امروز03 مرداد 1403

راهنمای 4 مرحله‌ای تشخیص روغن آرگان اصل از تقلبی

روغن آرگان
4/5 - (5 امتیاز)

اثرات برخی از داروها و روغن‌های گیاهی روی پوست و مو گاهی معجزه آسا و باورنکردنی است. روغن آرگان از همان ترکیبات گیاهی بوده که به سبب کشت محدود و اثرات جالب توجهی که روی پوست دارد به طلای مایع در دنیا معروف شده است.

نمی‌دانیم تا چه اندازه با تاثیر روغن‌های گیاهی آشنا هستید؛ اما همین که سخن از لایه برداری، تقویت و بهبود پوست و مو به میان می‌آید نمی‌توانیم نقش این اکسیر گیاهی را در بازسازی سطوح مختلف بدن نادیده بگیریم؛ البته به شرط آن که روغن آرگان با خلوص بالا تولید شده و از اصالت کافی برخوردار باشد.

روغن آرگان در زمره گران قیمت‌ترین روغن‌های دنیا قرار می‌گیرد؛ چرا که کشت و بهره برداری از آن زمان بر و پرهزینه است. روغن آرگان انتخاب هوشمندانه‌ای برای احیای زیبایی طبیعی به پوست و موها است؛ اما شناخت برند اصیل و باکیفیت از محصولات تقلبی بازار چالش بزرگ بعدی است که بعد از مرور راهنمای خرید امروز به‌نظر آسان و هموار می‌شود.

معرفی و بررسی روغن آرگان اصیل از برندهای مختلف

مشخصات محصول

 • حجم محصول: 100 میلی لیتر
 • نوع ویتامی: ویتامین A و ویتامین B

روغن آرگان کامان مدل booster ترکیب مغذی برای موهای خشک و آسیب دیده است که همراه با روغن نارگیل فرموله می‌شود. این محصول با کمپلکس ویتامین A و B غنی سازی شده و حتی اگر موهای چرب و معمولی دارید این روغن به تغذیه و ترمیم ساقه موها کمک می‌کند.

پیشنهاد مصرف کنندگان

روغن مو آرگان فرونیا مدل پریمیوم

مشخصات محصول

 • حجم محصول: 100 میلی لیتر
 • نوع ویتامی: ندارد

روغن مو آرگان فرونیا مدل پریمیوم ترکیبی صد در صد طبیعی برای احیای درخشندگی و نرمی موهای خشک و آسیب دیده است. قبل از استفاده از این محصول ابتدا موها را به خوبی نم دار کنید و سپس ساقه مو را به خوبی ماساژ دهید.

مشخصات محصول

 • حجم محصول: 125 میلی لیتر
 • نوع ویتامین: ویتامین B5 , ویتامین E

روغن آرگان الیو مدل Therapy با خلوص بالا و نزدیک به صد ترکیبی درمانی جهت مرطوب کردن پوست است. این محصول حاوی ویتامین E و اسیدهای چرب مفید است که به بازسازی پوست آسیب دیده، رفع اسکار و برطرف کردن خشکی پوست کمک می‌کنند.

روغن مو و بدن رپلر مدل آرگان

مشخصات محصول

 • حجم محصول: 50 میلی لیتر
 • نوع ویتامین: ویتامین A , ویتامین E

روغن مو و بدن رپلر مدل آرگان اکسیر جوانی برای استفاده روی پوست، ناخن و ساقه موها است. اسکولین ترکیب ضد سرطان اصلی این روغن است که علاوه بر خواص آنتی اکسیدانی به مرطوب کردن و جوانسازی پوست بدن کمک می‌کند.

از این روغن می‌توانید در ترکیبات رنگ مو استفاده کنید تا خشکی و وز شدگی موها بعد از رنگ کردن به حداقل برسد.

سرم مو مارال مدل روغن آرگان حجم 100 میلی لیتر

مشخصات محصول

 • حجم محصول: ۱۰۰ میلی‌لیتر
 • نوع ویتامین: ویتامین A و E

سرم مو مارال روغن آرگان در حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر به‌فروش می‌رسد. این سرم مو یکی از موثرترین و قوی‌ترین محصولات برای بازگرداندن سلامت موهای شما به‌شمار می‌رود. این محصول آسیب‌دیدگی و خشکی موهایتان که ممکن است در اثر عوامل مختلف مانند دکلره و حرارت به‌وجود آمده باشد را برطرف می‌کند. در ترکیبات این سرم مو از ویتامین‌های A و E، امگا ۹ و امگا ۶ استفاده شده است. این مواد مغذی به بازسازی تارهای مو کمک زیادی می‌کنند. این روغن مو تاثیر زیادی در تقویت و شادابی موهای شما دارد.

سرم مو سینره مدل آرگان حجم 100 میلی لیتر

مشخصات محصول

 • حجم محصول: ۱۰۰ میلی‌لیتر
 • نوع ویتامین: ویتامین E

سرم مو سینره مدل آرگان را می‌توانید در حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر که حجمی مناسب به‌شمار می‌رود خریداری کنید. این سرم دارای خاصیت احیاکنندگی است و آسیب‌دیدگی موهایتان را تا حد زیادی برطرف می‌کند. از این سرم در دو حالت می‌توانید استفاده کنید. اگر موهایتان به طور عادی و بدون حرارت سشوار خشک می‌شوند، چند قطره از سرم را روی موی مرطوب پخش کنید. نوک موها را به‌خوبی به سرم آغشته کنید و آن را در سراسر موها پخش کنید.

اگر هم برای خشک کردن موها از وسایل حرارتی استفاده می‌کنید، پس از انجام اتو یا سشوار از سرم استفاده کنید. پس از خشک کردن مو کمی از سرم را روی موها به‌ویژه نوک موها به کار ببرید و پخش کنید. اگر احساس کردید به مقدار بیشتری نیاز دارید بیشتر از سرم استفاده کنید. این سرم را هم آقایان هم خانم‌ها می‌توانند برای حفظ رطوبت و سلامت موهای خود استفاده کنند.

روغن مو گلیس مدل آرگان حجم 75 میلی لیتر

مشخصات محصول

 • حجم محصول:  ۷۵ میلی‌لیتر
 • نوع ویتامین: پرو ویتامین B5

روغن مو گلیس مدل آرگان را می‌توانید در حجم ۷۵ میلی‌لیتر خریداری کنید. این روغن در ترکیبات خود دارای پرو ویتامین B5 است. این محصول با انواع مو سازگار است و خواص نرم‌کنندگی و ترمیم‌کنندگی دارد.

روغن آرگان؛ اکسیر شادابی و جوانی

آرگان میوه درخت‌های کهن سال و مقاوم کشور مراکش است و امروزه در سایر نقاط دنیا هم کشت می‌شود. این روغن گیاهی نه فقط در کشور ایران بلکه در کل دنیا گران قیمت‌تر از سایر روغن‌های طبیعی نظیر زیتون، نارگیل یا بادام است.

خواص این گیاه بیش‌تر روی سطح مختلف پوست و مو متمرکز است و اکثر محصولات بازار با روغن آرگان فرموله می‌شوند. با این حال هیچ ترکیبی نمی‌تواند اثرگذاری مستقیم و کافی روغن خالص آرگان را روی بدن داشته باشد.

معجزه آرگان برای ترمیم و تقویت موها

اولین روغن گیاهی طبیعی که برای رفع خشکی، وز شدگی و موخوره توصیه می‌شود روغن آرگان است. آرگان همان اکسیر جوانی است که باعث می‌شود موها در دراز مدت ابریشمی، براق و پرپشت به نظر برسند. اما از آن جایی که ما مصرف کننده غیرمستقیم روغن آرگان هستیم تاثیرات زیادی به دنبال استفاده از محصولاتی نظیر ماسک مو آرگان نمی‌بینیم.

خواص متعددی برای روغن آرگان روی مو ذکر شده است. برخی از منابع روغن آرگان را درمان ریزش مو مزمن معرفی کردند که می‌تواند ریشه زایی را تحریک کند. در بسیاری از شامپوهای ضد ریزش مو بانوان و آقایان و ماسک مو تقویت کننده از روغن آرگان استفاده می‌شود اما بهتر است برای اثر گذاری بیش‌تر روغن به صورت مستقیم روی پوست سر استفاده شود.

التیام و تحریک کراتین سازی با روغن آرگان

اثرات درمانی روغن آرگان فقط به موها محدود نمی‌شود. فواید روغن آرگان در ترمیم زخم و برطرف کردن اسکارهای پوستی ثابت شده است. از آن جایی که روغن آرگان کمی سنگین و دارای مقادیر بالایی از اسید چرب‌های ضروری برای پوست است معمولا از آن در تولید ماسک بدن استفاده می‌شود. ماسک و کرم‌های بدن حاوی آرگان اثرات بیش‌تری نسبت به ماسک مو دارند.

شناخت روغن آرگان اصل در 4 مرحله

آرگان آنتی اکسیدان طبیعی است؛ اما تمام خواص این گیاه زمانی مشهود می‌شود که از محصول طبیعی، اصل و 100 درصد خالص استفاده کنید. معمولا چهار مرحله مهم در تشخیص اصالت روغن آرگان طی می‌شود:

مرحله اول: تست رنگ روغن آرگان

روغن آرگان صددرصد خالص کاملا زرد رنگ است. به دلیل این رنگ زرد و چشمگیر است که به روغن آرگان لقب طلای مایع نیز داده‌اند. بنابراین در تشخیص اصالت آرگان باید به دنبال زردی طلا باشید.

طی روند فرآوری روغن آرگان ممکن است ترکیبات دیگری بدان اضافه شود که رنگ روغن را کمرنگ و مات کند. خیلی از روغن‌های تقلبی و ارزان قیمت بازار رنگ مات و نزدیک به رنگ روغن زیتون دارند.

مرحله دوم: تایید اصالت با استفاده از بوی روغن

ابتدا باید بوی روغن آرگان اصل را بشناسید تا موارد تقلبی را راحت‌تر تشخیص دهید. روغن آرگان اصل بویی شبیه به آجیل و نزدیک به پاپ کرن دارد. این بو ماندگار نیست و زمانی که مقداری از روغن را روی سطح پوست استعمال کنید بعد از مدتی محو می‌شود.

دقت کنید که بوی روغن آرگان نظیر روغن زیتون نقش مهمی در تامین خواص مختلف آن برای پوست و مو دارد. اکثر روغن‌های آرگان صناعی بدون بو هستند و قیمت پایینی دارند. این روغن‌ها فاقد کیفیت مطلوب هستند و در فرآیند حذف بو و اسانس خواص خود را از دست می‌دهند.

مرحله سوم: بررسی رسوب روغن آرگان

تمام روغن‌های طبیعی رسوب می‌کنند و بعد از مدتی انتهای بطری رسوبات مات و همرنگ با بافت طبیعی روغن مشاهده می‌کنید. از طرفی به محض تکان دادن بطری این رسوب در روغن حل و ناپدید می‌شود.

مرحله چهارم: ارزیابی بافت روغن آرگان روی پوست

بافت اکثر روغن‌ها سنگین است و گرانروی بالایی دارند. به نظر می‌رسد روغن آرگان بافت سنگین‌تری نسبت به روغن‌های طبیعی داشته باشد و زمانی که اندکی از روغن خالص را روی پوست استعمال کنید متوجه بافت سنگین آن می‌شوید.

با وجود این بافت نسبتا سنگین جذب روغن آرگان روی پوست سریع است. بنابراین اگر روغن آرگانی که خریداری می‌کنید برای مدت زمان بیش‌تری پوستتان را چرب می‌کند به اصالت محصول شک کنید.

در بسیاری از محصولات باکیفیت بازار برچسب 100 درصد طبیعی قرار دارد که با ارزیابی بسته بندی و مشخصات روغن و قیمت آن می‌توانید از اصالت محصول اطمینان کسب کنید.

سخن آخر

روغن آرگان محصول هسته میوه درخت آرگان، بومی کشور مراکش است. این ترکیب حاوی مقادیر بالایی اسید چرب ضروری و ویتامین محلول در چربی است که همزمان برای پوست و مو استفاده می‌شود.

حتی کسانی که پوست چرب، جوشدار و حساس دارند می‌توانند از روغن آرگان برای بازسازی، ترمیم و حتی رفع آکنه پوست استفاده کنند. شما از کدام خواص روغن آرگان برای مو و پوست استفاده می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر