امروز03 تیر 1403

راهنمای استفاده از برس حرارتی و استایل دادن به موها

برس حرارتی
5/5 - (2 امتیاز)

اگر موهایی مجعد، فر و بدحالت دارید دیگر شانه کشی موها و صاف کردن آن‌ها کار سختی نیست. حتی دیگر لازم نیست یک بار موها را جداگانه سشوار و برس بکشید. با انواع برس حرارتی همزمان با یک تیر دو نشان زده‌اید!

این روزها در میز آرایش بانوان انواع و اقسام ابزارهای استایل دادن به موها نظیر اتو مو و سشوار وجود دارد. اما هر یک از روش‌ها برای حالت دادن به مو دردسرهای خود را دارند و زمان زیادی را برای جابجا کردن سشوار و منبع حرارتی و مدیریت همزمان برس مو باید صرف کنید. خوشبختانه شانه کشی با وجود طراحی منحصر به فرد برس‌های حرارتی هیچ یک از چالش‌ها را ندارد.

برس‌های حرارتی به وسیله برق کار می‌کنند و قابلیت‌های زیادی مشابه با سشوارهای حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای مثل تنظیم دما و فناوری خشک کردن مو دارند. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید برس حرارتی صاف کننده و حالت دهنده مو را دارید راهنمای خرید امروز به‌نظر را از دست ندهید.

معرفی و بررسی انواع برس حرارتی از برندهای معتبر

مدل پر فروش

مشخصات محصول

 • جنس و نوع صفحات: سرامیک پهن
 • گستره تنظیم دما: دارای 3 درجه حرارت 150 ، 190 و 230 درجه سانتی گراد
 • دارای صفحه نمایشگر تنظیمات

برس حرارتی رمینگتون مدل CB7400 در نگاه اول شبیه به برس‌های معمولی است؛ اما صفحه حرارتی پهن و دندانه‌های آن برای صاف و یکدست کردن موهای بلند مناسب است. با اتصال برس به برق تنها 30 ثانیه طول می‌کشد تا موها بدون از دست رفتن حجم طبیعی خود به طور کامل صاف شوند.

برس حرارتی رمینگتون مدل CB7400

مشخصات محصول

 • جنس و نوع صفحات: سرامیک پهن
 • گستره تنظیم دما: 160 تا 200 سانتی گراد
 • دارای صفحه نمایشگر تنظیمات
نقاط قوت
 • فناوری تولید یون

صفحه برس حرارتی بابیلیس مدل HSB101E مجموعه‌ای از دندانه‌های سرامیکی، سیلیکونی و پلاستیکی است که موها را کاملا صاف و لخت می‌کند. یکی از نقاط قوت این محصول فناوری تولید یون است که دو خروجی روی صفحه برس دارد. به کمک این فناوری الکتریسیته ساکن هنگام شانه کشی حذف شده و موها زبر و مجعد نمی‌شوند.

برس حرارتی پروموزر مدل 5800

مشخصات محصول

 • جنس و نوع صفحات: سرامیک پهن
 • گستره تنظیم دما: 220 تا 240 درجه سانتی گراد
 • دارای صفحه نمایشگر تنظیمات

برس حرارتی پروموزر مدل 5800 شما را از انواع سشوار برای صاف کردن موها بی‌نیاز می‌کند. برس‌های حرارتی بر خلاف اتو مو موها را نمی‌سوزانند و عوارض جانبی ندارند. فقط لازم است قبل از هر بار استفاده از این محصول موها را با ماسک و کرم مو مناسب از حرارت مستقیم محافظت کنید.

برس حرارتی مک استایلر مدل MC-2590

مشخصات محصول

 • جنس و نوع صفحات: سرامیک متوسط
 • گستره تنظیم دما: 220 تا 230 درجه سانتی گراد
 • دارای صفحه نمایشگر تنظیمات

برس حرارتی مک استایلر مدل MC-2590 با قابلیت تنظیم دما در سه حالت مختلف تولید شده است. روی بدنه برس صفحه نمایش کوچک LED قرار دارد و ابعاد صفحات آن متوسط است. برس‌های حرارتی برای موهای بلند مناسب‌تر هستند و و اگر موهای حجیمی ندارید خرید این محصول را پیشنهاد می‌کنیم.

برس حرارتی سایونا مدل SHB-9226

مشخصات محصول

 • جنس و نوع صفحات: سرامیک متوسط
 • گستره تنظیم دما: 220 تا 240 درجه سانتی گراد
 • دارای صفحه نمایشگر تنظیمات
نقاط قوت
 • قابل تنظیم در 5 دمای مختلف

برس‌های حرارتی بهترین وسیله برای حالت دهی به موها در مدت زمان اندک هستند. ابعاد صفحه  برس حرارتی سایونا مدل SHB-9226 متوسط بوده و یکی از نقاط قوت آن تنظیمات دمایی متنوع است. بنابراین در هر بار استفاده از دستگاه با توجه به وز بودن یا نبودن موها می‌توانید برس حرارتی سایونا را در 5 حالت مختلف تنظیم کنید.

برس حرارتی مو اکسیژن کد 126

مشخصات محصول

 • جنس و نوع صفحات: سرامیک متوسط
 • گستره تنظیم دما: 120 تا 240 درجه سانتی گراد
 • دارای صفحه نمایشگر تنظیمات

برس‌های حرارتی کارآمدتر از انواع اتو مو هستند؛ به ویژه اگر موهایی بلند دارید و قصد دارید کل ساقه موها را یکدست لخت کنید. برس حرارتی مو اکسیژن در کم‌تر از یک دقیقه گرم می‌شود و دمای آن به 240 درجه سانتی گراد می‌رسد. همراه با این محصول یک کیف برای قرارگیری آداپتور و برس دریافت می‌کنید.

برس حرارتی کالور مدل ceremic brush

مشخصات محصول

 • جنس و نوع صفحات: سرامیک متوسط
 • گستره تنظیم دما: 120 تا 230 درجه سانتی گراد
 • دارای صفحه نمایشگر تنظیمات
نقاط قوت
 • فناوری تولید یون

برس حرارتی کالور مدل ceramic brush با فناوری یون کار و آسیب کم‌تری به ساقه مو هنگام شانه کشی ایجاد می‌کند. نقاط تورمالین طراحی شده روی صفحه سرامیکی این برس به باز کردن گره مو و شانه کشی سریع‌تر آن‌ها کمک می‌کنند.

برس حرارتی چطور کار می‌کند؟

برس ‌های برقی با استفاده از برق شهری حرارت تولید می‌کنند. این حرارت به صورت مستقیم روی کوتیکول موها قرار می‌گیرد و آن‌ها را نرم و صاف می‌کند. بنابراین مجعد بودن موها از بین می‌رود و به خوبی می‌توانید مو را حالت داده یا به صورت لخت رها کنید.

کاربرد اصلی برس‌های حرارتی صاف کردن و لخت شدن موها است. از آن جایی که ساختار برس‌های حرارتی شبیه به برس‌های عادی است با استفاده از آن نمی‌توانید فر کردن و حالت دادن به موها را به خوبی عملی کنید. البته ممکن است در بین مدل‌های بازار برخی از برس‌ها با سری دوگانه قابلیت فر کردن هم داشته باشند.

سازوکار برس‌های حرارتی مشابه با سشوار است. قابلیت‌های تنظیم دمایی روی این دستگاه‌ها هم تعبیه شده و به فناوری انواع سشوارها نظیر تولید یون نیز مجهز هستند.

آشنایی با قابلیت‌های تنظیم دمایی برس حرارتی

اکثر برس‌های حرارتی 3 تا 6 درجه دمایی دارند. زمان زیادی برای گرم شدن دستگاه نیاز نیست و به سرعت دمای برس به بالای 200 درجه سانتی گراد می‌رسد و موها صاف می‌شود.

برخی از برس‌ها تنظیمات دمایی جداگانه روی بدنه دارند. مدل‌هایی هم هستند که به یک نمایشگر کوچک مجهز شدند و می‌توانید درجه بندی را از روی مانیتور کوچک مشاهده کنید. تنظیم دمای برس برقی صاف کننده کاملا تجربی است. هر چقدر که موهایتان وز و مجعدتر باشد لازم است قدرت دستگاه را افزایش دهید تا گرمای بیش‌تری تولید شود.

انواع برس‌های حرارتی بر اساس شکل صفحه

سری برس‌های حرارتی در دو شکل صاف و زاویه دار طراحی می‌شود. برس‌های تخت برای موهای بلند و صاف کردن آن‌ها گزینه بهتری هستند. اگر قصد دارید موها را حالت دهید شاید بهتر باشد از برس‌های زاویه دار و گرد استفاده کنید.

سری برخی از برس‌های حرارتی کوچک‌تر است. اگر موهای حجیمی دارید به اندازه سری و شکل آن دقت کنید. برخی از برندها نظیر بابیلیس برس‌هایی با صفحات بزرگ‌تر و پهن‌تر دارند که تعداد دندانه آن‌ها بیش‌تر است.

راهنمای گام به گام استفاده از برس حرارتی

برس حرارتی را می‌توانید در هر حالت و هر موقعیتی استفاده کنید؛ اما بیش‌ترین بازدهی را زمانی مشاهده می‌کنید که از برس با توجه به راهنمای گام به گام زیر استفاده کرده باشید:

گام اول: موها را کاملا خشک کنید

به عنوان یک اصل عمومی همیشه به یاد داشته باشید که موهای خیس نباید شانه کشی و صاف شوند؛ چون موهای خیس در حالت فوق العاده شکننده‌ای قرار دارند و بخشی از آسیب‌های اساسی به ساقه مو در این زمان رخ می‌دهد. بنابراین صبر کنید موها به صورت طبیعی کم خشک شوند.

گام دوم: استفاده از ترکیبات محافظ حرارتی مو

افرادی که به صورت مداوم از برس حرارتی و سشوار استفاده می‌کنند لازم است از محصولات احیا کننده مو استفاده کنند. این ترکیبات علاوه بر ایجاد لایه محافظ در برابر حرارت بالای برس به نرم شدن و درخشندگی موها کمک می‌کنند.

گام سوم: موها را تقسیم کنید

رمز صاف شدن موها به بهترین شکل ممکن با برس حرارتی تقسیم بندی آن‌ها قبل از شانه کشی است. باید مطمئن شوید که تمام بخش‌های مو به خوبی شانه کشی می‌شوند و هیچ قسمت دست نخورده باقی نمی‌ماند. ضمن این که کار کردن روی حجم کم‌تری از موها راحت‌تر است.

گام چهارم: موها را دسته دسته برس بکشید

این مرحله اصل کار است و شاید ساده به نظر برسد؛ چون ساختار برس حرارتی مشابه با برس‌های عادی است. اما باید دقت داشته باشید جهت شانه کشی به سمت بیرون باشد و دستتان از پوست صورت دور شود. ضمن این که برس باید نزدیک به ریشه موها قرار بگیرد تا تمام بخش‌ها یکنواخت صاف شوند.

گام پنجم: استفاده از ترکیبات درخشان کننده مو

بعد از صاف شدن موها شاید بد نباشد با اسپری براق کننده مو الکتریسیته ایجاد شده ناشی از شانه کشی روی ساقه موها را حذف کنید. با رفع الکتریسیته ساکن تارهای مو جدا از هم قرار می‌گیرند و موها در مجموع حجیم‌تر از همیشه به نظر می‌رسند. استفاده از ترکیبات براق کننده تا حدودی حالت وز و مجعد مو را رفع می‌کند و خواص آنتی اکسیدانی دارد.

سخن آخر

انواع برس حرارتی شبیه به برس‌های معمولی کار می‌کنند؛ با این تفاوت که با اتصال دائمی به برق حرارت تولید می‌کنند و همزمان کارایی سشوار را دارند. ساختار و عملکرد برس‌های حرارتی مناسب موهای متوسط تا بلند است. درست مثل سشوارها در برس حرارتی هم قابلیت تنظیم دمایی وجود دارد و برای جلوگیری از الکتریسیته ساکن در برخی از محصولات از فناوری یون استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره این مقاله نظری دارید؟ بنویسید...
0 نظر