خاموشی خودکار: بله

یکی از تفاوت‌های فر کننده مو مک استایلر با انواع بیگودی‌های بازار پوشش سرامیک تیتانیوم ایمن با قابلیت چرخش آسان است. بعد از اتصال به برق حداکثر دمای این دستگاه به 200 درجه سانتی گراد می‌رسد و حالت نرم کننده یونی برای جلوگیری از وز شدن موها فعال می‌شود.

فر کننده مو بیبی باس نانو مدل 3100

مشخصات محصول

 • گستره دمای محصول: 300 تا 800 درجه سانتیگراد
 • نرم کننده‌ یونی: خیر
 • سیستم خاموشی خودکار: خیر

فر کننده مو بیبی باس نانو یکی از نازک‌ترین بیگودی‌های بازار برای ایجاد فر ریز به ویژه موهای مردانه است. این محصول قابلیت تنظیم دمایی گسترده تا 800 درجه سانتی گراد دارد که برای مصارف حرفه‌ای مناسب است.

بیگودی برقی بابیلیس مدل RS100SDE

مشخصات محصول

 • گستره دمای محصول: تا 85 درجه سانتی گراد
 • نرم کننده‌ یونی: خیر
 • سیستم خاموشی خودکار: خیر

دستگاه بیگودی برقی بابیلیس شامل 12 کلیپس سیلیکونی است که داخل محفظه قرار می‌گیرند و مشابه با بیگودی‌های دستی برای حالت دهی موها به کار می‌روند. بعد از روشن کردن دستگاه دمای آن تا 85 درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد و بیگودی‌های داخل محفظه گرم می‌شوند.

این محصول شامل دو نوع بیگودی کوچک و بزرگ بدون نیاز به گیرنده نگهدارنده است.

انواع دستگاه بیگودی بر اساس سایز فر شدگی مو

اولین گام برای فر کردن موها خرید یک دستگاه بیگودی باکیفیت است. بیگودی‌ها مثل انواع مارک اتو مو در بازار تنوع بالایی دارند و مهم‌ترین فاکتوری که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند سایز فر شدگی موها است.

ابعاد دستگاه‌های بیگودی با قطعات جانبی همراه آن‌ها از 3/8 تا 2 است. به این شکل که بیگودی‌های 3/8 فر ریز با ماندگاری بیش‌تر و سفت‌تری روی موها ایجاد می‌کنند و حلقه‌ها یا فر شدگی حاصل از بیگودی شماره 2 کاملا سست و بزرگ است. فکر می‌کنید هر یک از سایزهای فر شدگی بیگودی برای کدام مدل مو مناسب‌تر است؟

انواع بیگودی سایز پایین برای فر محکم و ریز

بیگودی‌های سایز کوچک متنوع هستند. بیگودی 3/8 یا 1/2  برای کسانی که موهای کوتاه تا سطح شانه‌ها دارند مناسب هستند. این نوع بیگودی‌ها فرهای ریز و محکمی روی مو ایجاد می‌کنند و بنابراین اگر موهای مجعد و فر دارید این بیگودی برای شما مناسب‌تر است.

می‌‌پرسید برای کسانی که موهایی لخت دارند و دوست دارند فر ریز را روی موها پیاده کنند چه اندازه بیگودی مناسب است؟ شما با موهای لخت هم می‌توانید از بیگودی‌های سایز کوچک استفاده کنید. شاید استفاده از بیگودی 3/8 روی موهای لخت و صاف کمی زمانبر باشد؛ اما اگر وقت کافی داشته باشید می‌توانید بهترین شکل فر شدگی را روی موهای صاف و بدون حالت خود مشاهده کنید.

بیگودی سایز 3/4 برای فر سبک و فنری موها

خیلی از بانوان فر کامل را برای موهای مجعد که مستعد فر شدگی است نمی‌پسندند؛ به ویژه اگر اندام نسبتا چاق و درشتی داشته باشند. از این رو می‌توانید فرهای سبک را روی موهای خود با بیگودی سایز 3/4 امتحان کنید.

این نوع بیگودی فر سست، حلقه‌های بزرگ‌تر و حالت ملایمی روی موها به شکل فنر ایجاد می‌کند. بهترین نتیجه را به دنبال استفاده از این سایز بیگودی روی موهای کوتاه تا متوسط مشاهده خواهید کرد.

بیگودی سایز 1 برای انواع موها و افراد تازه‌کار

استفاده از بیگودی سخت نیست؛ اما اگر تازه کار باشید و در این زمینه تجربه کافی نداشته باشید چالش‌های خاص خود را دارد. از این رو اکثر افراد از بیگودی سایز 1 استفاده می‌کنند که برای انواع موهای کوتاه، متوسط تا بلند قابل استفاده است. بنابراین اگر اولین بار است که می‌خواهید بیگودی و ملحقات آن را خریداری کنید بیگودی با شماره یا قطر 1 بهترین گزینه خواهد بود.

بیگودی سایز 1 و 1/4برای موهای متوسط تا بلند

اکثر بانوان بدون آن که درباره سایز بیگودی اطلاعات کافی داشته باشند از این شماره استفاده می‌کنند. با این نوع بیگودی حلقه‌ و فرهای یکنواختی روی بلندی موها ایجاد می‌شود که ظاهر طبیعی‌تری دارد. حتی اگر موهای کوتاهی دارید با کمی صبر و البته صرف زمان بیش‌تر می‌توانید از حالت متفاوت موی خود لذت ببرید.

قابلیت تنظیم دما در انواع دستگاه بیگودی

یکی از نقاط قوت دستگاه‌های بیگودی که باعث تفاوت قیمتی آن‌ها می‌شود قابلیت تنظیم دما است. هر چقدر که موها ضخیم‌تر یا حجیم و پرپشت باشند به حرارت بیش‌تری برای حالت دادن آن‌ها نیاز دارید. در عین حال موهای نازک و لخت به حرارت کم‌تری احتیاج دارند تا به حالت دلخواه شما نزدیک شوند.

اکثر دستگاه‌های بیگودی قابلیت تنظیم دمایی بیش‌ از دو درجه را دارند. برای هر نوع مویی نباید از دمای بیش از 400 درجه سانتی گراد جهت حالت دهی و فر کردن استفاده کنید. برای مصارف خانگی دمای 300 تا 340 درجه سانتی گراد بدون آسیب جدی به موها بهینه است.

انواع لوازم جانبی بیگودی برای فر کردن موها

به جز انواع دستگاه‌های بیگودی از ابزارهای کمکی جانبی هم برای حالت دادن به موها استفاده می‌شود. برخی از بیگودی‌های دستی به صورت مجزا و یا مکمل با دستگاه بیگودی استفاده می‌کنند تا موها حالت خود را حفظ کنند.

برخی از بیگودی‌های برقی به شکل گیره‌های بیگودی دستی اما با قابلیت گرم کنندگی خودکار تولید می‌شوند. به این شکل که گیره‌ها داخل یک محفظه گرم نگهدارنده قرار می‌گیرند و فقط باید دور موها پیچیده شوند. حرارتی که به مرور زمان از گیره یا کلیپس‌های پروانه‌ای آزاد می‌شود به بهترین شکل ممکن موها را حالت می‌دهد.

سخن آخر

پیچیدن مو با انواع بیگودی قدیمی‌ترین روش برای استایل دهی به موها بوده که همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است. انواع بیگودی در دو نوع دستی و برقی تولید می‌شوند و مدل‌های دستی به صورت مکمل با دستگاه‌های فرکننده یا بیگودی هم استفاده می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های انواع بیگودی که معمولا کم‌تر مورد توجه قرار می‌گیرد سایز یا قطر بیگودی است. هر چقدر که میله بیگودی قطورتر باشد فر درشت‌تری روی موها ایجاد می‌کند. بیگودی‌های باریک برای استایل دهی به موهای کوتاه مردانه مناسب‌تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر