امروز04 اردیبهشت 1403

پخش و پاکسازی کامل آرایش با انواع پد آرایشی بهداشتی و ضد حساسیت

پد آرایشی
امتیاز دهیدpost

سال‌ها از معرفی لوازم و ابزارهای پاکسازی آرایش می‌گذرد. این روزها اکثر مصرف کنندگان بیش از کیفیت، به محصولاتی اهمیت می‌دهند که بدون ایجاد حساسیت و عوارض جانبی بتوانند بخشی از روتین و رژیم مراقبت از پوست را پر کنند. به نظر می‌رسد انواع پد آرایشی بهداشتی و ضد حساسیت ارزش خرید بالاتری نسبت به دستمال‌های آرایشی مرطوب یا دستمال‌های چند بار داشته باشند.

پدهای آرایشی معمولا از جنس کتان پنبه تولید می‌شوند و برخی از آن‌ها قابلیت استفاده مجدد و شستشو نیز دارند. بر خلاف باور عموم برخی از پدهای پاک کننده آرایش برای پخش آرایش مثل انواع کریم پودر گریم نیز مناسب هستند و کاربرد چندگانه دارند. البته نباید از نوع ترکیب پاک کننده‌ای که با پدهای آرایشی روی صورت استفاده می‌شوند غافل شویم!

نمی‌دانیم تا چه اندازه به پاکسازی آرایش صورت یا یکنواخت سازی آن روی صورت اهمیت می‌دهید. به هر حال زدودن آرایش با انواع پدهای بهداشتی آرایشی بخشی از روتین انواع پوست معمولی، خشک و چرب است و بایدها و نبایدهای زیادی در خرید تا استفاده از آن‌ها وجود دارد. برای آشنایی با این موارد شما را به مطالعه راهنمای امروز به‌نظر دعوت می‌کنیم.

معرفی و بررسی انواع  پد آرایشی از برندهای معتبر

پرفروش‌ترین مدل

پد آرایش پاک کن ایپک مدل 01 بسته 70 عددی

مشخصات محصول

 • جنس پد: پنبه ضد حساسیت
 • تعداد در هر بسته: 70 عدد

استفاده از پدهای آرایشی بهترین گزینه برای پاک کردن آرایش صورت با تونر و میسلار واتر است. پد آرایش پاک کن ایپک در بسته 70 عددی محصولی مقرون به صرفه جهت پاکسازی چربی، آلودگی و آرایش سطح پوست است.

مشخصات محصول

 • جنس پد: اسفنج
 • تعداد در هر بسته: 1 عدد

پد آرایشی مدل C705 با بافت اسفنجی برای پخش انواع کرم پودر، کانسیلر و فونداسیون تولید شده است. این پد قابلیت جذب آب بالایی دارد و طراحی مناسبی برای استعمال مواد آرایشی از روی پوست و حتی پاکسازی صورت دارد.

پد لوزی گرین فیس بسته 4 عددی

مشخصات محصول

 • جنس پد: اسفنج
 • تعداد در هر بسته: 4 عدد

برای پخش یکنواخت آرایش روی صورت پدهای آرایشی اسفنجی ساختار بهتری دارند. از پد لوزی گرین فیس می‌توانید برای پخش انواع کرم پودر و حتی رژ گونه استفاده و سایه مناسبی ایجاد کنید.

مشخصات محصول

 • جنس پد: اسفنج
 • تعداد در هر بسته: 1 عدد

یکی از مزایای پد آرایشی مدل FP-7 استفاده به دو صورت مرطوب و خشک است. برای پاکسازی صورت ابتدا این پد را مقداری نمناک کنید؛ اما برای یکنواخت کردن آرایش می‌توانید از بافت نرم اسفنجی و خشک آن برای زیباتر شدن آرایش بهره مند شوید.

مشخصات محصول

 • جنس پد: اسفنج
 • تعداد در هر بسته: 1 عدد

پدهای آرایشی اسفنجی بافت سازگار با انواع پوست دارند و بر خلاف تصور برخی، بدون ایجاد تخریش و تنها با حرکات چرخشی پاکسازی پوست را انجام می‌دهند. پد پاکسازی پوست مدل M-03 از معدود پدهای اسفنجی ساخته شده از سلولز طبیعی است که سطح آن کمی ناهموار است و به رفع چربی و آلودگی‌ها از پوست کمک می‌کند.

پد آرایشی دو طرفه سپتونا مدل Daily Clean بسته 70 عددی

مشخصات محصول

 • جنس پد: الیاف طبیعی پنبه
 • تعداد در هر بسته: 70 عدد

عدم پاکسازی کامل آرایش از روی صورت باعث بسته شدن منافذ پوست شده و با جلوگیری از تنفس پوستی زمینه ایجاد جوش را فراهم می‌کند. پد آرایشی سپتونا مدل Daily Clean به صورت دوطرفه تولید شده و گزینه مناسبی برای برطرف کردن سبوم و آرایش از صورت به صورت روزانه است.

این محصول بسته 70 عددی پد آرایشی کرک دار است که جذب رطوبت مناسبی دارد. با توجه به دو رو بودن این پدها می‌توانید از هر یک بیش از یک بار استفاده کنید.

پد آرایشی ترندی مدل PF-57 بسته 8 عددی

مشخصات محصول

 • جنس پد: اسفنج
 • تعداد در هر بسته: 8 عدد

برای پخش کردن و یکنواخت سازی پنکیک و کرم پودر روی نواحی مختلف صورت پد آرایشی ترندی مدل PF-57 پیشنهاد ما به شما است. این پد مجموعه 8 تکه مثلثی است که با استفاده از آن می‌توانید نقاط محدود اما تاثیرگذار در زیبایی چهره را نظیر زیر چشم و گوشه لب به خوبی زیرسازی کنید.

پد آرایشی دوسه کد 83

مشخصات محصول

 • جنس پد: اسفنج
 • تعداد در هر بسته: 1 عدد

پد آرایشی دوسه ساختاری اشکی دارد و به واسطه طراحی خاص، استفاده از آن برای یکنواخت سازی آرایش صورت بسیار آسان است. بعد از هر بار استفاده می‌توانید این پد بهداشتی آرایشی را شستشو داده و مجدد مصرف کنید.

پد آرایشی بیول کد 2819

مشخصات محصول

 • جنس پد: اسفنج
 • تعداد در هر بسته: 1 عدد

پد آرایشی بیول از مواد درجه یک فاقد لاتکس تولید شده و بهترین ابزار برای پخش یکنواخت کرم پودر و رژ گونه است. پدهای ضد حساسیت به سبب بافت حجیمی و نرمی که دارند به خوبی مواد آرایشی را جذب و روی پوست پخش می‌کنند.

مشخصات محصول

 • جنس پد: اسفنج نرم
 • تعداد در هر بسته: 1 عدد

انواع پد آرایشی ضد حساسیت یکی از ملزومات آرایش بی عیب و نقص صورت هستند. پد آرایشی گلاسکو مدل PR1 بافت نرم، سبک و اسفنجی داشته و با وجود آستر به کار رفته روی آن کاربرد آسانی دارد. این پد مشابه با پدهای مخصوص انواع پنکیک است و می‌توانید آن را داخل انواع سایه رژگونه و پنکیک قرار دهید.

پد آرایشی به همراه استند مدل connert

مشخصات محصول

 • جنس پد: اسفنج
 • تعداد در هر بسته: 1 عدد

این پد اشکی با طراحی خلاقانه به همراه یک استند کوچک تولید شده و گزینه مناسبی برای پاکسازی آرایش یا پخش آن است. بعد از هر بار شستشو بهتر است پد را داخل استند قرار دهید تا در تماس با سایر لوازم آرایش یا غبار سطوح آلوده نشود.

پدهای آرایشی بهداشتی ارزش خرید دارند؟

پدهایی که برای پخش و پاکسازی صورت استفاده می‌شوند انواع مختلفی دارند؛ اما همیشه روش‌های جایگزینی نظیر شستشو کامل صورت با انواع تونر و تونیک پوست بدون نیاز پد وجود دارد که ممکن است باعث شوند در خرید پد مناسب آرایشی دچار تردید شویم.

یک دستمال کتانی ساده هم می‌تواند به عنوان پد آرایشی استفاده شود؛ اما پدهای آرایشی معمولا از مواد درجه یک کتانی و بدون رنگ و ماده حساسیت زا تولید می‌شوند. مهم‌تر این که پدهای آرایشی که برای پاکسازی صورت استفاده می‌شوند معمولا یک بار مصرف هستند و کار شستشو صورت با آن‌ها سریع‌تر از هر زمان دیگر انجام می‌شود!

آشنایی با کاربرد انواع پدهای آرایشی

پدهایی که در بازار می‌بینید با قابلیت پیشگیری از حساسیت پوستی با دو کاربرد اصلی پخش آرایش روی پوست یا پاکسازی آن از پوست تولید می‌شوند. هر یک از این پدها ساختار و جنس مختلفی دارند:

پدهای آرایشی برای پاکسازی صورت

این پدها معمولا از جنس کتان و به صورت یکبار مصرف تولید می‌شوند. پدهای پاکسازی آرایش ساختار منسجم‌تری نسبت به انواع پنبه دارند و بنابراین استفاده از آن‌ها برای پاکسازی آرایش چشم و صورت ارجح است. فقط کافی است که آن را به محلول، فوم یا ترکیب مناسب آغشته کنید.

پد آرایشی اسفنجی برای پخش و یکنواخت سازی آرایش

پدهایی که برای پخش آرایش استفاده می‌شوند اسفنجی یا سیلیکونی بوده و چند بار مصرف هستند. مهم‌ترین ویژگی این پدها قابلیت جذب آب بالا است. بدین ترتیب به خوبی می‌توانید پد را شستشو دهید و بدون تغییر شکل تا مدت طولانی بارها و بارها مصرف کنید. از این پدها می‌توانید برای پاکسازی صورت نیز استفاده کنید. فقط کافی است پد اسفنجی را به مقداری پاک کننده صورت آغشته و سپس روی صورت استعمال کنید.

راهنمای تخصصی استفاده از پدهای آرایشی صورت

همانطور که گفتیم هر دو نوع پد را می‌توانید برای پاکسازی صورت استفاده کنید. فقط کافی است جهت پاک کردن چربی، آلودگی و آرایش از روی صورت مطابق با راهنمای زیر که بخشی از روتین مراقبت از انواع پوست است پیش بروید:

آغشته کردن پد به محلول پاک کننده صورت

پدهای پاکسازی را به مقدار مشخصی از پاک کننده صورت آغشته کنید. اگر از تونر و مواد محلول استفاده می‌کنید و پد شما اسفنجی است مقدار بیش‌تری محلول استفاده کنید تا پد اشباع شود.

ماساژ صورت با حرکت دورانی پد

مهم‌ترین ویژگی پدهای آرایشی بهداشتی ضد حساسیت بودن آن‌ها است. بنابراین می‌توانید تمام نواحی صورت از جمله اطراف چشم و لب‌ها را با پد ماساژ دهید. حرکت دورانی پد روی صورت بخش زیادی از آلودگی را در خود حل می‌کند. برخی از پدهای آرایشی بافت خشن‌تری دارند و سلولزی هستند. بنابراین ممکن است با ماساژ توسط آن‌ها اسکراب ملایمی روی پوست صورت گیرد.

شستشو و پاکسازی صورت از مواد آرایشی

در صورتی که تونر، فوم یا محلول پاک کننده‌ای که استفاده می‌کنید نیاز به آبکشی دارد بعد از پاکسازی صورت باید نواحی مختلف را با آب شستشو دهید.

استفاده از نرم کننده و کرم‌های آبرسان

بعد از پاکسازی صورت به ویژه اگر پوستی خشک و حساس دارید بد نیست نواحی مختلف را با بهترین کرم آبرسان تخصصی پوشش دهید.

راهنمای شستشو و نگهداری از پدهای اسفنجی

پدهای غیر اسفنجی معمولا یکبار مصرف هستند و نیازی به شستشو آن‌ها نداریم؛ اما پدهای اسفنجی به صورت تکی یا در بسته‌های چند تایی با قیمت بالاتر به فروش می‌رسند و چند بار مصرف هستند.

 • برای افزایش ماندگاری و طول عمر انواع پد اسفنجی بهتر است آن را با صابون و آب ولرم شستشو دهید. بهتر است این شستشو به صورت دستی صورت گیرد و از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.
 • توصیه می‌کنیم پدهای آرایشی را در معرض هوای آزاد خشک کنید. منافذ پد اسفنجی متعدد است و به سرعت آب آن تبخیر می‌شود.
 • برخی توصیه می‌کنند پیش از هر بار استفاده از پدهای ضد حساسیت آرایشی که بافت اسفنجی دارند آن‌ها را شستشو دهید؛ چون حتی محیط کیف لوازم آرایش هم ممکن است آلوده باشد.
 • بهتر است از پدهای رنگ روشن استفاده کنید که بهتر پاکی یا آلودگی بافت اسفنج را نشان می‌دهند.
 • توصیه می‌کنیم پدهای بهداشتی را در کیف کوچک جداگانه نگهداری کنید و از تماس آن با مواد رنگی نظیر رژ لب یا کرم پودر جلوگیری کنید. به همین منظور برخی از پدهای اسفنجی با استند یا پایه نگهدارنده تولید می‌شوند.

سخن آخر

اگر به حوزه آرایش و میکاپ علاقمند باشید بعید است از انواع پد آرایشی بهداشتی و ضد حساسیت استفاده نکرده باشید. پدها با فرم و طراحی خاصی که دارند بهتر از انواع پنبه یا دستمال‌های مرطوب آرایش را پخش یا پاکسازی می‌کنند.

انواع پدهای یکبار مصرف بافت کتانی و الیاف نرم‌تری دارند و برای پاکسازی صورت استفاده می‌شوند؛ اما پدهای اسفنجی چند بار مصرف هستند و پخش و زیرسازی پوست با استفاده از آن‌ها بهتر از همیشه میسر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر