امروز04 خرداد 1403

راهنمای گام به گام استفاده از پودر فیکساتور آرایش

فیکساتور آرایش
5/5 - (1 امتیاز)

پشت میز آرایش نشستن در ابتدای صبح یا قبل از شروع مهمانی زمانبر است؛ اما همین که خودتان را در آینه نگاه می‌کنید و می‌بینید همه چیز نزدیک به ایده آل است ارزشش را دارد. افسوس که همان آرایش در نیمه روز یا میانه جشن و مهمانی دیگر آن کیفیت اولیه را ندارد و خیلی از اوقات فرصتی هم برای تجدید آن نداریم.

پاک شدن، کمرنگ شدن و به هم خوردن سایه‌ها در آرایش صورت مشکلی است که اغلب بانوان به ویژه در فصول گرم سال با آن روبرو هستند. امروزه برای ماندگاری بیش‌تر آرایش و رفع این معضل از انواع فیکساتور آرایش استفاده می‌شود که نظیر پرایمرهای آرایشی از بافت هموار و یکدست آرایش محافظت می‌کنند.

انواع فیکساتور آرایشی یکی از لوازم ضروری در میکاپ حرفه‌ای به شمار می‌روند. حتی اگر حرفه‌ای نیستید شاید بد نباشد یک فیکساتور در میان سایر لوازم آرایشتان داشته باشید و با استفاده از آن لایه‌های آرایشی را مات و تثبیت کنید. اگر در انتخاب محصول مناسب مردد هستیم مثل همیشه تیم حرفه‌ای به‌نظر با معرفی پرفروش‌ترین و بهترین مارک پودر فیکساتور آرایشی همراهتان خواهد بود.

معرفی و بررسی انواع بهترین مارک پودر فیکساتور آرایشی

مدل پرطرفدار

پودر تثبیت کننده آرایش گلدن رز مدل Long Wear Finishing Powder

مشخصات محصول

 • پودر تثبیت کننده
 • جلوه روی پوست: مات

پودرهای تثبیت کننده بدون رنگ و تنها برای افزایش ماندگاری آرایش روی زیرسازی پوست قرار می‌گیرند. پودر تثبیت کننده گلدن رز علاوه بر فیکس کردن آرایش چربی ناشی از تعریق را پوست کاهش می‌دهد و جلوه ماتی ایجاد می‌کند.

پودر تثبیت کننده آرایش هانتین مدل Fixator Powder

مشخصات محصول

 • پودر تثبیت کننده
 • جلوه روی پوست: مات

بافت پودر تثبیت کننده آرایش هانتین سبک و برای انواع پوست با رنگ متوسط تا تیره مناسب است. این پودر را علاوه بر سطح پوست می‌توانید روی موهای ابرو هم استفاده کنید. بهتر است پودر سایه ابرو را با این فیکساتور مخلوط کنید و سپس با استفاده از برس مخصوص روی ابرو سایه بزنید.

اسپری تثبیت کننده آرایش گلدن رز مدل Fixing

مشخصات محصول

 • اسپری تثبیت کننده
 • جلوه روی پوست: براق

اسپری تثبیت کننده آرایش گلدن رز جلوه براق آرایش را حفظ می‌کند و استفاده از آن آسان است. این اسپری را می‌توانید به فاصله 20 سانتی متری از صورت قرار داده و اسپری کنید؛ بدون آن که پوست صورت خشک شود. این فیکساتور مات کننده نیست و جلوه براقی دارد.

پرایمر تثبیت کننده آرایش سیوره مدل lift & illuminate

مشخصات محصول

 • پرایمر تثبیت کننده
 • جلوه روی پوست: مات کننده

اگر پوستی چرب دارید و یا در روزهای تابستان با پرایمر سیوره پوستتان را هموار، یکدست و ضد آب کنید. سیوره یک زیرساز آرایشی باکیفیت است که منافذ پوست را به خوبی پوشش می‌دهد و مانع از پاک شدن و کمرنگ شدن رنگ‌ها در اثر تعریق صورت می‌شود.

اسپری رطوبت رسان و تثبیت کننده آرایش ژنوبایوتیک مدل MIST & FIX

مشخصات محصول

 • اسپری تثبیت کننده
 • جلوه روی پوست: مات کننده
نقاط قوت
 • آبرسان انواع پوست

فیکساتور آرایش ژنوبایوتیک با عصاره میوه‌ای و گیاهی فرموله شده و علاوه بر تثبیت آرایش قابلیت آبرسانی به پوست دارد. این اسپری با انواع پوست سازگار بوده و استفاده از آن آسان است.

پرایمر تثبیت کننده آرایش کنویس مدل آرگان

مشخصات محصول

 • پرایمر تثبیت کننده
 • جلوه روی پوست: براق
نقاط قوت
 • حاوی عصاره آلوئه ورا و ویتامین E

پرایمر تثبیت کننده کنویس بافت ژل دارد و با عصاره گیاهی و ویتامین E تولید شده است. این محصول باید قبل از شروع میکاپ روی سطح پوست قرار بگیرد و سپس به خوبی با کرم پودر و لایه فونداسیون ترکیب شود.

اسپری تثبیت کننده آرایش میبلین مدل Master Fix حجم 100 میلی لیتر

مشخصات محصول

 • پرایمر تثبیت کننده
 • جلوه روی پوست: مات
نقاط قوت
 • فاقد چربی و سازگار با پوست چرب

مشکل ماسیده شدن آرایش مو با اسپری تثبیت کننده آرایش میبلین برای همیشه رفع شده است؛ فقط کافی است مقدار کافی از اسپری را از دور یا روی اسفنج به سطح صورت بمالید. این اسپری بافت سبکی دارد و بدون اختلاط با آرایش چشم به ماندگاری بیش‌تر عناصر مختلف آرایش کمک می‌کند.

انواع پودر و اسپری فیکساتور و تفاوت آن‌ها

فیکساتور یا تثبیت کننده‌های آرایشی به دو صورت پودر و اسپری تولید می‌شوند. ساختار این فیکساتورها سبک است و معمولا تداخلی با آرایش ایجاد نمی‌کند. به جز آرایش عروس، استفاده از فیکساتور در فصل تابستان به جلوگیری از پاک شدن، اختلاط رنگ و به هم خوردن آرایش در اثر تعریق کمک می‌کند.

فیکساتورها از نظر عملکرد تفاوتی ندارند؛ اما با توجه به ساختار شیمیایی نحوه استعمال آن‌ها روی آرایش صورت متفاوت است. بهترین زمان برای استفاده از پودر فیکساتور بعد از پوشش کامل صورت با فونداسیون و انواع کرم پودر گریم است. در حالی که انواع اسپری فیکساتور را بعد از اتمام آرایش صورت استفاده می‌کنند و کل آرایش به این وسیله پوشش داده می‌شود.

بهترین فیکساتور آرایشی برای پوست چرب

اگر می‌پرسید اسپری فیکساتور بهتر است یا پودر، پاسخ به این سوال کاملا به شما بستگی دارد. اسپری تمام بخش‌های صورت را در برمی‌گیرد و اگر نحوه استعمال آن را روی نقاط مختلف صورت نمی‌پسندید از پودر استفاده کنید.

اما اگر بخواهیم فیکساتورها را بر اساس تیپ پوستی طبقه بندی کنیم شاید بهتر باشد از پودر فیکساتور برای پوست چرب استفاده کنید. پودرها حاوی مقادیری تالک و سیلیکا هستند که مانع از ترشح چربی در سطح پوست می‌شوند. بنابراین ظاهر آرایش مات باقی می‌ماند.

برای پوست چرب می‌توانید از اسپری هم استفاده کنید؛ اما باید به فرمولاسیون فاقد الکل اسپری دقت کنید. برخی از اسپری‌های فیکساتور با انواع پوست سازگار هستند و شاید بد نباشد برای اولین بار از این اسپری‌ها روی پوست چرب و جوشدار خود استفاده کنید.

قبل از خرید انواع فیکساتور آرایشی بخوانید

اسپری و پودرهای فیکساتور جلوه‌های مختلفی روی پوست ایجاد می‌کنند. حتی فرمولاسیون آن‌ها هم در روزهای آفتابی اهمیت دارد و بنابراین لازم است قبل از خرید به دو فاکتور زیر توجه کنید:

بافت و جلوه فیکساتور روی صورت

اسپری و پودرهای آرایشی با دو جلوه مات و براق فرموله می‌شوند. پودرهای آرایشی جلوه ماتی دارند؛ اما اسپری‌ها دو حالت براق و مات دارند و انتخاب آن‌ها سلیقه‌ای است. در صورتی که فیکساتور جلوه ماتی ایجاد کند روی بسته بندی علاوه بر فیکساتور، عنوان مات کننده هم درج می‌شود.

SPF برای روزهای گرم و آب و هوای شرجی

هر چقدر هم که آرایش با استفاده از فیکساتور زیبا به نظر برسد هیچ چیز مهم‌تر از محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش نیست.

در صورتی که زمان زیادی در معرض آفتاب قرار دارید از فیکساتورهای حاوی SPF استفاده کنید. فراموش نکنید که حفاظت فیکساتور کامل نیست و باید در کنار آن از کرم‌های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.

راهنمای استفاده از فیکساتور آرایش

راه‌های مختلفی برای استعمال فیکساتور روی نقاط مختلف صورت وجود دارد که هر یک مزایای خاص خود را دارند:

استفاده از فیکساتور روی اسفنج آرایش

در صورتی که از اسپری فیکساتور استفاده می‌کنید می‌توانید مقداری از آن را روی اسفنج مخصوص آرایش اسپری کنید. دقت کنید که هر نوع اسپری برای جذب فیکساتور مناسب نیست و فقط باید از اسفنج‌های نرم و ضد حساسیت استفاده شود.

این روش برای تمامی نقاط صورت به ویژه نقاطی که با پرایمر و فونداسیون پوشیده شده‌اند مناسب است. رطوبت اسفنج لایه سطحی کرم را به خوبی در خود حل می‌کند و دوباره با همان اسفنج صورت را زیرسازی می‌کنید. بنابراین کرم پودر و تثبیت کننده به خوبی با هم مخلوط می‌شوند.

استفاده از فیکساتور روی برس آرایشی

یکی از نقاط صورت که آرایش آن زمان بیش‌تری می‌برد و با تعریق صورت هم زودتر به هم می‌ریزد سایه و خط چشم است. بهترین راه برای فیکس کردن آرایش در این نقاط اسپری کردن تثبیت کننده روی برس آرایشی است. نگران نباشید؛ فیکساتور به سرعت خشک می‌شود و با برس سایه چشم اختلاط رنگ ایجاد نمی‌کند.

سپس با برس آغشته به فیکساتور سایه چشم را روی نقاط مختلف اعمال کنید. دقت داشته باشید که این روش برای سایه چشم ترکیبی و چند رنگ مناسب نیست.

استفاده مستقیم از اسپری فیکساتور روی صورت

متداول‌ترین روش برای استفاده از تثبیت کننده اسپری آن از راه دور است. بدین منظور اسپری باید حداقل 20 سانتی متر از صورت دور باشد تا کل نواحی پوشش داده شوند.

سخن آخر

برای روزهای گرم تابستان، ساعات پر مشغله کاری و مهمانی‌ها استفاده از فیکساتور آرایش برای تثبیت رنگ‌ها ضروری است. فیکساتورها در دو نوع اسپری و پودر تولید می‌شوند و با رنگ آرایش تداخلی ندارند. اگر پوستی چرب و جوشدار دارید فیکساتورهای پودری و اسپری‌های تثبیت کننده فاقد الکل منافذ پوست را به خوبی مسدود و تولید چربی را کنترل می‌کنند. انتخاب شما کدام است؟ پودر تثبیت کننده یا اسپری؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر